۲۱ دی ۱۳۹۵

تحلیل طور

img_20170110_212220.

شاید مرگ ناگهانی آیت الله برای خیلیهامان ناگوار باشد؛
اما فارغ از اینها؛ این اتفاق بسیار تأمل برانگیز بود؛
در مقامی نیستم که بخواهم دراین باره تسلیت بگویم؛ اما چیزی که در این ۴٨ ساعت در ذهنم گذشته است را قلمی باید!
آیت الله هاشمی یکی از بزرگترین نمادهای مبارزه در دوران انقلاب بود؛
شکنجه ها؛ آزارها و سختیهای بسیاری دید تا به پیروزی انقلاب رسید؛
نتیجه آن بود که او بعنوان یکی از ارکان انقلاب؛ نمادی از ” #هزینه_دادن ” در راهِ نهضت شد؛
آری! ” #هزینه دادن ” !
هاشمی با همه ی درست و غلطِ کارنامه ی سیاسی و اجتماعی اش آرام گرفت که قطعه ی مهمِ دیگری از دومینوی “سیلی خوردگان”ِ نسلِ اولِ انقلاب فرو افتد و نظمِ جدیدِ ساختارِ سیاسی جمهوری اسلامی؛ یک گام دیگر به ” #انتقال_نسلی ” اش؛ نزدیکتر گردد!
انتقال از ” #هزینه_داده” های دیروز؛ به نسلی که شاید خیلیهاشان برای این انقلاب حتی یک “سیلی” هم نخورده باشند!
این انتقال، #فرصت است یا #تهدید نمیدانم!
اما در حالِ گذاریم…!
.
.
#خدایش_رحمت_کناد
#تحلیل_طور
#هاشمی_رفسنجانی
#hashemirafsanjani

 

5 نظر

 1. FatemehSN

  سلام میخواستم یه موضوع ذکر کنم که آقای رفسنجامی مرجع تقلید نیستن که به ایشون میگن آیت‌الله رفسنجانی اینو موضوع رو خیلی دوست دارم در رسانه هم بگویم که همه جا ننویسند آیت‌الله رفسنجانی حضرت آقا که مرجع تلید هستند میگویند به من نگویید آیت الله آن وقت…

  1. عدالت

   آیت الله یعنی مجتهد نه مرجع تقلید . البته مرجع تقلید یعنی مجتهدی که همه می توانند از او تقلید کنند اما مجتهد عادی یا همون آیت الله غیر مرجع فقط خودش میتونه از خودش تقلید کنه دیگران نه

 2. یه بنده خدا

  کاملاً با چیزی که نوشتین مخالفم. امام خمینی (ره) گفته که میزان حال کنونی افراد است. چرا با رسانه های میلی دولت اختلاس و تحقیر همراه شده و عامل اصلی حمله به عاشورای امام حسین (ع) رو با بزک تطهیر می کنید. این یه تیکه از مقاله “خودکشی هاشمی” هستش که توش خیلی چیزا روشن شده! بقیش تو تلگرام طرف هستش. اینم لینک پست مربوطه:

  https://t.me/dariushsajjadi44/1328

  “فکت بسیار مهم تر در این میان «نماز میتی» است که آیت الله خامنه ای در فردای آغاز مراسم تشییع پیکر «آیت الله» در دانشگاه تهران قرائت کرد و معظم له در فرازی از آن نماز عبارت «اللهم عفوک عفوک عفوک » را جایگزین «اللّٰهُمَّ اِنّا لٰا نَعْلَمُ مِنْهُ الّا خَیْراً وَ انْتَ اعْلَمُ بِهِ مِنّا» کرد و بدین طریق بجای آنکه برای دوست ۶۰ ساله خود عبارت «خدایا ما جز خوبى از او سراغ نداریم و تو داناترى به حال او از ما» را قرائت کنند ۳ مرتبه از خداوند خواستار عفو ایشان شدند!
  آشنایان با دقائق و ظرائف مرسوم بین مراجع اسلام در انجام آداب کفن و دفن میت می دانند چنین تغییر خوانشی در «نماز میت» رسمی مسبوق به سابقه نزد عالمان دینی برای مرحومانی است که بشکلی از دنیا رفته اند (مانند انتحار) که در اسلام معصیت محسوب می شود و بدین شکل آیت الله خامنه ای کوشیده تا آخرین وظیفه اخلاقی خود در قبال رفیق ۶۰ ساله اش را نیز بجا آورده باشد.”

ارسال دیدگاه