۰۹ مرداد ۱۳۹۴

قاتل انگیزه هنرمندان انقلابی

|
104 نظر
|

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته حامد زمانی، خواننده جوان تصویری از یک نامه در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. نامه‌ای ارسال شده از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با امضای پیروز ارجمند، مدیر مستعفی دفتر موسیقی ارشاد.

ارجمند در این نامه محرمانه که آن را در ایام پایانی حضورش در ارشاد برای زمانی ارسال کرده بود با ادبیاتی خاص به او هشدار داده بود که :«با توجه به گزارش واصله از سوی مراجع ذی‌صلاح مبنی بر اجرای برنامه موسیقی در محل … – این محل را حامد زمانی در تصویری که روی اینستاگرام خود قرار داده بود، تار کرده بود- یادآوری می‌شود کلیه اجراهای موسیقی باید با مجوز این دفتر باشد در غیر این صورت از ادامه فعالیت جنابعالی ممانعت به عمل خواهد آمد

139405081629406245781205

حامد زمانی پس از انتشار این تصویر جملاتی را ذیل عنوان

«برگ زرینی دیگر از افتخارات وزارت محترم ارشاد» منتشر کرد.

جملاتی که به راحتی نشان از دلخوری و گلایه او داشت.

اونوشته بود: «بعد از این همه سال کار و فعالیت و این همه اثر، تهدید به جای حمایت.
پی‌نوشت: قابل توجه بعضی از دوستان که منو متهم به خواندن برای مجوز میکردن.
*علی‌رغم پیگیری‌های مکرر؛ بنده هنوز مجوزی از وزارت ارشاد ندارم.
*علاوه بر اون طی این سال‌ها هیچ تماسی حتی برای یک احوالپرسی خشک و خالی هم از این وزارتخونه نداشتم.
* این نامه اواخر مدیریت آقای ارجمند به دست ما رسید … بخاطر همین بعد از استعفای ایشون پست گذاشتم.
ان اجری الا علی الله»

حامد زمانی و گرایشات او در ترانه‌ها و شعرهایش را بسیاری می‌شناسند. بسیاری از مردم ایران او را به ترانه‌خوانی درباره موضوعات ملی، گفتمان انقلاب اسلامی، جهاد، دفاع مقدس، ضدیت با زورگویان، عدالتخواهی، اعتراض به ظلم و … می‌شناسند. او یکی از هنرمندانی بود که به همراه تعدادی جوان دیگر فتح بابی کردند در معرفی، پیگیری و مطالبه آرمان‌های انقلاب اسلامی با زبان هنر. ملودی و شعر را با هم درآمیختند و آثاری موسیقایی که بعدها مخاطب و هوادار زیادی پیدا کرد، خلق کردند. آثاری که با تمجید و تشویق رهبر معظم انقلاب هم مواجه شد.

البته آرمانگرایی حامد زمانی و دوستانش و نوع جدید آثاری که تولید می‌کردند، برای آن‌ها هم هزینه‌های زیادی به همراه داشت. هزینه‌های روانی که بعضاً مخالفان و منتقدان نگاه گفتمانی زمانی و دوستانش سردمدار ایجاد آن در رسانه‌ها بودند. مزدور، کاسب، خائن و … ابتدایی‌ترین کلمات در میان موج اتهامات و اهانت‌ها درباره ایشان بود.

حالا فردی که ناجوانمردانه، «مزدور» لقب گرفته بود، با تصویری که در اینستاگرام خود منتشر کرده، حرف از باطل بودن این اتهام «تافته‌ی‌ جدا بافته» بودنش می‌زند. شاید انتشار این نامه قبل از آن‌که با اتهام به زمانی برای اقدام فراقانونی روبرو شود -که البته او همیشه گلایه از اذیت شدنش برای دریافت مجوز داشته-، نشان دهنده این است که اتفاقاً حامد زمانی برخلاف همه تصورات عامیانه و جنجال‌های حاشیه‌ای که او را موهنانه، «دردانه» خطاب می‌کردند، در این مسیر تنها بوده است و هیچ حمایت دولتی‌ای از او در پشت پرده ماجرا قرار ندارد.

