۱۹ مرداد ۱۳۹۴

چرا گلشیفته حق دارد ؟

“بسم الله االرحمن الرحیم “

.

انتشار مصاحبه ی حامد زمانی با جام جم آنلاین

.

چرا «گلشیفته» حق دارد، اما «چرخنده» نه؟

بی‌تردید باید او را متفاوت‌ترین صدای سال‌های اخیر موسیقی ایران نامید، خواننده‌ای ۲۷ ساله، متولد میمه که با خواندن تیتراژ برنامه «دیروز، امروز ،فردا» صدایش شنیده شد و بعدها با قطعه‌هایی همچون « تحریم»، «قلاده‌های طلا»و «مرگ بر آمریکا» شهرتی ویژه گرفت. آرام به نظر می‌رسد و سعی می‌کند با آرامش به سوالاتم پاسخ دهد. البته برخی سوال‌ها را هم هر چه بیشتر می‌پرسم کمتر جواب می‌دهد.

گویا قصد ندارد بیش از این به برخی حاشیه هایی که طی پنج سال گذشته درگیرش بوده، دامن بزند؛ حاشیه هایی که گاه خودش نقش موثری در ایجاد آنها داشته، اما او تا حد زیادی رسانه ها را مقصر می داند. حامد زمانی خیلی جوان است و کارش را در مسیر تازه ای آغاز کرده است. مسیری که به گفته خودش در آن قصد داشته موسیقی را میان خانواده های مذهبی و نهادهای دولتی ببرد و در این راه، سخت تلاش کرده است. هر چند شنیده می شود زمانی حمایت همه نهادها را دارد، اما خودش از این می گوید که هیچ حمایت خاصی در کار نیست. او کارش را می کند و مسیرش را می رود. ژانر موسیقی ای ارزشی در شکل و شمایلی که زمانی در آن فعالیت می کند واقعا عمر چندان طولانی ندارد و می توان گفت بعد از سال ها نخستین کسی است که مفاهیم ارزشی جامعه ایران را با موسیقی روز دنیا گره زده و در میان نسل جوان طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته از تیغ تیز برخی منتقدان و به اصطلاح روشنفکران در امان نمانده و آنها معتقدند بسیاری از کارهای او در این مدت شکل بیانیه های سیاسی یا شعار به خود گرفته است تا هنر، اما خودش برای تمام این انتقادها و حاشیه ها پاسخ هایی خواندنی دارد. با او درباره حواشی، فعالیت ها و حال و هوای تازه کارهایش گفت وگویی انجام دادیم.

اجازه بدهید گفت وگویمان را از فعالیت های غیرموسیقایی تان شروع کنیم و کمی درباره کسب و کارتان در عرصه های دیگر حرف بزنیم.

کدام کسب و کار؟

نمایشگاه خودرویی که گفته می شود در خیابان عباس آباد تهران دارید و سرمایه دست کم ده میلیاردی اش را هم با کار موسیقی به دست آورده اید.

(می خندد) این که چیزی نیست. تازه به این مورد می توانید پدرم را که یکی از اشخاص ذی نفوذ حکومتی است و با تکیه بر ایشان و پشتیبانی شان کار می کنم یا این که خانواده شهید هستم و خیلی موارد دیگر را می توانید اضافه کنید! از این شایعه ها که کم نیست!

جالب است بدانید خانواده من هنوز در شهرستان میمه زندگی می کنند، طبیعتا یک شخص ذی نفوذ هیچ وقت در یک شهر کوچک زندگی نمی کند. شاید سکوتم باعث شدت گرفتن این شایعات شده باشد. این شایعه نمایشگاه خودرو هم بعد از افسانه پردازی های شبکه VOA (صدای آمریکا) به وجود آمد. خیلی جالب است، از بیرون ما را می زنند و از داخل هم به مطالب خلاف واقع آنها پروبال داده می شود!

چرا پاسخی به حاشیه ها نمی دهید؟

اکنون باب شده به هنرمندان توهین می کنند و هنرمندان هم طبیعتا از این موضوع ناراحت می شوند، اما طی سال های گذشته آن قدر به من و خانواده ام فشار آورده اند، که کار از توهین به ما گذشته و پوستمان کلفت شده است. هر چند با مسائلی بالاتر از توهین و ناسزا روبه رو شده ام، اما ناراحت نیستم و می گویم همه این اذیت ها شیرینی هایی هم با خودش داشته است. در هر صورت سیاستم سیاست سکوت است، سعی می کنم جواب کسی را ندهم. اگر کسی از طرفدارانم هم در فضای مجازی جواب منتقد یا معترضی را با بی ادبی بدهد، او را سرزنش و بلاک می کنم. معتقدم این طور طرفدارها باعث می شوند مردم به ارزش ها بی اعتنا شوند.

چه در فضای مجازی و چه حقیقی. مهم رفتار ماست، مهم این است که نشان دهیم این حرف ها و شعرها اول روی خودمان اثر گذاشته است. اگر بخواهم جواب تندی بدهم به معنی این خواهد بود که دارم بی خود وقتم را تلف می کنم و به چیزهایی که می گویم اعتقاد ندارم.

در این که شایعه های بی اساسی درباره شما شنیده می شود، شکی نیست. مثلا گفته می شود برای خواندن یک تک آهنگ ۲۰ میلیون دریافت می کنید. شاید این مبلغ به نظر مردم زیاد بیاید، اما بنده که کم و بیش از مبلغ دریافتی برخی خواننده ها برای همین کار خبر دارم، می دانم دیگران مبلغی دو یا سه برابر شما دریافت می کنند، اما هیچ حاشیه ای هم برایشان ایجاد نمی شود.

ما جایی قرار گرفته ایم که هر حرفی بزنیم بد تعبیر می شود، حرف هم نزنیم بد تعبیر می شود. در قرآن داریم که خدا خودش از کسانی که واقعا به او ایمان دارند دفاع می کند. واقعا به جایی رسیده ام که فکر می کنم بهتر است سکوت کنم. طی این سال ها به من ثابت شده گذر زمان خیلی چیزها را نشان می دهد؛ مثل اتفاقی که در بروجرد رخ داد. مجری که چند دقیقه به دلیل نرفتن من به بروجن انواع و اقسام تهمت ها و بد و بیراه ها را نثار من کرد و آن را به مسائل مالی ربط داد، به یک سال نکشید که بعد از فهمیدن اصل موضوع در برنامه ای دیگر جلوی همه عذرخواهی کرد. زمانی بود که من به طور رایگان اجرا می رفتم. از من به عنوان خواننده به بدترین نحو ممکن استقبال می کردند و با بدترین امکانات میزبانی. پولی به من پرداخت نمی شد که هیچ، رفتار بدی هم با من می شد. متاسفانه هنوز این فرهنگ جا نیفتاده است. من هم با بقیه کسانی که کار می کنند هزینه یکسانی دارم، آنها سه برابر من از یک ارگان پول می گیرند و هیچ کس نمی گوید چرا، اما به ما که می رسد کار این همه حاشیه دارد. مگر هزینه های من برای ساخت آهنگ ها و اجراهایم با بقیه فرق می کند؟ من هنوز هم خیلی از اجراهایم را رایگان می روم. همین که می بینم برگزارکننده دغدغه های ارزشی دارد و پول اجرا ندارد، رایگان اجرا می روم؛ اما لزومی ندارد اعلان عمومی کنم. ضمن این که سعی می کنم خیلی از کارها را جور دیگر انجام دهم. قطعا با دوربین به عیادت جانبازها نمی روم، برخی می گویند چرا در کارهای خیریه نیستی یا چرا این قدر منزوی هستی؟ می دانید هر کاری که ما می کنیم به سبب ژانر کارمان بد برداشت می شود، بهتر است در سکوت مسیرمان را برویم.

هم با شما موافقم هم مخالف. جوی در جامعه پیش آمده که خواه ناخواه حاشیه هایی برایتان ایجاد می کند. در این موضوع شکی نیست؛ اما خواننده های طیف کارهای ارزشی و به قول معروف بچه حزب اللهی ها با این که اغلب رسانه های رسمی را هم در دست دارند، هنوز سیاست رسانه ای درست و مناسبی را برای کارشان در عالم هنر نیافته و نتوانسته اند مهره هایشان را درست بچینند. این موضوع را می پذیرید؟

به نظرم جنس کارهای ما نباید برود به سمت و سویی که بقیه رفتند. سازوکار سلسله مراتبی خاص و داشتن مدیر برنامه آنچنانی و دفتر و دستک و… . جنس کار باید شبیه کارهای جهادی باشد.

