۰۲ شهریور ۱۳۹۴

مصاحبه با “میزان”-۲

  آقای زمانی در آهنگهایتان گاهی اوقات بیانیه می دهید فکر می کنید این روش مناسبی برای برقراری ارتباط با مخاطبتان است؟

شعار خوب دادن بد نیست. یک جاهایی باید شعار داد. با توجه به نوع موسیقی ام من مجبور بودم طرفدارانم را خودم تربیت کنم یعنی طرفدارانی که در فضای مجازی با هم همسو شوند ازاین ور بیایند عکسی بگذارند و مرا حمایت کنند و از آن طرف کاری نکنند که اعتبار من و خودشان خراب شود. باید روی این مورد کار می کردم تاحدی موفق بودم اما خوب تا حدی هم نمی شود چیزی که در این بین فهمیدم این است که افرادی که با من همسو می شدند بسیار تنها هستند آنها گاهی اوقات دوست دارند کار بکنند استعدادش را هم دارند اما شرایط مهیا نیست.  بعضی وقتها با یک کامنت و یا لایک حامد زمانی خوشحال می شوند البته این بدبختی ماست.

بعضی از این افراد یک گرافیست یا شاعر یا نقاش خوبی هستند اما همانها با یک لایک حامد زمانی خوشحال می شوند جای حرف زیادی دارد من سعی کردم همین ها را دور خودم جمع کنم این افراد نه خواننده داشتند و نه می توانستند از کسی حمایت کنند شاید به خاطر تیپشان یا به خاطر نوع اعتقاداتشان این گونه بودند و شاید حتی در داخل خانه پدر و مادرشان اجازه گوش دادن به یک آهنگ را نمی دادند خدا را شکر این اتفاق افتاد توانستم این افراد را دور خودم جمع کنم بعد از این سعی کردیم یک حرکتی را شروع کنیم هر چنددست خالی بودیم اما خدا را شکر این اتفاق افتاد.

حالا باید بگویم که جمع کردن اینها دور هم نیاز به شعار دادن نیاز به انگیزه و نیاز به حرکت دارد. یک جاهایی نوع لباس پوشیدن نوع حرف زدنم و نوع اجرای من اینقدر به این افراد انگیزه می دهد که خودم تعجب می کنم.

این افراد در مدرسه، دانشگاه و جاهای دیگر هستند این سبک موسیقی شاید به نوعی دلخوشی اشان باشد و برای اینکه تنها نباشند نیاز به جوی دارند که به نظرم با این آهنگها بوجود آمده است.

آقای زمانی درباره نوع لباس پوشیدنتان گفتید. فکر نمی کنید که همین نوع پوشش ما با محتوای قطعاتی که می خوانید در تناقض است؟

متأسفانه یک سوم حاشیه زندگی من مربوط به این موضوع است. عده ای تیتر می زنند خواننده مرگ بر آمریکا چرا آستینهایش را بالا می زند هر کاری که من می کر دم یک اتفاقی می افتاد اما باید بگویم من دارم فعالیت هنری انجام می دهم موسیقی من هم به این شکل است هیچ گاه یک تنظیم کننده به خاطر اینکه حامد زمانی یک خواننده انقلابی است به او تخفیف نمی دهد. هزینه ها یکسان است اجراهای من همانند اجراهای سایر خوانندگان یک هزینه را دارد البته شاید هزینه اجراهای من بیشتر باشد. عده ای تیترهایی می زدند که من تعجب می کردم «تیتر» می زدند «صدا و سیما در دستان حامد زمانی و رفقایش» یا می گفتند «حامد زمانی میلیارد اطلاعاتی است»

download

  خب بیایید کمی شفاف سازی کنیم. یک کلمه به ما بگویید پولدار هستید یا نه؟

من فکر می کنم دارم حق خودم را از موسیقی خودم می گیرم نه بیشتر نه کمتر. هزینه ها مانند سایر خوانندگان یکسان است. همه خواننده ها کار سفارشی انجام می دهند من نمی گویم کار من سفارشی است چون به آن قلباَ اعتقاد دارم اما در رابطه با خوانندگان دیگری که کار سفارشی انجام می دهند باید بگویم ضعیف ترین کارهایشان همان قطعات سفارشی است نه شعر نه ساز و و نه تنظیم مناسبی ندارند سمبل می کنند آب می بندند به موسیقی اما برای من هیچ گاه این گونه نبوده پر هزینه ترین کارهایم به همین صورت بوده بهترین نوازنده ها را برای آهنگهایم در نظر می گرفتم.

خب اینها هزینه های زیادی برای من به همراه دارد همه اینها به این دلیل است که من برای امضای خودم ارزش قائل هستم.
یک زمانی به من زنگ می زدند و می گفتند فلان قطعه را بساز و از من می پرسیدند بابت این قطعه چقدر می گیری؟ من باید مبلغ را به آنها می گفتم حتی برای چیزی که می گفتم نوشته می دادم در حالی که خوانندگان دیگر به این صورت کار نمی کنند من خیلی جاها باید بنویسم که چرا این پول رامی گیرم عده ای بعد از پیشنهاد مبلغ کاریم می گویند چه خبر است؟ آنها حاضر هستند من  از جیب خودم پول بگذارم آهنگ بسازم اما یک ریال از ارگان های دولتی پول نگیرم.