آن چیزی که درباره او و دیگر هنرمندان قابل بیان است انتقاد از همین کج‌سلیقگی و نابلدی مسئولان دولتی در مواجهه با هنرمندان است. گلایه حامد زمانی از عدم تقدیر و حتی احوالپرسی مدیران به جهت سال‌ها تلاش او و همکارانش قابل اعتناتر از مدیریت‌ بخش‌نامه‌ای این مدیران برای پیش‌بری فرهنگ است. تازه آن هم با این پیش فرض که این دست نامه‌ها برای آنانی که در جهت معارضه با این نظام پیش می‌روند هم ارسال شده باشد. البته برخی به این روند با تکیه بر یک سخن شهید آوینی که «در جمهوری اسلامی بچه حزب‌اللهی‌ها از همه مظلوم‌ترند» مشکوک بوده و آن را اتفاقاً یکجانبه و در ایجاد محدودیت برای فعالان جبهه فرهنگی انقلاب تفسیر می‌کنند.

شاید این بدسلیقگی یک مقام دولتی باشد که برای اجرای جلسه‌ای که در آن سراسر ترانه‌های انقلابی خوانده می‌شود، کارنامه چند ساله یک هنرمند را به کناری گذاشته و با این ادبیات او را تهدید به «ممنوع‌الکاری» کند. شاید این حرف غلط و توقع نابجایی نباشد که مدیران دولتی به جای مرعوب ساختن هنرمند متعهد، در بزنگاه‌ها کارهایی انجام دهند که او را در مسیر پیش رویش امیدوارتر کرده و فعالیت‌اش را تسریع و زمینه‌ها برای بروز و معرفی محصولش را تسهیل کنند. امید است که مدیران دولتی به جای مچ‌گیری از جبهه فرهنگی متعهد کمک به آنان را در اولویت خود قرار دهند. مدیرانی که برای یک عضو جبهه معارض و زمینه سازی برای حضور او مدت‌ها در این رسانه و آن رسانه چانه‌زنی می‌کنند، برای حمایت از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی چه در چنته دارند؟ آیا «چوب لای چرخ گذاشتن»، عبارت مناسبی برای تعبیر مواجهه این‌چنین دولت با فعالیت هنرمندان متعهد است؟

این روند غلط مواجهه با هنرمندان متعهد پیش از این نیز قربانیانی داشته است. قربانیانی که این روزها گوشه‌نشین هستند و اگر به جهت فهمی که از مصالح بالاتر دارند، سر ناسازگاری با نظام ندارند، لااقل انگیزه‌ای هم برای فعالیت در مسیر گفتمانی نظام نشان نمی‌دهند.

به هر حال هنر ایرانی با بهبود شرایط برای هنرمندان بهتر پیش برده می‌شود تا با اجرای جامدانه قانون. همواره ادبیات تهدید، ترعیب و توبیخ به عنوان یگانه فهم برخی از مسئولان برای اجرای وظایف اداری‌ و حتی پیش‌بری قانون، با انتقاد گسترده هنرمندان مواجه بوده است. روند بخش نامه‌ایِ فاصله‌دارِ برخی مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با طبع هنرمندان سر سازگاری ندارد. هر چند برخی مدیران در ارشاد این مسأله را خوب دریافتند و تعامل با هنرمندان و حمایت از آنان را به گونه‌ای دیگر پیش گرفتند اما مردانی در دولت تدبیر و امید هم هستند، که وعده دولت در همراهی با جامعه فرهنگی و هنری کشور را خدشه‌پذیر می‌کنند.

واضح است که برخی مدیران برخلاف «سلام و احترام» فرمالیستی‌ای که بخش جداناشده ابتدایی نامه‌های آنان در سیستم بروکراتیک نظام دولتی ایران شده است، چندان بر تأثیرات ادبیات فرمانروایانه نامه‌های خود بر روان، انگیزه‌ها و روحیات هنرمندان آگاه نیستند یا اگر هستند، ارزشی برای آن قائل نیستند و سخن از موضع قدرت به قدری برایشان مطلوب است که لحن این نامه‌‌ها را تغییر نداده، انتهایش را امضا می‌کنند.