کار جهادی هم تقسیم وظایف درست می خواهد.

البته از این نظر حرفتان را قبول دارم و مدتی است که به این نتیجه رسیده ام که باید از نظر رسانه ای و تبلیغاتی در کارم تغییراتی ایجاد کنم، اما این را هم بپذیرید به دلیل این که این ژانر موسیقی با این خصوصیات و فرمی که من دارم به آن می پردازم، قبل از من وجود نداشته، پس همه آزمون و خطاها را خودم باید تجربه کنم . این را هم نباید فراموش کرد که جنس این طور کارها واقعا باید جهادی و خاکی باشد.

پس منتظر تغییراتی در سیستم کاری شما باشیم. کمی درباره این تغییرات توضیح دهید.

حامد زمانی از این به بعد باید یک تغییر اساسی در کارهایش ایجاد کند. اکنون در حال کار کردن روی آلبومم هستم و این آلبوم طبیعتا با بقیه کارهایم متفاوت خواهد بود. به نظرم کسی می تواند این تغییر را ایجاد کند که مرگ بر آمریکایش را خوانده باشد. کسی می تواند فضای سیاسی جامعه اش را نقد کند که نگاه نقادانه داشته و تازه از گرد راه نرسیده باشد. من خاک حرفه ام را خورده ام و فکر می کنم حق دارم حالا با نگاه متفاوتی به مسائل سیاسی و اجتماعی بپردازم. در فضای کارم هم تغییراتی دارم، معتقدم مخاطبان به این تغییرات نیاز دارند و چون تا امروز کارهایم جواب داده، نباید همیشه به همین شکل کار کنم. از نظر رسانه ای هم حق با شماست، باید قوی تر کار کنیم؛ چون فکر می کردم ما رسانه داریم، اما تازه متوجه شده ام اصلا رسانه نداریم. خیلی منتظر ماندم اتفاقاتی که به لحاظ رسانه ای برای ژانرهای دیگر اتفاق می افتد برای ما هم اتفاق بیفتد.من نمی توانم مدام توضیح دهم این طوری که فلان روزنامه و سایت می گوید، نیستم. اینها را چه کسی باید جواب دهد؟ چه کسی ما را به هم بشناساند؟ تا من فعالیتم را شروع کردم چند شبکه آن طرف آبی آن قدر به من پرداختند که رسانه های خودمان نپرداختند. شاید بیش از ده بار مستندی را درباره من پخش کردند. مردم این قدر که آن زمان مرا با داستان هایی شبیه نمایشگاه ماشین می شناختند، با کارهایم نمی شناختند. بعد می گویند چرا مردم ماهواره می بینند. برنامه هایی که ما می سازیم روی مسائل روز مانور نمی دهد و طبیعی است مردم خوراک رسانه هایشان را از جای دیگری تامین کنند. رسانه های آنها طوری عمل می کند که اتفاقا سیاسی ترین هنرمندهایشان محبوب ترین می شوند؛ آنهایی که برای منافع کشورشان حتی سر سوزنی خودشان را خرج نمی کنند. حالا خودتان قضاوت کنید!

صداوسیما چطور، پشت شما نبوده است؟

حتما صداوسیما در شناخته شدن حامد زمانی نقش خیلی پررنگی داشته است؛ اما تیترهایی شبیه این که: «صداوسیما در دست حامد زمانی و رفقایش» بی انصافی است. اکنون در حال کار کردن روی آلبومم هستم و این آلبوم طبیعتا با بقیه کارهایم متفاوت خواهد بود. کسی می تواند فضای سیاسی جامعه اش را نقد کند که نگاه نقادانه داشته و تازه از گرد راه نرسیده باشد. من خاک حرفه ام را خورده ام و فکر می کنم حق دارم حالا با نگاه متفاوتی به مسائل سیاسی و اجتماعی بپردازم

خدا وکیلی کمی فکر کنید به این که بقیه خواننده ها چقدر تیتراژ خوانده اند و در ماه چند بار صدایشان پخش می شود. تازه این هم مهم است که تیتراژ چه برنامه هایی؟ من با همه اعتقادم درباره موضوعاتی می خوانم که شاید بقیه نمی خوانند. باز هم جا دارد به این عزیزان بگویم ۲۲ بهمن، روز قدس و هر زمانی که مرگ بر آمریکا و کارهای مشابه آن مناسبت دارد، سراغ حامد زمانی می رویم و حامد زمانی مدام پخش می شود. چون کس دیگری نخوانده است، اگر بخواند قطعا فشارها هم شروع می شود که آن خواننده جای من پخش شود. صداوسیما در زمینه شناخته شدن من کم نگذاشته، اما همه خواننده ها از آن استفاده می کنند و صداوسیما هم به همه خواننده های مجاز و طراز اول خوب می پردازد.

بهتر است ما هم بیش از این درگیر حاشیه ها نشویم و بپردازیم به کارتان در عرصه موسیقی. اولین باری که صدای شما را شنیدم به این فکر کردم که چرا سراغ عاشقانه خوانی نرفته اید. چون عاشقانه خواندن طیف مخاطب وسیعی دارد. خیلی از خواننده ها هم همین مسیر را انتخاب کرده اند، با مشکلات کمتری از نوع شما هم مواجه هستند.

قبل از این که خواننده شوم تجربه قرائت قرآن و آموزش های موسیقی سنتی را دیده بودم، تجربه مداحی را هم داشتم.

تا زمانی که وارد دانشگاه شدم همیشه به این فکر می کردم یک کار جدی انجام دهم، اما نمی دانستم از کجا می توانم شروع کنم. قبل از من موسیقی ارزشی به این شکل وجود نداشت که خواننده ای همه فعالیت هایش را محدود در این چارچوب کند. هر کس از کاری که می خواهد انجام دهد تصوراتی دارد که من همیشه معتقدم یک روزی به آن می رسد. من هم همیشه دوست داشتم یک کار متفاوت انجام دهم. از یک طرف نقدهای اجتماعی در ذهنم می آمد چون در دانشگاهی درس می خواندم که با همه طرز فکرها و مکاتب به شکلی روبه رو بودم. با هم بحث می کردیم و از طرفی دیگر مباحث سیاسی. اما واقعا نمی دانستم باید از کجا شروع کنم. من هم مثل همه خواننده ها آرزو داشتم یک تهیه کننده یا اسپانسر پیدا شود و مرا حمایت کند؛ چیزی که در ایران رخ نمی دهد و بیشتر استعدادهای ما به این شکل هرز می رود. اما خیلی اتفاقی صدایم به گوش یکی از تهیه کننده های بزرگ رسید و خیلی عجیب استقبال نشان داد. من هم از خدا خواسته این فرصت را مغتنم دانستم اما بعد که پیش رفتیم دیدم با هم مشکلات ایدئولوژیک زیادی داریم. زمانی بود که تقریبا قرارداد هم نوشته بودیم و شرایط ایده آلی بود برای بچه شهرستانی که به صورت حرفه ای فعالیت را شروع کند. مطمئنا وقتی با چنین قراردادی روبه رو شود، امضا می کند. منتها این شکاف بوجود آمد و با خودم گفتم که چی؟ اگر قرار باشد من هم همان چیزی را بخوانم که بقیه می خوانند، هستند کسانی که خیلی خوب کار می کنند من باید کار متفاوتی انجام دهم. فضای ذهنی تهیه کننده با من خیلی متفاوت بود.

ایشان می گفت موزیکت باید به سمتی برود که صدایت در مهمانی های شمال شهر شنیده شود، من هم می گفتم موسیقی باید از جنس مردم حرف بزند. پس به مشکل برخوردیم.