هنوز آن نگاه قبلی وجود دارد علی رغم سختی هایی که کشیدیم تا این نگاه را تغییر دهیم اما باز چنین نگاهی وجود دارد یک زمانی می گفتند برای چه آهنگ بخوانیم حالا هم می گویند برای چه باید هزینه کنیم یک زمانی هم برای اجرای یک قطعه موسیقی با ماشین خودم به محل مورد نظر می رفتم بدترین نوع امکانات را در اختیار من قرار می داند و بدترین نوع برخورد را با من داشتند اصلاَ می دانید برای چه ؟

چون در اینجا اگر سرت را پایین بگیری و کارت را انجام بدهی توی سرت می زنند اما اگر کلاس بگذاری خیلی شیک با تو برخورد می کنند یک جاهایی می بینم که ارزش چیزی که می گویم پایین می آید و طرف حسابم اصلا نمی داند که کار هنری و موسیقی چیست من چه کسی هستم و برای چه کاری آمده ایم با خود گفتم من چرا خودم را خرد کنم جاهایی بود که واقعا پول شام دوستان را نیز من حساب می کردم اما بعد از مدتی متوجه شدم که این طور نمی شود ادامه داد زیرا ممکن بود بعد از یک سال با شکست مواجه می شدم آن موقع بود که می گفتند این طرف حتی خودش را هم نتوانست جمع کند و به خاطر همین تصمیم گرفتم قیمت و ارزش بگذارم.

اینکه من با پول موسیقی خودم چنین ماشینی را سوار می شوم به خاطر این است که معتقدم بچه حزب اللهی باید بهترین لباس را بپوشد بهترین عطرها را بزند خوش تیپ ترین و خوش پوش ترین فرد باشد اگر من یک موتور معمولی داشتم الان برای خیلی ها اسطور ه شده بودم.

حتی می توانستم فیلم بازی کنم و پولهایم را بگذارم در حسابم و با استایلی که تنها نقش آن را بازی می کنند من هم نقش بازی کنم و خودم را جای کسی که نیست بگذارم و اسطوره شوم اما من اهل این داستانها نبودم با خودم میگفتم چرا وقتی برای اجراهایم از این شهرستان به آن شهرستان می روم و خانواده ام را با خودم می برم نباید سوار یک ماشین خوب شوم چرا باید خانواده ام را اذیت کنم.
چرا جا افتاده که بچه حزب اللهی بدترین لباسها را بپوشد بدترین ماشین را سوار شود در حالی که نباید این گونه باشد این نگاه باید عوض می شد از آن مهمتر این بود که اصلا من یک خواننده ام یک آرتیست اما باور کنید یک جاهایی خودم خودم را سانسور می کنم خیلی جاها مجبورم آن طور که دوست دارم لباس نپوشم خیلی جاها برای این که در شأن موسیقی و شأن حرف من نیست برخی کارها را انجام نمی دهم خودم رعایت می کنم.

خیلی ها دوست دارند یک خواننده با آن شکل و شمایلی که خودشان دوست دارند ظاهر شوند در حالی که شاید در شأن او نیست و ممکن است برای او حرف دربیاورند.

 یعنی شما به رویاهایتان هم فکر می کنید؟

نه اینها رویای من نیست اینها لازمه کار من است تیپ قیاقه، استایل و اجرا لازمه کار من است البته باید بگویم خوش تیپی و خوش پوشی علاقه من است چون وقتی یک قطعه ای را اجرا می کنم باید خودم از خودم لذت ببرم من واقعا نمی توانم یک گوشه بمانم و سرم را پایین بیندازم و بخوانم هیچ وقت این طور نخواهم بود اگر توجه داشته باشید می بینید بیشترین اکتها در اجراهای من بوده است و همیشه برای اجراها ایده داشتم اما خب گاهی اوقات همراهی نمی شود باید پرسید علی رغم ایده داشتن چرا این اتفاق نمی افتد همه موسیقی های من می توانند با تئاتر همراه باشند. به نظرمن روی دست کلیپ «لبیک» هیچ کلیپی ساخته نشده است.

«لبیک» تا الان جوایز زیادی را دریافت کرده است و یا کلیپ «می کُشیم» که حتی وقتی از رسانه ملی پخش شد عده ای می گفتند آنتن پی ام سی روی تلویزیون افتاده است زیرا دقیقاَ از همان کلیپ سازان و همان افرادی که در فضاهای مجازی کار می کردند استفاده کردیم ما آنها را با خودمان همراه کردیم آنها هم استقبال کردند. ما این اعتقاد را نداشتیم چون آنهابرای شبکه های ماهواره ایی کار می کنند نه دین دارند نه امام حسین رامی شناسند و نه به انقلاب اعتقادی دارند زیرا ما می دیدیم که آنها با تمام قلبشان دوست دارند برای صدا و سیمای خودشان کاری بسازند. اگرآنتن را در اختیار آنها بگذاریم می بینیم خیلی از آنها حاضرند کارهای ارزشی انجام دهند.

 

download (1)

آقای زمانی اصلاَ ملاک شما برای انتخاب مکان هایی که در آنجا به اجرای موسیقی می پردازید چیست؟

ملاک من تنها ایجاد تفاوت است زیرا وقتی یک موسیقی متفاوت اجرا می شود باید همه چیز آن متفاوت باشد اجرای آن باید در راستای همان موسیقی باشد وقتی در باره اردوهای جهادی موسیقی می سازند قطعا بهترین جا برای آن روستاها ی دور افتاده و در بین بچه های جهادی است این تفاوت باری من مهم است زیرا به این صورت می فهمم خلا کار کجاست به نظر من خلا کار نبود رسانه است تاکنون رسانه ای نبوده که اینها رانشان دهد یک سری اتفاقاتی بود که باید دیده می شد و واقعا شاید دیگر تکرار نشوند ما باید بتوانیم اینها را به مردم نشان دهیم.