***

سخنگوی ارشاد درباره یک ویدئوی منتشر شده از امیرحسین مقصودلو (امیر تتلو) به طور تلویحی تمجید کرده و گفته بود که از اینکه خوانندگان زیر زمینی، فعالیت خود را به روی زمین آورده‌اند استقبال می‌کنیم. آن هم هنرمندانی که آثارشان عموماً خلاف جهت مأموریت‌های خواسته شده از ارشاد بوده است. اما سؤال اینجاست چرا برای هنرمندی مانند زمانی که سال‌ها در یک مسیر مشخص و مطلوب تولید محتوا داشته این‌چنین برخوردی صورت گرفته است؟

104 نظر

 1. عاشق امام خامنه ای

  فقط میتونم بگم متاسفم. وزارت ارشاد از خوانندگی زن و کنسرت های خللاف شان اسلام و جمهوری اسلامی حمایت میکنه اونوقت آقای زمانی که کارهاشون نشون میده که چقد متعهد و پایبند به نظام هستند باید از طرف وزارت به اصطلاح ارشادو فرهنگ!!!! تهدید بشه. و خوشحالم که ایشون با تموم هجمه ها باز هم مصمم و با اراده به کارشون ادامه میدن و مطمئنم که این به خاطر دعای مادران شهداست. ان شالله خدا همیشه کمکشون کنه و به زندگیشون برکت بده.

 2. سرباز حضرت آقا

  سلام می خواستم به این آقای به اصطلاح مدیر بگم بهتره یک سر به کنسرت های خواننده هایی که با “مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد” دارن کار میکنن بزنن یا اگر وقت نمیکنن و سرشون شلوغه چند ساعت پای تلویزیون بشینن ونگاهی بندازن به برنامه هایی که به بهانه عید خواننده هایی رو میارن که نه تنها موسیقیاشون غنا است وهمراه با اون حرکات موزون انجام میدن بلکه شعرشونم بی محتواست. والسلام

 3. از اینا بیشتر از این هم نمیشه انتظار داشت /دولت تدبیر وامید باید هم همین طور باشه /وقتی بزارن یه زن بیاد قر بده معلوم که نمیذارن یه ارزشی کار (کار) کنه

 4. فاطمه

  کسی که از زیر زمین اومد روی زمین رو تشویق می کنن …بعد خواننده ارزشی ما که از اول روی زمین بوده حمایتش نمی کنن…واقعا تتلو کیه با یه کار ارزشی همه باور کردن که اصلاح شده …؟
  باید بگم آقای زمانی اصلانم تنها نیست چون میلیون ها نحن صامدونی پشتشن….

 5. fatemeh

  سلام اقای مدیر به اقای زمانی بگید که ما پشتش هستیم و به مردم گوش زد میکنیم که دارن یه خورده راه رو عوضی میرن
  این ها دست ارشادی هایی رو رو میکنه که بر خلاف نظر رهبر به خانم ها اجازه اجرا میدن و بر خلاف نظر رهبر جلو اقای زمانی ایستادند واقعا مسئولین یه ذره به خودشون بیان ایران یه کشور اسلامی هست نه غربی!!!!!!!!
  در هر صورت ما ثابت قدم هستیم

 6. علیرضا

  با سلام ما طرفدار های آقای زمانی تا آخر راه با ایشون هستیم و به نظر من ی کمپین در حمایت از این هنرمند عزیز راه بندازیم آقای متوسلی خواهشن نظر منو بزارید تا دیگران در مورد کمپین نظر بدن کوه کی با یک خراش ساده ویران می شود یا علی

 7. شهربانو

  سلام یه سوال برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید این که اگه اقای زمانی مجوز ندارن چه جوری اهنگ هاشون تو تلویزیون پخش میشه یا چه جوری می تونن برنامه اجرا کنند

  1. مدیر

   سلام
   اقای زمانی فقط مجوز ندارند
   خواننده زیر زمینی نیستند که نتونند جایی اجرا کنند:)
   حضور در تلویزیون نیاز به مجوز نداره
   و درباره اجرا در مکان های مختلف هم به این شکله که تهیه کننده مراسم از طریق ارشاد یا امور هنری اقدام به هماهنگی میکنه

 8. رزمنده جبهه حق

  سلام
  خدا جای حق نشسته
  اگر کسی نیت خیر و خالص برای رضای خدا داشته باشه این چیزها جلوی کارشو نمی گیره ، آقای زمانی شما در این راه کم سختی نکشیدید پس باز هم به این موانع توجهی نکنید و توکل بر خدا داشته باشید ، ما همیشه پشتتون هستیم و همانطور که حضرت امام خامنه ای ازتون خواستن دلسرد نشوید.