وقتی این شرایط پیش آمد من اولین تیتراژم را که مربوط به برنامه «دیروز امروز فردا» است، خوانده بودم و اطرافیانم اغلب می گفتند این کار با شکست مواجه می شود. می گفتند چرا می خواهی از مفاهیمی بخوانی که خودت هم اگر قرار باشد موسیقی ای گوش بدهی آن موسیقی نیست؟ گفتم اگر کار خوب باشد و مردم را خوب بشناسی، موفق می شوی.در ابتدا این طور به نظر می آید که این مفاهیم مخاطب خاص دارد، اما از همان اول می دانستم اگر موفق شوم این مفاهیم را که اتفاقا از مردمی ترین مفاهیم جامعه ماست، با خود مردم پیوند بزنم موفق شده ام. موفقیت کار دیروز امروز فردا این را به من اثبات کرد که می شود؛ اما اگر نمی شد در ابتدای راه شکست می خوردم؛ چون دیگر سخت می توانستم اعتمادها را به خودم جلب کنم، که این هم شاید از ضعف های جامعه هنری ماست. ولی این را به جان خریدم و کارم را شروع کردم. هیچ وقت نخواستم بپردازم به این که چه سختی هایی را متحمل شده ام تا به اینجا برسم.

ترانه شما یک جور رسانه یا بیانیه در یک موضوع خاص است. حتی گاهی شعار است و خیلی حالت ترانه ندارد. به همین دلیل یک موقع آدم احساس می کند مردم شاید چندان نتوانند با این شعارها ارتباط برقرار کنند.

سفارشی خواندن لزوما به معنای دغدغه مند نبودن کار نیست. بیشتر کسانی که داخل و خارج کشور دارند فعالیت می کنند یک جورهایی سفارشی کار می کنند؛ یعنی تهیه کننده پول می دهد و به آنها می گوید چه بخوان و چگونه بخوان. حتی المان های شعر را هم مشخص می کنند .اما آیا این به معنای این است که پشت آن چیزی که ساخته شده یا خوانده شده عقیده ای نبوده؟ اگر اینچنین بود اصلا به دل مردم نمی نشست. این که می گویید بعضی کارها بوی شعار می گیرد، باید بگویم به نظرم شعار خوب دادن کار اشتباهی نیست. شعاری که معنی صحیحی را منتقل کند باعث حرکت می شود و رسالت موسیقی در همین است که باعث حرکت شود.

می گویند مضامین و مفاهیم در کارتان خیلی روست و به شما لطمه می زند. بیان شاعرانه کمی زهر کار را می گیرد، تصویر ارائه می کند و همین مخاطب را با خود می کشاند. فکر نمی کنید شعر و ترانه شما باید به این سمت و سو برود؟

باید با شکل و زبان و بیان متفاوتی وارد عرصه می شدم. مخاطب اگر این تفاوت را نمی دید مطمئنا جذب نمی شد. به نظرم شمارش معکوس برای یک خواننده از زمانی شروع می شود که به طور رسمی آلبوم منتشر کند. یکی از بردهایی که من کردم این است که پنج سال است فعالیت می کنم و آلبوم بیرون نداده ام. با تک آهنگ هایم کار می کنم و احساس می کنم آلبوم من حرف های خیلی زیادی برای گفتن دارد. تغییر در زبان و سوژه های کار یکی از ویژگی های اصلی آلبوم من خواهد بود اما چارچوب هایم کاملا حفظ می شود.

موسیقی شما کاملا به روز است. بیشتر چه موسیقی هایی را گوش می دهید و چگونه توانسته اید این موسیقی را میان خانواده های مذهبی که شاید بسیاری از آنها چندان اهل شنیدن موسیقی نبوده اند، ببرید؟

اگر بگویم موسیقی داخلی گوش نمی دهم دوستان بر من خرده می گیرند، اما سعی می کنم موسیقی را گوش کنم که ساختار متفاوتی را در ذهنم برای آهنگ ساختن و ملودی ساختن نسبت به بقیه کارها به وجود بیاورد. شاید به همین سبب ملودی کارهایم جور دیگری است. نمی دانید چه راه سختی طی شد تا این نوع موسیقی وارد خانواده اشخاصی بشود که تا حالا موسیقی گوش نمی کردند. یا خیلی از جاها آن را به رسمیت بشناسند، اما حالا احساس می کنم قدم بزرگی برداشته شده که بخش عمده ای از جامعه با آن همراه شده اند.

.

یکی دیگر از انتقادهایی که برخی به کارهای شما وارد می کنند این است که بسیاری از موضوعاتی که شما از آن خوانده اید تاریخ مصرف دار بوده است. مثلا جایی خواندم پس از جمع بندی مذاکرات وقتی تحریم ها حل شود ترانه ای که شما خواندید دیگر چه کارکردی خواهد داشت؟

یک نفر از آقا پرسید اگر تحریم ها رفع شود تکلیف ما چیست؟ آقا پاسخ داد مگر مبارزه با استکبار به این چیزها ربط دارد؟ مبارزه با استکبار ادامه دارد و آمریکا هم از مصادیق استکبار است. شاید سوژه ها و اتفاقات فرق کند ولی به نظرم تا هستی ادامه دارد این ظلم و بی عدالتی ها و نبرد حق و باطل همیشه هست. مهم این است کدام سمت شمشیر می زنی، خواندن از حق و دفاع از مظلوم چیزی است که من رسالت هنری خودم می دانم.

فکر می کنید فعالیت شما در عرصه موسیقی ارزشی یک جرقه باشد و ادامه پیدا کند و جریان ساز شود یا یک اتفاق زودگذر؟

فکر نمی کنم جرقه باشد. به نظرم امتداد پیدا می کند، زودگذر نیست. تبدیل به جریان شده و خواه ناخواه ادامه دار است. تعداد جوان هایی که به این جریان می پیوندند نشانه همین موضوع است. کارهایشان را برایم می فرستند، تیم شکل می دهند، خودشان مستقلا کار می سازند؛ اما باید همه به یاد داشته باشند که کار کردن در این ژانر چقدر سخت است.

استعداد، سیاست و هوش به اضافه صبر و استقامت ملزومات کار کردن در این عرصه است.

شما به نوعی میان موسیقی و برخی نهادها و خانواده های مذهبی ارتباط خوبی برقرار کردید. فکر می کنید چگونه می توان این ارتباط را میان نهادها و هنرمندان دیگر ایجاد کرد؟

دوست دارم به مسئولان بگویم گارد گرفتن ها و هنرمندان را زیر ذره بین دیدن نتیجه عکس می دهد. اگر هنرمندان بدانند مسئولان پشتشان هستند، با همه وجودشان پای کار می ایستند، از ارزش ها و اهل بیت و انقلاب می خوانند و در کنارش دیگر مضامین مورد علاقه شان هم اجرا می کنند. در رسانه ها و فضای کلی جامعه شرایطی حاکم شده که هنرمندان نمی توانند راحت کار کنند. باید این ترس ها را از بین ببریم. نمی دانم چرا به جایی رسیده ایم که بسیاری فکر می کنند گلشیفته فراهانی حق دارد تغییر کند، اما الهام چرخنده نه! پز روشنفکری بدون فکر گریبانگیر جامعه شده و خلاقیت ها را از بین برده است. هنرمندی که بترسد انتخاب کند، خلاقیتش از بین می رود. هنر چیست جز خلاقیت؟ این طوری موسیقی ما می میرد و آهنگسازان تنبل می شوند. بازار موسیقی ما پنج سال است اتفاقی ندارد، اگر ترس بچه های موسیقی از بین برود و همه بتوانند با خیال راحت و بدون ترس از ریزش مخاطب به سوژه های مختلف بپردازند، هنر ما از این بن بست خارج می شود.

کنسرت ۱۰۰ هزار نفری

در سه اجرای آخرم در بروجرد، سبزوار و همدان اتفاق عجیبی افتاد. به جرات می گویم در سه اجرا نزدیک صد هزار نفر مخاطب داشتیم که اتفاقا این اشعار را با من تکرار می کردند ، اما برای رسیدن به این مرحله سختی های زیادی را تحمل کردم . از سال ۸۴ تا ۹۰ در تهران می دویدم و همین جاهایی که الان از موسیقی من استفاده می کنند اصلا نمی پذیرفتند که می شود خیلی از این مضامین و عبارات را با موسیقی آورد. می گفتند مگر اسم امام و شهدا را می شود با موسیقی آورد؟ خیلی ها این کار را مطرب بازی می دانستند و خیلی ها هم محکوم به شکست، اما الان شکر خدا دیگر جاافتاده و به آن شدت با این مشکلات مواجه نیستیم و خدا را شکر می کنم که در این مسیر حکم «جاده صاف کن» را داشته ام.باید بگویم به نظرم شعار خوب دادن کار اشتباهی نیست. شعاری که معنی صحیحی را منتقل کند باعث حرکت می شود به نظرم تا هستی ادامه دارد این ظلم و بی عدالتی ها و نبرد حق و باطل همیشه هست. خواندن از حق و دفاع از مظلوم چیزی است که من رسالت هنری خودم می دانم

ولی تاکنون هیچ ارگان دولتی هیچ حمایتی به معنای واقعی از من نداشته است. شاید سفارش کار داده باشند، اما این که حمایت نیست. اگر حمایت می کردند سر و شکل این موسیقی خیلی فرق می کرد و به نظرم این موسیقی الان خیلی از مرزهای جغرافیایی را در نوردیده بود. با وجود استقبالی که حتی در بسیاری از کشورهای همسایه و مناطق شیعه نشین به این نوع موسیقی وجود دارد، اما سازوکار جدی در این امر وجود ندارد.