 آقای زمانی از طریق این  اجراها درآمد زایی هم می کنید؟
بله درآمد زایی هم داشته ایم کنسرت هم برگزار کرده ایم حتی بلیط فروشی هم داشته ایم اگر من تاکنون به سراغ برگزاری کنسرت و بلیط فروشی نرفته ام به این خاطر است آلبومم منتشر نشده به محض اینکه منتشر شود به سمت برگزاری کنسرت و بلیط فروشی حرفه ای هم خواهم رفت. اما باید بگویم که من در برج میلاد و سالن میلاد نمایشگاه بین المللی کنسرت نداشتم ولی اکثر اجراهایم مردمی است نود درصد اجراهای من در یکی از میادین شهرها بوده و بازخورد خوبی هم داشته در بروجرد ، همدان و سبزوار و همین میدان امام حسین خودمان نیز اجرا داشتم در بروجرد ۴۰ هزار نفر آمده بودند که من خودم تعجب کرده بودم که چگونه می شود آهنگهایم را حفظ باشند و با من تکرار کنند اما همه آنها آهنگهایم را با من تکرار می کردند.

این موضوع نشان می دهد که فضا وجود چنین موسیقی را می طلبد به شرط آنکه درست اجرا شود و جوان پسند باشد البته باید بگویم که این نوع اجرا خیلی سخت است اگر یک ذ ره پایت  ار اینوتر و یا آن ورتر بگذاریم دیگر مردم تو را دوست نخواهند داشت اگر افراط و تفریط بوجود بیاید فکر می کنند بی قید و بند هستی و حتی به حرفهای خودت هم اعتقاد نداری حرکت در چنین مسیری واقعا دشوار است اگر من در چنین مسیری حرکت کردم و تاکنون مشکلی پیش نیامده تنها لطف خدا بوده است چون من نه مدیر برنامه داشتم و نه کسی قبل از من چنین راهی را رفته بود که من عبرت بگیرم به نوعی آزمون و خطا را خودم انجام دادم واگر رسوا نشدم تنها به خاطر نگاه خداوند به من بوده است.

هر کسی اشتباهاتی دارد شاید من هم اشتباهاتی انجام دادم که باعث می شد فعالیت هنری ام متوقف شود اما تاکنون به لطف خداوند این اتفاق نیافتاده است.

download (2)

سوژه بعدی تان برای موسیقی چیست؟

سوژه بعدی ام که آن را خواهم ساخت درباره شعر«بابایی» است که پیش حضرت آقا خواند این شعر درباره تکفیری هاست و به نظرم حماسی و جاندار است.

  نمی خواهید در خارج از کشور نیز کنسرتی برگزاری کنید؟

من تاکنون به خاطر مشکلات خروج از کشور نتوانستم اجراهایی در خارج از کشور داشته باشم اما باید بگویم که تقاضاهای زیادی از خارج از کشور و حتی از خود آمریکا برای اجرا در آن جا داشتم کشورهای عربی و شیعه نشین نیز ازمن برای اجرای موسیقی دعوت کرده اند اما به دلیل مشکلات سربازی و مشکلات دانشگاهم نتوانستم این کار را انجام بدهم.

آقای زمانی شما تاکنون چند کار چند زبانه نیز داشته اید. فکر نمی کنید باید از این دست کارها بیشتر انجام دهید؟

بله من کارهای چند زبانه انجام داده ایم به نظرم درکشورهای خارجی این خلاء بیشتر است آنها چنین نیازی را بیشتر حس می کنند زیرا آنها خواننده ای ندارند که حرفهایی را که را دوست دارند را از زبان او بشنوند یک بچه شیعه و بچه پا منبری یکسری حرفهایی را دوست دارد بشنود اما واقعاَ در آن کشورها کسی نیست که چنین حرفهایی را در قالب موسیقی برای آنها ارائه دهد.

 آقای زمانی اصلا به کارهای سایر خوانندگان هم گوش می دهید؟

اگر بگویم که من واقعا گوش نمی دهم عده ای فکر می کنند که من کلاس می گذارم اما باید بگویم که من قبلا کار بسیاری از دوستان را گوش می دادم و حفظ بودم اما الان دیگر چنینی کاری را نمی کنم زیرا ذهنم به سمت موزیکی می رود که بقیه روی آن کار  می کنند. من بیشتر موزیک هایی را گوش می دهم که شبیه موسیقی های دیگر نباشد . به موزیک های یونانی و لاتین علاقه زیادی دارم و آنها را گوش می دهم تقریبا تمام موزیک های یونانی که از اول ساخته شده اند را دارم و آنها را گوش می دهم به خاطر این است که فضای ملودی من با بقیه متفاوت است.

 آقای زمانی چقدر نگاه حضرت آقا را در موسیقی تان پیگیری می کنید؟

اگر ما بخواهیم در کار خودمان موفق باشیم و مسیر را درست برویم باید نگاهمان به سمت تفکر حضرت آقا باشد. من ایمان دارم که یک سرباز واقعی باید حرف گوش کن باشد. فکر می کنم تاکنون این طور بوده ام و طوری نبوده ام که خارج از این چارچوب باشد به نظرم اولین کسی که تلنگر می زند و تعارف ندارد مخاطب است پس باید در این مسیر درست پیش برویم. تک تک واژه هایی که در شعرهایم وجود دارد را من باید بازی کنم به نظرم هر کدام از این واژه ها ادای خود را دارند که شاید در کارهای عاشقانه اینقدر زیاد نباشند.

 آقای زمانی قبلا همکاری نیز با آقای هلالی مداح معروف داشته اید در رابطه با این موضوع برایمان توضیح دهید؟

من  با هلالی با خاطر رفاقتی که سابق با او داشتم همکاری کردم به واقع یک کار دلی انجام داده ایم موسیقی کارهای هلالی را خودم انجام دادم کار امام رضا که اولین کارش بود را باهم انجام دادیم امسال هم احتمالا یک کار خوب از ما دو تا شاهد خواهید بود.

 آقای زمانی پیشنهاد بازیگری نیز داشته اید؟

شاید باورتان نشود اما پیشنهاد بازی برای من خیلی زیاد بوده است حتی چندین کارگردان خیلی خوب هم خودشان درباره بازی در فیلمشان با من صحبت کرده اند و گفته اند فیلم نامه زندگی من را نوشته اند و می خواهند بسازند اما اجازه ندارند و هنوز هم که هنوز است دوست ندارم تا زمانی که در موسیقی هستم این اتفاق بیافتد البته باید بگویم اگر به کار من کمک کند و باعث بهتر فهمیده شدن حرفهای من بشود این کار را انجام می دهم اما تا وقتی که خودم می توانم حرفهایم را بزنم که این فیلم ممکن است این سطحش پایین تر از موسیقی من باشد این کار را انجام نمی دهم.

 آقای زمانی به عنوان آخرین سوال می خواهم بپرسیم به جز موسیقی چه کار دیگری انجام می دهید؟

شغل من فقط موسیقی است نه پدرم آدم با نفوذی است نه خانواده شهید هستم و نه چیز دیگری پدرم و مادرم هنوز در میمه اصفهان زندگی می کنند و من هیچ کار دیگری به جز موسیقی بلد نیستم و امرار معاش من تنها از طریق موسیقی است.

 اقای زمانی من دیگر سوالی ندارم اگر صحبت دیگری دارید بفرمایید؟

نه من صحبتی ندارم از شما تشکر می کنم و برای شما و مخاطبانتان آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.

 

81 نظر

 1. fatemeh

  سلام فکر میکنم یک مصاحبه تمام عیار بود همه چی عالی و سر جای خودش
  ببخشید اقای مدیر خبری از پوستر مرگ مساوی امریکا نشد؟؟
  ممنون:-)
  یا علی

 2. لبیک یا خامنه ای

  پس اون مصاحبه ای که من خوندم اشتباه بوده….
  قلبم داره از جا کنده میشه …
  وااااااااای خدایا منو ببخش…
  داداش تورو خدا حلالم کنید…
  البته تقصیر خودمه داداش تو وبلاگش گفته بود که فقط این سایت و وبلاگ خودشون و وبلاگ حامیان رو باید دنبال کنیم… اما …
  تو رو خدا حلال…
  پس واقعا واقعا نحن صامدون…اونم تا آخرین نفس

 3. لبیک یا خامنه ای

  داداش خدایی خیلی خوب اومدیا…
  سخنرانی های حاج آقا پناهیان هم گوش میدی…
  واقعا تفکر من هم همینه…
  زندگی یک آدم مومن باید خیلی خوووب باشه تا بتونه الگوی خوبی برای بقیه باشه…
  نحن صامدون تا آخرین نفس

 4. فاطمه

  خیلی خوبه …اکثر حرف هاتونو دوست داشتم ..ولی منظورتون از مشکل سربازی چیه ؟نرفتین ..؟
  ولی در کل اجراهای خارج فایده ای برای راهمون نداره به نظر من ..
  همین طور کنسرت ..اجراهای مردمی خیلی خیلی بهتره که کمتر خواننده ای پیدا میشه مثل شما اینقدر مردمی باشه..
  خیلی خوبه که پشت سر حضرت آقایین..تا زمانی که این طوری باشین ما هم هستیم..
  میشه سوالمو جواب بدین ..ممنون ..
  نحن صامدون

 5. هو الحامد

  مصاحبه واقعا بی ریایی بود همه ی صحبت های آقای زمانی از روی تواضع بود. به نظرم هرکس دیگه ای به جای آقای زمانی بود نمی تونست تو این راه پر فراز و نشیب بمونه و مثلا با یک پیشنهاد بازیگری تو فیلم مسیرش عوض میشد. براتون آرزوی موفقیت روز افزون دارم، سرباز واقعی آقا!

 6. حضرت ماه

  سلام و خداقوت
  خیلی خوب بود مخصوصا این جمله که:اگر ما بخواهیم در کار خودمان موفق باشیم و مسیر را درست برویم باید نگاهمان به سمت تفکر حضرت آقا باشد.
  این حرف باورم رو نسبت به کار آقای زمانی بیشتر کرد.

  یاعلی

 7. روزگار نو

  سلام
  در مورد قسمتهایی ! از این مصاحبه حرفای زیادی داشتم اما همون قسمتها رو اینجا ندیدم! بنابراین در موردش حرفی نمیزنم! شاید اون قسمتها حرفهای دیگرانه اما اگه صحبتهای خود آقای زمانی بود بهتر بود اینجا هم ذکر میشد! آقای زمانی ،خیلی وقت پیش گفته بودید اگه عاشقانه بخونم عاشقانه ای میخونم که آقای قزوه(یا امثال ایشون)شعرش رو گفته باشه.امیدواریم این کار رو بکنید و به دیگران نشون بدید عاشقانه خوندن یعنی چی! ان شاءالله خبر کنسرتهای شما! صحبتهای شما همیشه به اونچه که ما توی ذهنمون دارید و اعتقاد ماست نزدیکه.
  خدا قوت
  (اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم)