یکسری ارگان ها و سازمان هایی هستند که اتفاقا دارند جور جاهایی مثل ارشاد و حوزه هنری را می کشند؛ اما متصدیان امر هیچ کدام در حوزه موسیقی ارزشی که اتفاقا خیلی وقت ها شعار آن را می دهند و در قبالش وظیفه دارند، کاری نکرده اند.

اگر وجود داشته بالاخره من می فهمیدم یا لااقل باید مشمول آن می شدم! به عنوان مثال طی این چند سال فعالیت، من حتی یک تماس خشک و خالی برای احوالپرسی نه از ارشاد و نه از حوزه هنری نداشته ام. خطاب به آنهایی که کار مرا متهم به خواندن برای مجوز می کردند می گویم که به رغم پیگیری هایم طی این سال ها، نه تنها مجوز ارشاد ندارم بلکه حتی از طرف ارشاد تهدید به ممنوع الفعالیت شدن هم می شوم. اما حرف ما و هدف ما چیزی نیست که عاملی بتواند آن را دستخوش تغییر کند. اگر این طور بود طی اتفاقاتی که در سیاست های متفاوت دولت ها رخ می داد، حرف ما هم عوض می شد. اما من همیشه حرفم را زده ام حتی اگر خلاف جهت آب باشد. مثلا حتی در موقع مذاکرات ما داریم از استکبارستیزی می خوانیم و این چیزی نیست که عوض بشود یا از بین برود و سعی کرده ایم از چیزهایی بخوانیم که در این جریانات ممکن است فراموش شود؛ چیزهایی که نسل ما نباید آن را فراموش کند.

108 نظر

 1. ایرانی

  سلام .
  روزنامه رو گرفتم و خوندم . آقای زمانی مثل همیشه فوق العاده بودن . خیلی رک و پوست کنده جواب دادن ، بدون هیچ حاشیه ای .
  عکسشونم خبلیییییییییی قشنگه .
  آقای زمانی ممنون که حکم جاده صاف کن رو دارید ، این جاده خیلی وقته که مسدود بوده ولی شما اونو راه اندازی کردین . یه دنیا ممنون .
  جناب مدیر ببخشید آقای زمانی بعد مصاحبه خداحافظی نکردن ؟؟ آخه آخر متن همین جوری یدفعه ای بحث تموم میشه !!!!!
  بعد اون بالا نوشتید خبر دسته بندی نشده ،. مگه این خبر چه فرقی با بقیه خبرا داره ؟؟ یعنی دلیل دسته بندی نشدنش چیه ؟؟؟؟؟

 2. فاطمه

  ممنون خیلی خوب بود و آقای زمانی هم خوب جواب دادن ….تا زمانی که تو این راهن نحن صامدونی های زیادی پشتشونن …
  راستی آلبومی که آقای زمانی میگن درباره چیه میشه بگید؟

 3. Za.Va

  سلام. خسته نباشید.
  آقای زمانی واقعا آگاهانه صحبت میکنن، منم میخوام سعی کنم که اینطور باشم.
  یه چیزی رو هم درمورد این که بعضی از کارها و اهنگ های ایشون واسه زمان خاصی هستن بگم که من حجیم ترین فایلی که توی سیستمم دارم واسه آقای زمانیه و همیشه شنونده کارهای ایشون هستم.

  میشه لطفا درمورد البومی که ایشون گفتن توضیح بدید؟

  یاعلی،نحن صامدون…

 4. طرفدار حامد زمانی

  فوق العاده بود .بی نظیر بود ! ایشان معرکه هستن ! واقعا چه جواب های تکان دهنده ای دادن ، امید وارم همیشه توی راهشون مستدام باشن و سایه شون همیشه بالای سر خونواده و موسیقی دوستان انقلابی باشه !
  این آلبوم که می گن درباره ی چیه؟؟؟ امید وارم سریع تر نشر بشه !

 5. احمد

  سلام
  مصاحبه خوبی بود.
  با این مصاحبه خیلی خوب شد یه چیزای جدیدی در مورد کارهای آقای زمانی متوجه بشم.
  میخواستم بدونم که آلبوم چقدر روش کار شده؟ چقدرش پیشرفته؟ و چه زمانی منتشر میشه؟

  1. مدیر

   سلام
   آلبوم با تمام اهمیتی که برای هر خواننده داره اولویت کاری اقای زمانی نبوده با این حال قسمت زیادی از آلبوم پیشرفت کرده اما باز هم جای کار داره بنابراین زمان انتشارش مشخص نیست

 6. مریم

  سلام
  مصاحبه عالی شده،ممنونم از آقای زمانی بابت حرفای اساسی و روشنگریهاشون….
  بلکه یه عده به خودشون بیان و تو قضاوت هاشون دقت کنن…..
  بهشون خسته نباشید میگم،یاعلی

 7. بنده خدا

  ســــلام و خداقوت
  امروز هی با خودم میگفتم که چطور روزنامه رو تهیه کنم، آخه دکل روزنامه فروشی ها با ما فاصله دارن، که از پیچ سایت متوجه شدم که در سایت قرار دادین.
  اولا ممنون بابت سریع قرار دادن مطالب.
  دوما: واقعا مصاحبه ی داداش حامد عالیه با جواب هایی که دادن.
  خیلی ممنون برادر حامد عالیه…
  سوما: متاسفم بابت شایعاتی که پشت برادر زدن واقعا که… البته به ما
  هوادارا هم هی گوشت زد میزدن ولی با عنایت خدا منطقی جواب میدادیم حل میشه.
  به یاد حرفای استاد رائفی افتادم که درباره ی برادر میگفتن. هم از داخل
  میزنن و هم از بیرون، و متاسفانه بعضی ها خوابن و نمیخواین بیدار بشن.
  برادر حامد پشتتونیم تا آخرش.
  مدیران بزرگوار خیلی ممنون از زحمات…
  نحن صامدون تا آخرین نفس
  یاحق

 8. بنده خدا

  ســــلام و خداقوت
  امروز هی با خودم میگفتم که چطور روزنامه رو تهیه کنم، آخه دکل فروشی ها
  با ما فاصله دارن، که از پیچ سایت متوجه شدم که در سایت قرار دادین.
  اولا ممنون بابت سریع قرار دادن مطالب.
  دوما: واقعا مصاحبه ی داداش حامد عالیه با جواب هایی که دادن.
  خیلی ممنون برادر حامد عالیه…
  سوما: متاسفم بابت شایعاتی که پشت برادر زدن واقعا که… البته به ما
  هوادارا هم هی گوشت زد میزدن ولی با عنایت خدا منطقی جواب میدادیم حل م۵یشد.
  به یاد حرفای استاد رائفی افتادم که درباره ی برادر میگفتن. هم از داخل
  میزنن و هم از بیرون، و متاسفانه بعضی ها خوابن و نمیخواین بیدار بشن.
  برادر حامد پشتتونیم تا آخرش.
  مدیران بزرگوار خیلی ممنون از زحمات…
  نحن صامدون تا آخرین نفس
  یاحق

 9. امیرحسین

  ممنون از جناب زمانی ….
  فقظ خواهشی که دارم اینه که از این همه انتقاد دلسرد نشن و کاری نکنن هواداراشون ناراحت بشن و مطمعنم این طور نیست….
  فدات!!قربانت!!ستاره بچینی!!!بوس بوس!!
  چاکریم داش حامد…

 10. fatemeh

  سلام مثل همیشه قاطع و محکم ما منتظر آلبومی که اقای زمانی گفتن هستیم یه سوال ببخشید اقای مدیر من کاریکاتور می‌کشم میشه از راهی که گفتید اسکن و براتون ارسال کنم؟

 11. رضایی

  سلام خداقوت من هرچی فکرمیکنم نمیفهمم چراوزارت ارشادب آقای زمانی مجوز نمیده ولی ب تکخوان زن میده واقعاچرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟امیدوارم خدا همیشه پشت وپناه ایشون باشه.یاعلی

 12. ایرانی

  سلام .
  آقای مدیر ببخشید سایت نصر کلیپ اجرای آهنگ عمار داره این خاک آقای زمانی در بروجرد رو گذاشته ، دانلودش ایراد نداره ؟؟؟

   1. ایرانی

    خیلی ممنون بایت پاسختون .
    واقعا هم اقای زمانی و هم مردl بروجرد فوق العاده بودن .
    دم همشون گرررررم .
    نحن صامدون .
    یاعلی .