  1. روزگار نو

   سلام
   اول،مصاحبه رو به این شکل(۱و ۲)قرار نداده بودید.بخشهایی از اون نبود! بابت عجله و انتقادم عذر میخوام.
   خسته نباشید.خدا قوت
   (اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم)

 8. مریم

  سلام
  ممنون بابت نشر این مصاحبه،خیلی خوب بود……..
  امیدوارم اکثر مردم و به خصوص جوونها به درستی کارهای آقای زمانی رو بشناسن وبشنون.
  یاعلی

 9. زکیه مدل۷۸

  سلام ایول…تا ابد زنده باد راه جاودان ما… یوهههوو…راستی قضیه اجرای امروز دوم شهریور چیه؟ماشاالله به این همت جهادی و خستگی ناپذیری

 10. حدیثه طاهری

  سختی و حساسیت کاریِ آقای زمانی رو با حرفاشون تو این مصاحبه به خوبی میشه حس کرد. هرچی روبه جلو میرن سخت ترم میشه
  در کل مصاحبه ی خوبی بود.ممنون

  هرچندمدینه قطعه ای گم دارد……یک تکه از آن بهشت را قـــم دارد
  باهشت دَرَت مناز ای باغ بهشت…… ما مشهــدمان امام هشتم دارد
  لایق باشم نایب الزیاره همه ی دوستان وهمسنگران در حرم حضرت شمس الشموس هستم
  این بهترین عید بر همه مبارک
  التماس دعا

 11. لبیک یا خامنه ای

  واقعا دارم دیوونه میشم که نظرهام درج نمی شن…
  اگه اشتباهی کردم ببخشید…و اینکه دیگه نظر نمیدم تا وقتتون گرفته نشه…

 12. ریحانه

  سلام…
  مصاحبه قشنگی بود خوشم اومد تموم حرفای دلشونو انگاری زدن.
  از دو تا بخشش بیشتر خوشم اومد.
  اول از اونجایی کهگفتن:((معتقدم بچه حزب اللهی باید بهترین لباس را بپوشد بهترین عطرها را بزند خوش تیپ ترین و خوش پوش ترین فرد باشد اگر من یک موتور معمولی داشتم الان برای خیلی ها اسطور ه شده بودم.))یعنی من با این یه تیکه کاملا موافقم کاملا.بخدا یساله دارم اینو به ادمای دور و اطرافم میفهمونم ولی موفق نمیشم که نمیشم.منم بر همین باورم اخه چرا وقتی یه بچه حزب اللهی میتونه چیزای قشنگو شیکو باحال و در عین حال سنگین بپوشه چرا نپوشه؟وقتی میتونه شیک بگرده خوشپوش باشه چرا نباشه؟مگه چه چیزی از بقیه کمتر داره اخه؟نکنه دور از جون رو پیشونیش نوشتن بدبخت؟
  منه دختر چادری وقتی میتونم یه حجاب شیک و کامل داشته باشم که جلب توجه هم نکنه فقط قشنگ باشه چرا نداشته باشم اخه؟؟کل اطرافیان من باهام مخالفن میگن طرز لباس پوشیدنت درست نیست اسم مذهبی هارو خرا میکنه میگن تو چجوری مذهبی هستی که اینطوری لباس میپوشی!!!!!اما من هیچ مشکلی نداره لباسم فقط شیک قشنگه جلبه توجهم نمیکنه تازه حجابشم کامله…!
  نکته دومم:((بعضی وقتها با یک کامنت و یا لایک حامد زمانی خوشحال می شوند البته این بدبختی ماست.))اینو واقعا راست میکن من چون صفحه ایشونو تو اینستاگرام دنبال میکنم دیدم خیلی ها اومدن زیر پستاشون فقط واسه یدونه لایک یا یه کامنت چقدر تشکر کردن یا این که حتی بعضیا از روی کامنتو لایک ایشون شات گرفتن گذاشتن تو پستای خودشون که یه اتفاق تاریخی ثبت کنن!!!خیلیا هم که وقتی تو دایرکت با ایشون صحبت میکنن شات میگیرن دوباره تو پستاشون میزارن و کلی تشکر و قدردانی میکنن…!اما خداییش این حرکتا زشته اخه مثلا ایشون ادمو لایک کنه چه اتفاق مهمی میوفته که من اگه یکیو لایک کنم نمیوفته؟؟؟زشته دیگه اینجوری…!خب اخه لزومی نداره که من برم ازشون درخواست و خواهش لایک و کامنت کنم و تا الانم این کارو نکردم.راستی خوبه که من فعلا بدبخت نیستم!!!!خداروشکر..
  ببخشید یکم زیاد شد خیلی وقت پیش میخواستم اینارو بگم …ان شا الله یروزی همه به این باور میرسن که بچه حزب اللهی از همه بهتره …ان شا الله دیگه ازین رفتارای نا به حنجار ازمون سر نزنه…الهی امین…
  راستی جواب سوال قبلیم زیر پست اهل نبرد یادتون نره لطفا…
  بازم ببخشید.
  یا علی…

 13. مطهره

  سلام
  من از طرفدارای پروپاقرص ایشونم
  جالب بود
  اما…
  ما خیلی خیلی نگرانیم..
  آقای متوسلی نمیدونم نظرمو تایید میکنید یا نه
  ولی میخوام بگم اقای زمانی اگه عاشقانه بخونن بسیاری از طرفداراشونو از دست میدن
  یه سری از پاسخاشون اصلا قانع کننده نبود
  فقط نظرمو گفتم
  یاعلی