 13. عاشق سید علی

  سلام ممنون از این که سریع مطالبو توی سایت گذاشتید
  امیدوارم که هر چه سریع تر آلبومشون پخش بشه و انشاالله تو این راه روز به روز ثابت فدم تر بشن …..
  خدا خیرشون بده که حرف دل ما رو میزنن اجرشون با صاحب الزمان (عج)…
  یا علی

 14. zeh khas

  سلام
  آخییییش.دلم خنک شد.بعد اینهمه تهمت و شایعه این مصاحبه خوب روشنگری کرد.
  ممنونیم آقای زمانی..
  ببخشید گروه ها از کی وچطوری باید فعالیتشونو شروع کنن؟

 15. عاطفه

  سلام یه خداقوت حسابی هم به آقای زمانی وهم به همه ی همکارانشون ازجمله شمامدیرمحترم.
  واقعامصاحبه ی عالی بود.دست همتون دردنکنه.خیلی ازسوال هایی که برام پیش اومده بودرومثل اینکه چراایشون به این همه شایعه جواب نمیدندرودادند.وقتی آقای زمانی ازمشکلات وسختی راه میگه واقعاناراحت میشم وهمیشه خودم روسرزنش میکنم که چراهمیشه بایدهمه ی کارهارویک نفرانجام بده ومافقط به گوش دادن آهنگ هایایکسری کارهای جزئی اکتفاکنیم.امیدوارم شرایط هرچه بهتری درانتظارآقای زمانی وهمه ی بچه حزب اللهی هاباشه.ببخشیدخیلی طولانی شد.
  ماهمیشه پشتتون خواهیم بود.
  یاعلی
  نحن صامدون حتی آخرین نفس

 16. mersad

  سلام
  احسنت
  تابو شکنی آقای زمانی در زمینه موسیقی حرکتی در خور سپاس است.
  اما حیف تعداد زیادی از طرفداران هم حرف ایشون رو نمی فهمن…

 17. روزگار نو

  سلام
  چند روز بود صفحه ی سایت باز نمیشد! و بعد از اون هم! منتظر یه پست جدید! بودم.بعد از اتفاقای اخیر! این مصاحبه و این پست قوت قلب و امیدوارکننده بودوحرفای آقای زمانی هم،آرامش بخش و محکم! خدا قوت میگیم به شما و آقای زمانی.
  برای عزم هر راهی اگه شک داشت دلهامون/بصیرت شد نگاه ما،رسیدن عین باور شد
  (اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم)

 18. بنده خدا

  وااااااااااای اینروزنامهه کی منتشرشده؟؟؟پس چرامن نفهمیدم واای خدایا….
  توروخدابگین تاریخ نشرش کی بوده من برم بگیرم خنوزازدستم نرفته
  ممنون

 19. سلام
  ممنون از شما و آقای زمانی…ببخشید جناب مدیر برادر حامد برای ولادت امام رضا (ع)مشهد اجرا نخواهند داشت؟لطفا اگه دارن اطلاع رسانی کنید…چون آخرین باری که مشهد اومدن.فقط بعد اجرا عکس هاشو گذاشتید
  اجرتون با سید الشهدا

 20. ایرانی

  سلام .
  از همین الان میگم که ببخشید متنم طولانیه .
  راستش از صبح تا حالا بدجور عذاب وجدان گرفتم . آقای زمانی تو مصاحبه گفته بودن که اگه طرفدارا منطقی حمایت نکنن و توهین بکنن ، اونارو سرزنش میکنن . نمیدونم شاید من هم چین کاری کردم ؟؟ تو جمعای خانوادگی وقتی که اسم شما رو میارم میان میگن : بابا اینا یه مارمولکین ( ببخشید این حرف رو زدم ) .
  .
  .
  .
  آقای زمانی تو رو خدا حلال کنید . ازتون التماس می کنم حلالم کنید .
  منم قول میدم که خوب رفتار کنم ، راستش دیشب خودم رو تو همه ی شرایط قرار دادم و جواب هام رو نوشتم . دیگه با آمادگی و برنامه ریزی جلو میرم طوری که از ارزش شما و آهنگاتون کاسته نشه . منطقی جوابشون رو میدم .
  جناب مدیر آقای زمانی حلالم می کنن ؟؟ خواهشا بگید .
  یه چیز دیگم هست : من تازه چادری شدم و همش به خاطر لطف خدا و ائمه و بعد آهنگای آقای زمانیه . همه ی اطافیان ( به جز خانواده ام ) میگن هنوز زوده ، گرمت میشه و از چادر خسته میشی و … ولی نمیدونم چرا تو این شرایط اصن به حرفاشون توجه نمی کنم و فقط آهنگ زیبایی عشق و عکس شهداء رو تو ذهنم مرور می کنم . آقای زمانی ، مدیران گرانقدر و همسنگران عزیز لطفا برام دعا کنید که بتونم این راه رو ادامه بدم و چادری بمونم .
  اصن نمیدونم چرا اینجا درد و دل کردم و خودم رو سبک کردم ؟؟؟
  شاید به خاطر اینه که هممون تو این شرایط قرار گرفتیم و غربتش رو درک می کنیم .
  شرمنده خیلی زیاد حرف زدم . ببخشید .
  نحن صامدون تا آخرین نفس …
  یاعلی .

  1. مدیر

   سلام
   بله،حتما
   هدف از این صحبت ها القای عذاب وجدان به حامیان نبود
   بلکه تلنگری بود تا به نحوی درست حمایت کنیم و تا به الان اگر در حمایت اشتباهی داشتیم اصلاحش کنیم
   ان شاء الله استوار باشید در راهی که انتخاب کردید
   التماس دعا
   یاعلی

   1. ایرانی

    خدا رو صد هزار مرتبه شکر . این نشونه ی بزرگواری آقای زمانیه .
    بی زحمت از طرف من از آقای زمانی یه تشکر خیلی ویژه بکنید و بهشون بگید : دعاگوشون هستم و خیلی افتخار می کنم که طرفدار هم چین خواننده ایم . امیدوارم در این راه ثابت قدم بمونن .
    به روی چشم ، این تلنگرتون بدجور روم تاثیر گذاشت ، ان شاءالله بتونم درست حمایت کنم .
    خیلی خیلی ممنون ، ان شاءالله …
    محتاجیم به دعا .
    نحن صامدون تا آخرین نفس …
    یاعلی .

  2. شهیده بنت الهدی صدر

   ایرانی میدونم چی میگی. خانواده من مخالفتی با چادری شدن من نداشتن بجز مادرم… مادر عزیزم-که قربونش بشم-گاهی به دلیل پایبندی من به حجاب، اسلام، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه منو تخریب میکنه. گاهی به دلیل طرفداری من از برادر حامد. من واقعا به حقانیت کار آقای زمانی پی می برم وقتی می بینم طرفدارانش کسایی هستن مثل فدایی رهبر، خادم اهل بیت، مدافع حرم، ایرانی و… همه ی بچه انقلابیا! در حالی که مادرم، خالم، داییم و خیلیای دیگه نمیدونن اگه کسی مثل حامد زمانی نبود صدای ما بچه حزب اللهی ها کم کم بی صدا میشد. اونا از حامد زمانی نفرت دارن چون ضد آمریکاست! ما واقعا توی این جامعه دستمون به جایی بند نیست… خیلی غریبیم… ولی تا وقتی خدا رو داریم بی نیازیم. حق همیشه پیروزه…
   ایرانی عزیز! تولد دوباره تو رو تبریک میگم و امیدوارم تا ابد توی این راه بمونی… منم تازگیهاست که مسلمان واقعی شدم!
   راستی لطفا به آقای زمانی بگید ما رو هم حلال کنن.
   ببخشید متنم طولانی شد ولی واقعا دلم میخواست اینا رو بگم…

   1. ایرانی

    سلام .
    همسنگر { شهیده بنت الهدی } خیلی خیلییییییی ازتون ممنونم . حرفاتون خیلی آرومم کرد . بی نهایت سپاسگزارم عزیزم .