  1. لبیک یا خامنه ای

   آجی نظر منم همینه اصلا به داداشمون عاشقانه خوندن نمیاد مگر اینکه عرفانی باشه….ان شاالله هم همینطور هست…
   راستی من امروز عروسی برادرمه…عروسی هم توی خانواده ما مذهبی نیست…نه این که مختلط باشند زن و مرد ولی رقص و آهنگ هست…
   دعا کنید برام که گناهی صورت نگیره….
   ان شاالله نحن صامدون…

 14. لبیک یا خامنه ای

  اینکه من با پول موسیقی خودم چنین ماشینی را سوار می شوم به خاطر این است که معتقدم بچه حزب اللهی باید بهترین لباس را بپوشد بهترین عطرها را بزند خوش تیپ ترین و خوش پوش ترین فرد باشد اگر من یک موتور معمولی داشتم الان برای خیلی ها اسطور ه شده بودم…
  عاشق این تیکه مصاحبه ام…
  خیلی قشنگ گفته…
  راجع به نظر قبلیم هم نظرم عوض شد…

 15. ایرانی

  سلام .
  مصاحبه خیلی خوبی بود ، ولی من بعضی جاها رو نمی تونم هضم کنم :
  ۱- اقای زمانی چرا میخوان عاشقانه بخونن ؟؟؟؟؟ به قول خودشون : ما عاشقانه خوان خوب تو کشور زیاد داریم . مگه خودشون نمی گفتن که : من احساس کردم اینور رو باید پر کنیم . اقای زمانی این مسیر هنوز همون خلا رو داره ، فکر نکنم پر شده باشه !!!!! اقای زمانی اصلا ما طرفدارارو بی خیال که چقد پز شما رو به عنوان تنها خواننده ای که همه ی کاراش برا ائمه و انقلاب و شهداءست میدادیم ، خودتون ده ساله که دارید زحمت می کشید ، سختی های زیادی رو تحمل کردین تا به اینجا برسید . به خاطر یکی دو تا اهنگ عاشقانه اونا رو از دست ندید . فقط آقای مدیر خواهش می کنم یه جواب منطقی به ما بدید . من که خودم بدجور هنگ کردم .
  ۲- آقای زمانی سربازی نرفتن ؟؟؟؟؟

  1. مدیر

   سلام
   در خصوص سوال اول که این سوالات از هواداران قدیمی بعیده
   در مورد سوال دوم فکر کنم باید یک حریم شخصی برای همه افراد قایل بشیم

   1. ایرانی

    ببخشید زیاده روی کردم ، شرمنده …
    راستش یه لحظه شک کردم ، ولی خوب خداروشکر شکم برطرف شد .
    مگه میشه آقای زمانی از این راه منحرف بشن ؟؟ اصن مگه داریم ؟؟
    به هر حال ما همه جوره پشت آقای زمانی هستیم . خیالتون تخت …

    درباره ی سوال دوم هم بازم ببخشید …
    فقط یه لحظه کنجکاو شدم ، شرمنده …

    نحن صامدون تا اخرین نفس …
    یاعلی .

    1. ایرانی

     راستی آقای مدیر واقعا نمی دونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم ؟؟
     خیلییییییی ممنون . همیشه با ارامش به سوالام جواب دادید .
     اجرتون با امام زمان { عج } .
     نمی دونم اگه شما مدیران محترم نبودید ما طرفدارا باید از کی سوال می پرسیدیم و باید چیکار می کردیم ؟؟؟
     خدا رو صد هزار مرتبه شکر که شما هستید .
     ثابت قدم باشید .
     نحن صامدون تا اخرین نفس …
     یاعلی .

 16. سنگر بی نشون

  یا کلیپ «می کُشیم» که حتی وقتی از رسانه ملی پخش شد عده ای می گفتند آنتن پی ام سی روی تلویزیون افتاده است زیرا دقیقاَ از همان کلیپ سازان و همان افرادی که در فضاهای مجازی کار می کردند استفاده کردیم ما آنها را با خودمان همراه کردیم آنها هم استقبال کردند. ما این اعتقاد را نداشتیم چون آنهابرای شبکه های ماهواره ایی کار می کنند نه دین دارند نه امام حسین رامی شناسند و نه به انقلاب اعتقادی دارند زیرا ما می دیدیم که آنها با تمام قلبشان دوست دارند برای صدا و سیمای خودشان کاری بسازند. اگرآنتن را در اختیار آنها بگذاریم می بینیم خیلی از آنها حاضرند کارهای ارزشی انجام دهند.

  به نظرتون این تکه از مصاحبه با ترانه ماهواره تناقض نداره؟
  اگر اینجوری باشه که کلا ماهواره خوبه!!
  خب اگر اقای زمانی از کلیپ سازان ماهواره ای استفاده کردند میشه بگین ترانه ماهواره ها برای چه کسی خونده شده؟
  امید وارم متوجه منظورم شده باشید

 17. ریحانه

  سلام یکی ازدوستان تونظرشون نوشته بودن اگه آقای زمانی عاشقانه بخونن بسیاری ازهواداراشونوازدست میدن منم موافقم آخه دیدم خیلیاروکه چون آهنگای ایشون بامفهوم ومقصوده هوادارشن واگه عاشقانه بخونن قطعاهوادارای زیادی روازدست میدن…البته نظرشخصیمه ماتوکارای آقاحامددخالت نمی‌کنیم…یاعلی.