    راستش من اون بالا نگفتم ولی اینجا میگم : مامان منم بدجور رو مخمه !! به خدا منم تخریب میشم . از وقتی که چادری شدم ، دیگه وقتی مهمون برامون میاد همچین روسریمو می بندم که یه تار مو هم معلوم نباشه ، حالا بعدش میان میگن : اره اولاشه ، خسته میشی ، جوگیرشدی بابا !!!!! هعععععععی اینقد با حرفاشون به آدم امید میدن که نگو !!!!از چیزی که تعجب میکنم اینه که مامانم خودش چادریه !!!!! ولی دیگه اینقد آهنگ زیبایی عشق رو با صدای بلند تو خونه گذاشتم که یه کم از مخافتش کم شده … ولی بابام ، الهی من فداش بشم همیشه هوامو داشته ، تو هر شرایط و تو هر جمعی که بودیم منو تشویق کرده ، تازه از وقتی که فهمیده من به خاطر اهنگای اقای زمانی چادری شدم ، به شدت طرفدار اقای زمانی شده و خیلی ایشون رو دوست داره .

    منم به حقانیت آقای زمانی موقعی پی بردم که وقتی یکی از همسنگریا میاد دردودل میکنه ، بقیه همسنگریا اونو دل داری میدن و بهش امید میدن ، وقتی یکیشون تصادف میکنه و میره تو کما ، ساعت دوازده شب براش حدیث کساء میخونن . والا من یکی تا حالا ندیدم طرفدارای یه خواننده اینقد به فکر همدیگه باشن و اینقدر خوب و متواضع باشن …

    ممنونم تولد شمام مبارک باشه ، ان شاءالله شما هم تا قیامت مسلمان واقعی بمونید و سرباز امام زمان باشید و تو این راه هزار ساله بشید .ببخشید با حرفام سرتون رو درد اوردم .

    اقای مدیر ، تو رو خدا ببخشید متنم طولانی شد ، شرمنده ام . به جز اینجا جایی برای حرف زدن ندارم…
    نحن صامدون تا اخرین نفس …
    یاعلی .

    1. ایرانی

     آقا بازم ببخشید ، من تو این سه چهار تا کامنت اندازه ی یه عمر حرف زدم !!!!! ولی حرفام تمومی که نداره !!!!!
     فقط امیدوارم همسنگر { شهیده بنت الهدی } این متنو ببینن :
     همسنگر ببخشثید ولیث شما تا حالا از مادرتون پرسیدین که چرا با چادر مخالفت می کنه ؟؟؟؟
     راستش من دیشب جوگیر شدم و رفتم ازش پرسیدم . اینم متن مصاحبه مونه :
     من : مامان شما که خودت چادری هستی ، چرا به چادر من گیر میدی ؟؟
     مامان : من بهت گیر ندادم فقط خواستم از یه چیزی مطمئن بشم .
     من : از چی ؟؟
     مامان : این که می تونی یه چادری درست و حسابی بمونی یا نه ؟؟
     من : خوب نتیجه اش ؟؟
     مامان : آره خدا رو شکر ان شاءالله که بتونی ..
     من : یعنی با چادر من مشکل نداری ؟؟
     مامان : نه ، از خدامه خیلی هم افتخار می کنم .
     من : پس چرا اون شب جلو دایی و خاله اینا به من گفتی که اره اولاشه ، خسته میشی و ….
     مامان : خوب همینجوری مطمئن شدم دیگه ، اون شب من با خاله و دایی اینات هماهنگ کرده بودم و بهشون گفته بودم : میخوام ببینم در برابر تحقیر ها تاب میاره یا نه ؟؟ و این که چه جوابی میخواد بده ؟؟ چون که چادر حرمت داره ، اگه میخوای بپوشی باید با افتخار چادر بپوشی و اگه بخوای با دو سه تا تحقیر جا بزنی همون بهتر که نپوشی و به چادر بی احترامی نکنی .
     من : !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     یعنی من از دیشب تا حالا تو شوکم !!! خیلی به مامانم افتخار میکنم ، الهی قربونش برم . ایول به خودم که اون شب خوب جوابشون رو دادم . گفتم : چادر خیلی بیش تر از اینا می ارزه ، من با تشویق کسی جوگیر نشدم و چادر نپوشیدم که الان بخوام با تحقیرشون چادر رو کنار بذارم …

     همسنگر شمام برید از مادرتون بپرسید که دلیلشون برا این کار چیه ؟؟ بین من و مامانم که تموم سوءتفاهم ها حل شد ، ان شاءالله مادر شما هم هم چین قصدی داشته باشه …

     آقای مدیر بازم ببخشید ……
     حیف که اینجا نمیشه شکلک گذاشت ، وگرنه اگه میشد ده بیستا از اون ناراحتا میذاشتم .

 21. فاطمه

  ببخشید خیلی معذرت می خوام ..می دونم ۱۰۰دفعه این سوال پرسیدم فقط برای این که مطمئن بشم آدرس ایمیل آقای زمانی رو می خوام ..؟می خوام ایمیل بدم ..برای همین ..اگه زحمتی نمیشه..بازم معذرت..

 22. زهرا سادات

  سلام.آقای متوسلی ممنون که مصاحبه رو قرار دادین.
  مصاحبه خییییییلی عالی بود .
  پسر خواهرم شهریور یک سالش میشه دامادمون توبحث موسیقی (نوازندگی)خیییلی وارده .همیشه میگه میخوام پسرمو جوری تربیتش کنم که بره بشه یکی مثل حامد زمانی میخوام توراه اون قدم بذاره.

 23. مریم شکوری - از مشهدالرضا(ع)

  سلا. اولا مصاحبه خیلی قشنگی بود. ممنون که گذاشتید.
  ثانیا ببخشید یه سؤال:ایمیلی که برا گروهها اومده از طرف شماست؟ چون آدرس رو نشناختم خواستم مطمئن شم بعد جواب بدم. سؤال دیگه اینکه حتما باید تلگرام داشته باشیم؟ جور دیگه ای نمیشه؟ چون من گوشی هوشمند ندارم. باید چیکار کنم؟

 24. مهداسادات

  آقای زمانی بدون گفتن هیچ حرف جهت داری کاملا رک و بدون رو در بایستی حرف زدن خیلی کیف کردم خدایی
  خدا حفظ شون کنه برا ما جوونا
  نحن صامدون
  یاعلی

 25. سلام.ممنون که متن مصاحبه روقراردادین…داشتم میخوندم که به یه نکته که خیلی برام مهم بودرسیدم
  **در هر صورت سیاستم سیاست سکوت است، سعی می کنم جواب کسی را ندهم. اگر کسی از طرفدارانم هم در فضای مجازی جواب منتقد یا معترضی را با بی ادبی بدهد، او را سرزنش و بلاک می کنم. معتقدم این طور طرفدارها باعث می شوند مردم به ارزش ها بی اعتنا شوند.

  چه در فضای مجازی و چه حقیقی. مهم رفتار ماست، مهم این است که نشان دهیم این حرف ها و شعرها اول روی خودمان اثر گذاشته است. اگر بخواهم جواب تندی بدهم به معنی این خواهد بود که دارم بی خود وقتم را تلف می کنم و به چیزهایی که می گویم اعتقاد ندارم.**
  این حرف منم هست…
  بی احترامیxxx
  نحن صامدون

 26. salehe

  سلام .خیلی ممنون بابت گذاشتن این مطالب جناب مدیر .
  و این که اونجایی که از آقای زمانی در مورد مبلغ دریافتیشون و شایعاتش پرسیدن آقای زمانی اسم شهر بروجرد رو اوردن درصورتی که اسم این شهر *بروجن*بوده
  خواهشم اینه که اگه اشتباه تایپیه درستش کنید.چون مردم بروجرد خیلی هم از آقای زمانی استقبال کردن اگه یادتون باشه
  ممنون می شم
  یاعلی

 27. سلام
  ممنون از زحمات شما
  مصاحبه، بسیار عالی بود.
  خدا رو شکر با هر مصاحبه و خبر و آهنگ جدید، افق های روشن تری پیش رو، دیده میشه. ایده فعالیت رسانه ای بیشتر هم، فکر خیلی خوبیه. ان شاءالله زودتر اجرایی بشه.
  و مثل همیشه بضاعتی نداریم جز سپاس به پیشگاه پروردگار، برای وجود این بهترین رویش انقلاب و عمار اماممون، خدایا سپاس

  1. مدیر

   سلام
   دارند روی البوم کار میکنند.
   مشخص نیست چه زمانی منتشر میشه،از طرفی البوم اولویت ایشون نیست.
   بنابراین زمان انتشارش هم مشخص نیست

 28. سلام

  خیلی زیباجواب دادن مخصوصااون قسمتش که درجواب تاریخ مصرف داربودن کارشون سخن اقاروگفتن!ان شالله روزبه روزموفقیت های بیشتری درراه امام زمان کسب کنید! طعنه هامشتی حبابه روی اب تازه وقت استقامتت شده!

 29. با سلام و خسته نباشید
  بنده هادی تنهایی هستم یک دانش آموز رشته ریاضی که در منطقه محروم یا همان منطقه ۳ زندگی می کنم ولی علیرغم اینکه در منطقه محروم زندگی می کنم تلاش و پشتکار فراوانی برای رسیدن به هدفم یا روشنتر برای شهادت در راه علم دارم وهمه ی این تلاش ها و زحمت ها برای راهیابی به علم و شهادت را از مفاهیم آهنگ های آقا حامد بر داشت کرده ام . و همچنین مروج آهنگ های آقا حامد و از طرفداران سر سخت ایشان هستم.
  یه سوال ؟ من هم مثل آقا حامد حرف های زیادی برای گفتن دارم ولی در جهت علمی ولی شنونده ندارم و کم کم ناامید می شوم می خواستم بپرسم چیکار کنم تا حرف هامو به همه اثبات کنم؟

 30. مریم شکوری - از مشهدالرضا(ع)

  سلام.
  میشه لطفا بفرمایید چرا نظرات اخیر منو تأیید نمی کنید؟ دو تا سؤال درباره مجوز پرسیدم. یه سؤال هم درباره گروهها اونم چون ثبت نام کردم وگرنه مزاحم نمیشدم. حداقل بدونم براچی که دیگه نظر نذارم؟

   1. مریم شکوری - از مشهدالرضا(ع)

    سلام.
    تو دو تا نظر قبلی که شما حذفش کردید سؤالم این بود:
    شما در جواب یکی از نظرات گفتید اجرای آقای زمانی در مکانهای عمومی توسط تهیه کننده برنامه با ارشاد هماهنگ میشه و اجرا در صداوسیما هم نیازی به مجوز نداره. من این سؤال برام پیش اومد که پس جایگاه مجوزی که وزارت ارشاد و شما ازش صحبت می کنید کجاست؟ آقای زمانی که دارن کار خودشون رو انجام میدن. چرا ایشون باید این همه برای گرفتن مجوز از ارشاد دوندگی کنند و اذیت بشن؟ آیا این مجوز فقط برای انتشار رسمی آلبوم نیازه؟

    سؤال دومم این بود:ایمیلی که برا سر گروهها اومده و ID تلگرام خواسته از طرف شماست؟ چون آدرس رو نشناختم خواستم مطمئن شم بعد جواب بدم. سؤال دیگه اینکه حتما باید تلگرام داشته باشیم؟ جور دیگه ای نمیشه؟ چون من گوشی هوشمند ندارم. باید چیکار کنم؟

    1. مدیر

     بله،هم برای این مورد و هم موارد جزیی دیگه که شرحش در این فضا نمیگنجه
     پاسخ سوال دومتون هم در کامنتی که قبل از این نظر درج کرده بودید داده شد

 31. یک اصفهانی

  با سلام ما یک خانواده مذهبی هستیم که هیچگاه موسیقی گوش نمی دادیم اما هنگامی که آقای زمانی را شناختیم و فهمیدیم که ایشون برای اعتقاداتشون برای انقلاب و برای رهبرشون موسیقی می خونند دیگر فقط آهنگ های ایشون را گوش مید هیم وشدیم یکی از حامیان سر سخت ایشون که هر کس هم مخالفت می کرد با او حرف میزدیم و او را راضی میکردیم
  فقط یک خطاب آخری هم به آقای زمانی دارم:از این حرف ها وتوهین ها ناراحت نشید چون شما منافع فتنه ای های سال ۸۸ و مستکبران جهان را بر هم ریخته است چون امام در جایی فرمودند اگر کارتو ن باعث نارحتی دشمن شده است بدانید بهترین کار را کردید واگر باعث شادی آنها شده است بدانید کارتان اشتباه است

 32. فدایی رهبر

  اول از همه جاداره از آقای زمانی به خاطر کارهای زیباشون تشکر کنم و بگم من یک دختر سید ۱۴ساله هستم البته یکی از حامیان و طرفداران آقای زمانی و خیلی به حرف هایی که میزنن اعتقاد دارم ، خیلی از جاها به خاطر این که از طرفداران آقای زمانی هستم مورد تمسخر قرار گرفتم و خیلی از جاها در برابر شایعاتی که به ایشون نسبت دادن ایستادم و این تمسخر ها بعد از توافقات هسته ای خیلی بیشتر شد چون من در نظر اونها با حمایت از آقای زمانی یک آدم سیاسی محسوب می شم و اونها در هر فرصتی من رو مسخره می کنن و خیلی حرفا می زنن مثل اینکه آقای زمانی نمی تونه دیگه کار کنه و کار ایشون تعطیل شده و دیگه اجازه نمی دن اجرا داشته باشه و از این حرفا که من رو خیلی ناراحت می کرد و سکوت می کردم چون سکوت برای اونها بهترین جواب بود و در بعضی مواقع جواب های خوبی برای پاسخگویی به اونها نداشتم اما با خوندن این مصاحبه ی آقای زمانی خیلی حرف برای گفتن در مقابل اونها و دفاع از آقای زمانی دارم چون می دونم وقتی از آقای زمانی دفاع کنم همزمان دارم از آرمان ها و اعتقادات خودم هم دفاع می کنم و این افراد با تمسخر آقای زمانی دارند به آرمان های من و خیلی های دیگه که آقای زمانی داره براشون می خونه بی احترامی می کنن . در هر حال من همیشه آرزوی موفقیت برای آقای زمانی دارم و برای موفقیت ایشون دعا می کنم و منتظر کارهای بیشتر و بهتری از ایشون هستم وتحت هر شرایطی از ایشون دفاع می کنم . اجرتون با حضرت زهرا .
  یا حق .

  1. مدیر

   سلام
   خیلی خوبه اما یک نکته رو در نظر داشته باشید که دفاع از اعتقادات باید مقدم بر دفاع از آقای زمانی قرار بگیره
   ماهم متقابلا برای شما ارزوی موفقیت میکنیم
   التماس دعا
   یاعلی

 33. زینب صالحی حامی حامد زمانی8

  سلام به نظر من این مصاحبه آقا حامد حسابی حسابی بود به نظر من خیلی از حاشیه ها وتهمت ها بر طرف شد عالی بود دستتن درد نکنه بازم مثل همیشه آقا حامد ما صدای ما یدونه است ….. نحن صامدون

 34. خادم الزینب

  بسم رب الشهدا
  فوق اعاده ای حامد جان
  هیچ وقت تنهات نمیزاریم

  خسته هم نباشی راه باز کن ان شا الله که بعدی ها به مین نخورن

  سربازای رهبر موندن تو راه حیدر همینه…
  یا علی

 35. شهیده بنت الهدی صدر

  ببخشید یه سوال مهم:
  وب سایت شخصی حامد زمانی هم معتبر محسوب میشه؟ همچنین وبلاگ پنجره ای روبه تو که گفته میشه دستنوشته های خود حامد زمانیه… من شک داشتم خواهش میکنم جوابم رو بدید. ممنون میشم

 36. عاشق سیدعلی

  سلام
  من خیلی سعی کردم تا از طریق وبلاگ داداش حامد باهاشون ارتباط داشته باشم اما نتونستم اما اینجا این فرصت به خوبی فراهمه خوشحالم از این بابت .
  متن بالا رو خوندم مصاحبه بینظیری بوده بهتون خدا قوت میگم داداشی….ولی یه سوال برام پیش اومده ؟؟
  آقای مدیر ،!شما میتونید یه سایت یا یه راه ارتباطی بهم معرفی کنید که خود اقا ی زمانی به نظرات ماها جواب بدن نه شما؟؟؟ البته قصد جسارت ندارم منظورم اینه که اگه خودشون باشن خیلی بهتر میشه ازتون خواهش میکنم یه راهی جلو پام بذارین
  به داداش حامد سلام برسونید.نحن صامدون
  لبیک یا امام

 37. حامد نامی اشنا
  نام غربت دنیا
  نام عشق مولا
  نام فریاد دنیا
  نام کودکان زهرا
  نام پسر عاشق دنیای بی ریا وسخن اشنا
  زمانی نام لحظه های سخت
  نام لحظه های عاشقی
  نام عشق زمان ولحظه های تنهایی

  هرجا اینو بنویسم بازم کمه امید وارم به داداش رسونده باشید وازش نظر خواسته باشید لطفا بهم بگید که چه نظری دادند.