 18. یکی از نحن صامدونی ها

  سلام عجب مصاحبه ای بود….دستتون درد نکنه….خدا قوت برادر…..انشاءالله همیشه موفق باشید….
  نحن صامدون تا آخرین نفس

 19. lpln

  سلام آقای زمانی.توروخدا فقط ارزشی بخون.وقت کردی همه به همه شهر ها که سرزدی.گذرت به گرگان افتاد گرگانم بیا.یاعلی
  تا آخرین نفس نحن صامدون

 20. zeh khas

  سلام.
  آفرین.حرفاشون درباره ی حضرت آقا واقعا عالی بود.باریکلا.
  البته بابعضی حرفاشون مثل تنوع درآهنگ وآهنگ عاشقانه موافق نبودم.
  پس کی میان مشهد؟تابستون داره تموم میشه.ماکنکوریا یه انرژی مثبت میخاهیم واسه درس خوندن.
  حتما مشهدتشریف بیارید.همچنین شماآقای مدیر…

 21. رضایی

  سلام خداقوت عکس یافیلم ازاجرای نجف آبادنمیزارین؟؟جناب مدیرچراهیچوقت نظرای من تاییدنمیشه؟؟؟؟؟؟این یکیوتاییدکن دیگه برادرمن

 22. فدایی رهبر

  با سلام خدمت آقای زمانی و همکاران محترمشون ، واقعا مصاحبه زیبا و جذابی بود و من خیلی خوشم اومد ، و با اون تکه از مصاحبشون که گفته بودن هیچ کلیپی رو دست کلیپ لبیک نیست موافقم چون واقعا کلیپ زیبایی است . من یک پیشنهاد دارم اینکه برای آهنگاشون آقای زمانی از شعر های سروده شده توسط بسیجی عاشق(ابوالفضل سپهر) هم استفاده کنند چون واقعا اشعار زیبایی هستند ، با آرزوی موفقیت برای آقای زمانی و همکاراشون. اجرتون با حضرت زهرا
  یاحق

  1. عاشق سید علی

   سلام
   من هم کاملا با شما موافقم . واقعا کلیپ لبیک کلیپ فوق العاده ای است و هیچ کلیپی روی دست آن بلند نشده !
   جالب این که من هم پیشنهاد اشعار مرحوم ابوالفضل سپهر را داده ام !
   خیلی خوشحالم که کسانی هستند که با این شاعر بسیجی که بسیار مورد لطف اهل بیت بوده اند ، آشنا هستند و از اشعارشان لذت می برند .
   نحن صامدون
   یا رضا

 23. Za.Va

  *بعضی وقتها با یک کامنت و یا لایک حامد زمانی خوشحال می شوند البته این بدبختی ماست.* نمیدونم چی بگم!؟

  *به نظرمن روی دست کلیپ «لبیک» هیچ کلیپی ساخته نشده است.* این حرف یه خرده اغراق نیست؟

 24. شهیده بنت الهدی صدر

  سلام ببخشید یکی از دوستان من توی اجرای آقای زمانی توی نمایش غبار بودن( که درباره فتنه و در ایام فاطمیه اجرا شد). دوستم با گوشی همراهش توی سالن صدای آقای زمانی رو در حال خوندن آهنگ ضبط کرده بود البته از اول آهنگ که نه تقریبا یکی دو بیتش جا افتاده بود. من هرچی گشتم نتونستم آهنگش رو پیدا کنم البته هنوز آدرس سایت رسمی رو هم نمیدونستم. توی آپارات هم فیلم بریده بریده بود کامل نبود میخواستم ببینم اگه از همون فایل ضبط شده توسط دوستم استفاده کنم اشکالی نداره؟
  یه سوال دیگه ضبط کلیپ های آقای زمانی از تلوزیون اشکالی نداره؟
  ممنون میشم جواب بدید. یاعلی

 25. زهرا

  سلام جناب مدیر.
  لطفا به آقای زمانی از طرف ما بگید ما اگه امروز طرفدارشونیم و با وجود تمام حرفها و حدیثها تو راهمون ثابت قدم موندیم به خاطر متفاوت بودن ایشون با سایر خواننده ها هستش.اگه ایشون بیان و عاشقانه بخونن پس چه فرقی با بقیه دارن؟ و قطعا بعد از این قضیه خیلی از طرفداراشونو از دست میدن.هرچند از طرف دیگه طرفدارای حدیدی هم پیدا میکنن.کسایی که دوست دارن آقای زمانی وارد وادی دیگه ای بشه و از این که دارن مذهبی و سیاسی میخونن ناراحتن.
  و با این حرفشون کاملا موافقم که بچه مذهبی باید بهترینها رو داشته باشه ولی مواظب باشیم نوع لباس یا ماشینمون باعث نشه یه عده حسرتشو داشته باشن و با دیدنش آه بکشن.حد تعادلش خوبه.
  و در آخر بگم که ما نحن صامدونی ها تا زمانی که آقای زمانی تو این عرصه گام برمیدارن و پشت امام خامنه ای دامت برکاته هستن ازشون حمایت میکنم.
  به امید موفقیت روزافزون ایشون و همه نحن صامدونیها.

 26. افسر جوان جنگ نرم

  خواهش میکنم جواب بدین من خیلی دغدغه دارم که بدونم منظور ایشون از موسیقی
  عاشقانه چیه لطفا جواب بدین
  نحن الصامدون تا آخرین نفس

  1. مدیر

   قبلش این تذکر رو به همه دوستان میدیم که نحن صامدون الف و لام نداره ! و قرار دادن الف و لام بی معناش میکنه
   در خصوص البوم هم سعی کنیم صبر پیشه کنیم تا ماحصل کار رو بصورت مستند ببینیم و سپس مورد نقد قرار بدیم !!!