 38. ﻧﻔﺲ

  ﺳﻼﻡ
  ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺧﻮﺑﻲ ﺑﻮﺩ
  ﻭاﻗﻌﺎ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﺪ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻌﻀﻲ ﻫﺎ ﻧﺪﻳﺪﻩ و ﻧﺸﻨﺎﺧﺘﻪ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ و ﺣﻜﻢ ﺻﺎﺩﺭ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ.اﻣﺎ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺭاﻩ ﻫﻤﻴﺸﻪ اﺯ اﻳﻦ اﺗﻔﺎﻕ ﻫﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﻫﺴﺖ و ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮﺩ.و ﺟﺎﻟﺐ اﻳﻨﺠﺎﺳﺖ ﻛﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺗﻨﺪ ﺭﻭﻱ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﻃﻲ ﻣﺪﺕ ﻛﻮﺗﺎﻫﻲ ﻣﺘﻮﺟﻪ اﺷﺘﺒﺎﻫﺸﺎﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ و ﻋﺬﺭ ﺧﻮاﻫﻲ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ و ﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﺑﺮاﺩﺭ ﻋﺰﻳﺰﻣﻮﻥ ﺁﻗﺎ ﺣﺎﻣﺪ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻣﺜﻞ ﻣﺠﺮﻱ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﺮﻭﺟﻦ.
  اﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭ ﺷﺒﻜﻪ ﺧﺮاﺳﺎﻥ ﻫﻢ ﺩﺭ ﭘﺨﺶ ﺯﻧﺪﻩ ﻫﻤﻴﻦ اﺗﻔﺎﻕ ﭘﻴﺶ ﺁﻣﺪ ﻛﻪ ﻭاﻗﻌﺎ ﺑﻲ ﺷﺮﻣﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ.
  ﺁﻗﺎﻱ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﺷﻤﺎ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻫﻢ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺳﻜﻮﺕ ﻛﻨﻴﺪ ﭼﻮﻥ ﺑﻌﻀﻲ ﻫﺎ ﻭاﻗﻌﺎ ﺟﻨﺒﻪ اﺵ ﺭا ﻧﺪاﺭﻧﺪ و ﻣﻨﺘﻆﺮ ﻛﻮﭼﻜﺘﺮﻳﻦ اﺗﻔﺎﻕ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺗﺎ اﺯ ﻛﺎﻩ ﻛﻮﻩ ﺑﺴﺎﺯﻧﺪ.
  ﺳﻜﻮﺕ ﺷﻤﺎ ﺑﺮاﻱ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻫﻢ ﺟﺎﻳﺰ ﻧﻴﺴﺖ
  ﻫﺮﭼﻘﺪﺭ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺣﺮﻓﻲ ﻧﻤﻴﺰﻧﻴﻢ ﺗﺎ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﻪ اﺷﺘﺒﺎﻫﺸﺎﻥ ﭘﻲ ﺑﺒﺮﻧﺪ اﻣﺎ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ اﺛﺮی ﻧﺪاﺭﺩ.
  ﻣﺸﻜﻞ اﻳﻨﺠﺎﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ ﺭا ﻧﻤﻲ ﺩاﻧﻨﺪ ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﺷﺎﻳﻌﺎﺕ ﺩاﻣﻦ ﻣﻴﺰﻧﻨﺪ.
  ﻫﻤﻪ اﻳﻨﻬﺎ ﻳﻚ ﻃﺮﻑ اﻣﺎ اﺟﺮاﻫﺎﻱ ﺯﻳﺒﺎﻱ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺑﺮﻭﺟﺮﺩ و اﺻﻔﻬﺎﻥ و … هم ﻳﻚ ﻃﺮﻑ.ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ ﻛﺎﺭﻫﺎ ﺭا ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻨﺪ و ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻃﺮﻓﺪاﺭ ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺑﻮﺩ.
  ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﻫﺎﻱ ﻣﻌﻆﻢ ﺷﻬﺪا و ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺁﻫﻨﮓ ﻫﺎﻱ ﺷﻤﺎ ﺣﺮﻑ ﺩﻟﺸﺎﻥ اﺳﺖ
  اﻧﺸﺎاﻟﻠﻪ ﻛﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ اﻳﻦ ﺭاﻩ ﺭا اﺩاﻣﻪ ﺑﺪﻳﺪ و ﻣﻮﻓﻖ و ﭘﻴﺮﻭﺯ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻣﺎ ﺷﺐ و ﺭﻭﺯ ﺑﺮاﻳﺘﺎﻥ و ﺑﺮاﻱ اﻳﻦ ﺭاﻩ ﻋﺰﻳﺰ ﺩﻋﺎ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ.
  و ﻳﻚ ﭼﻴﺰ ﺩﻳﮕﺮ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﺩﺭ ﺳﺎﻳﺘﺘﺎﻥ ﻋﻀﻮ ﺷﺪ ﻣﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﺗﻼﺵ ﻛﺮﺩﻡ اﻣﺎ ﻧﺸﺪ
  ﻳﺎﻋﻠﻲ
  ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ ﺁﻗﺎ ﺣﺎﻣﺪ ﺯﻣﺎﻧﻲ
  ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ اﻳﻦ ﺭاﻩ.ﻧﺤﻦ ﺻﺎﻣﺪﻭﻥ

 39. اسماعیل

  سلام
  باتشکر از شما و آقای زمانی.
  بنظرم در دو قسمت از متن مصاحبه یکی دو خط تکراری از پاراگراف های قبل نوشته شده است. بهتر است ویرایش بفرمایید.

 40. m.h

  واقعا بعد از خوندن این مطلب امیدوار شدو به خودم.
  چون من خیلی وقته که دنبال یه آدم هستم که بتون نظرات مردم رو رسانه ای کنه.
  این رو بدون آقای زمانی هر جا که باشی هروقت وهر زمانی تمام مذهبی ها پشتت هستن.
  خداقوت پهلوان .
  احسنت به اون غیرت وغرور ایرانی که توی وجودت هست 🙂
  نحن صامدون برای این وطنم وبرای شیعه بودن ومسلمون بودنم برای همیشه.

 41. در ابتدا باید از آقای حامد زمانی تشکر کرد که واقعا در نوع خود بی نظیر هستند و آهنگ های ایشان واقعاً ارزش آفرین است.
  با آرزوی سلامتی و موفقیت

 42. زینب یوسف الهی

  باسلام و احترام و ععرض خداقوت به برادر گرامی آقای حامد زمانی و تیم همراهشون
  واقعا جای تاسف داره که حتی ارشادم از شما حمایت نمی کنه. اما حتما درون این مخالفت حمکتی وجود داره. شاید اگه واقعا از همه طرف حمایت میشدین این همه پا قرص سر راه و اهدافتون نمی ایستادید. این نظر اعتقاد منه. هر کاری وقتی ارزش پیدا میکنه که آدم تلاش بیشتری بکنه و سختی های زیادی رو تحمل کنه و
  بقول شاعر:
  هر که در این بزم مقربتر است / جام بلا بیشترش می دهند
  دعای خواهر کوچکتان بدرقه ی راهتان
  والسلام
  خدا نگهدار
  التماس دعا

ارسال دیدگاه