 27. میخک سرخ

  بسیار عالی بود، این مصاحبه پاسخ بسیار محکمی برای اون انسان های افراطی ای هست که از حقانیت راه ایشون یا مطلع نیستن یا….. ازحرف هاشون میشه فهمید که به معنای وواقعی کلمه دارن هر حرفی رو میزنن و اون رو به اصطلاح ادا می کنن حق سخن رو منظورم هستش، خدا بهتون توان بده ان شاالله، خدا قوت افسر جوان جنگ نرم ، واقعا خداقوت . در پناه خدا باشین .

 28. عاشق سید علی

  سلام بر تمامی عاشقان سید علی
  اول یه تشکر جانانه می کنم که این مصاحبه ی فوق العاده رو گذاشتین .ممنونم .
  یه مصاحبه ی کامل و عالی بود که جایی برای حرف های دیگه ای که پشت سر آقای زمانی میزنن ، نذاشت . امید وارم که سوتفاهم ها را حل کرده باشه .
  اینکه فرزند انقلاب باید از همه لحاظ بهترین باشه ، کاملا حرف درستیه ! یک ایرانی مسلمان باید طوری باشه که یاران از هم صحبتی باهاش لذت ببرن .طوری که اگر ذهنیت بدی نسبت به جوانان انقلابی دارن ، برطرف بشه و حتی افتخار کنن که با همچین آدمی ارتباط دارن .این یه حقیقته که اگه تمام جوانان انقلابی و مذهبی بر این اساس رفتار کنن و ظاهری آراسته و باطنی مهربان وخوب داشته باشن ، تعدادشون خیلی بیشتر می شه و جوانان بیشتری به این راه که پایانی جز رستگار نداره گرایش پیدا می کنن .
  باز هم تشکر می کنم از آقای زمانی که صدای ما هستن و حرف دل ما رو به گوش جهانیان می رسونن ، انشاالله همیشه موفق باشن و با جدیت به راهشون ادامه بدن .
  نحن صامدون
  یا رضا

 29. عاشق سید علی

  سلام به تمامی عاشقان سید علی
  اول می خواستم تشکر جانانه ای کنم از تمامی کسانی که برای رسیدن این مصاحبه ی فوق العاده به دست ما تلاش می کنن و تشکری مخصوص از آقای زمانی که خیلی راحت حرف دلشون رو بر زبون آوردن و حقیقت ها رو بیان کردن . پیش از این حرف های زیادی پشت سر ایشان شنیده می شد که سوءتفاهم های زیادی رو به وجود آورده بود ولی این مصاحبه جایی برای حرف دیگه ای باقی نذاشت و مطمئنا سوءتفاهم های زیادی رو از بین برد .
  این که فرزند انقلاب باید از هر لحاظ بهترین باشه حرف کاملا درستیه ! استفاده از بهترین عطر و پوشیدن بهترین لباس و بهترین ماشین و…. همه و همه دست به دست هم میدن تا فرزند انقلاب بهترین ظاهر رو داشته باشه . مردم هم بیشتر به ظاهر اهمیت می دن . اما بهترین ظاهر رو داشته باشیم و باطن ما هم از جنس اسلام و ایران باشه ، به یه الگو تبدیل می شیم که می تونه خیلی های دیگر رو به سمت این راه بکشونه و رفته رفته جامعه ی ما رو عده ای تشکیل می دن که ایرانی ، انقلابی و از همه مهم تر مسلمانن . چنین جامعه ای مشکلات کم تری نسبت به جامعه ی امروز ما خواهد داشت .
  نکته بعدی درباره ی کلیپ لبیکه که کلیپ معرکه و فوق العاده ایه . سختی های زیادی برای ساخت این کلیپ تحمل شده . من تمام پشت صحنه ی این کلیپ رو دانلود کردم و دیدم که چقدر ساخت کلیپی به این زیبایی چقدر سخت و دشواره ، و واقعا حقش بود که در نظر سنجی نصر تی وی ۱۲۱۰ تا رای بیاره و اول بشه .
  باز هم تشکر می کنم از آقای زمانی که صدای ما هستن و اون رو به گوش جهانیان می رسونن .
  نحن صامدون
  یا رضا

 30. سلام داداش من تازه ازقم اومدم یعنی دیشب کلی براتون دعا کردم امیدوارم همیشه سالم بمونید.امیدوارم همیشه همین جوری بمونید.مثل همیشه عالی بودید.
  ببخشید اقای مدیر اگه از داداش حامد دعوت بشه بیاد شمال مثلا بابلسر ایشون چند میگیرن؟ لطفا جواب بدید خیلی مهمه

 31. MAEDEH.1381

  سلام من یه کم دیر متوجه شددم .خیلی خوب بود؛فقط یه سوال داشتم آقای مدیر چرا گروه بندی ها رو اعلام می کنید؟قرار بود تیر ماه گروه بندی ها اعلام کنید.الان شهریوره .ازتون خواهش می کنم جواب بدید

 32. حرف های آقای زمانی واقعاسازنده بود.
  خوب می شداگه یکی ازکنسرت هاشون رودرکرمان برگزارمی کردند.
  ایشون درکرمان طرفداران بسیارزیادی دارند.مطمّنم اگراجرایی درکرمان داشته باشندشگفت زده خواهندشد.
  یااالله

 33. mmmm

  وای خیلی خوب بود ….
  به نظرم فیلم زندگی نامه اقای زمانی باید جالب باشه
  ولی نه …. اقا زمانی همینطوری اسطوره ترند …
  ان شاالله تو راهشون ثلبت قدم باشن

ارسال دیدگاه