 9. علیرضا

  نمانده جای شکایت که در پی هر زخم بلندتر شده تومار بردباری ما
  بسم الله… منتظر آهنگ هایی که خدا راضی باشه هستیم.

 10. بنده خدا

  سلام و خداقوت
  واقعا سواله؟؟
  احسنت به سخن شهید بزرگوار آوینی.
  داداش حامد
  واقعا باعثه شرمندگیه که یک تشکر خشک
  خالی هم نکردن، ایییی واقعا از اینها
  دل آدم به درد میاد از کاراشون،هیییییی
  برادر حامد بزرگوار
  بنده به نوبه ی خودم از شما متشکر و بی نهایت سپاسگذارم.برا موفقیت روز
  افزون دعاگوتون هستم و خواهم بود.
  اینا جلوی ملت نمیتونن بگیرن،ملت پشت شماست
  تازه این اوله راهه اخوی
  ما پشتتیم تا آخر
  نحن صامدون تا آخرین نفس
  یاحق

 11. zeh khas

  سلام.
  واقعا غریبی بچه ها انقلاب همه جا حس میشه.
  این دولت کارفرهنگیش چوب لای چرخ گذاشتن برای ماست.بقیه کاراش که بماند.
  این که تو یک کشور اسلامی به خواننده ی زن مجوز بدن و از زیرزمینی ها حمایت کنن خیلی جای تاسفه.
  حمایت مقام معظم رهبری ازحامد زمانی اولین دلیل من برای حمایت از ایشونه.
  آقای زمانی تا خدا و مارو دارید غم ندارید.
  نحن صامدون

 12. مریم

  سلام
  خیلی ممنون بابت این مطلب،نقد واقعی و منصفانه بود…..
  فعالیت های وزارت ارشاد تو این سالها خیلی ناامیدکننده بوده،وقتی به خوانندگی زن مجوز میدن متاسفانه چنین برخورد نابجا و ناشیانه ای از وزارت به اصطلاح ارشاد عجیب نیست،دیگه باید یهش گفت وزارت اضلال.
  یاعلی

 13. واقعانمیدونم چی بگم بیخودنیست خواننده ی ارزشی کم داریم،به جای اینکه ازاقای زمانی حمایت کنن تاجوونای دیگه هم ازایشون الگوبگیرندووارداین فضابشن،دارندمانع فعالیت های این هنرمندباغیرت کشورمون میشن،اخه این چه وضعیه!!!!!! گرچه حامی اقای زمانی خداست وتاالانم باحمایت خداوتلاشهای خودشونه که تونستن روزبه روزموفقیت های بیشتری کسب کنن…به امیدروزی که قدرکسانیکه برای این اب وخاک تلاش میکنن روبیشتر بدونیم.انشاالله

 14. یارب

  طعنه هامشتی حباب روی آب.
  تازه وقت استقامتت شده
  ببخشیدااما وزارت ارشادخودش احتیاج به ارشادشدن داره. آیاپوشش خانم هاتوفیلم وسریالها درسته!؟ یامثلاآهنگهایی که پخش میکنند.لطفاً به کارتون ادامه بدیدانشاالله موفق باشید

 15. fatemeh.gh

  تواخبار هم همین خبرو اعلام کرد اصن من هول کردم تااومدم بفهمم چیه خبرتموم شد ولی اینجا که کامل خوندم احساس تاسف کردم…اخه چرااینا نمیفهمندشایدم نمیخواهند بفمهند که حامدزمانی کسیه که شده صدای بی صداهای جمع کثیری..شده خواننده موردعلاقه قشر جوونی که همیشه تاهوس گوش کردن اهنگ دارن playlistحامد زمانیو باز میکنن…اینکه یکی بشه صدای حرف های نزده…کسی که دعای خیر کلی پشتشه.دعای مادرش حضرت زهرا..دعای مادرهمه شهیدان این سرزمین…اینها کم چیزی نیستا!!!
  ببخشید طولانی شد ولی شوکم نمیدونمم چقدر حرفامو درست زدم ولی واااااقعا نحن صامدون تا آخرین نفس

 16. niloo

  بسم الله
  سلام به همه همسنگری ها
  اول یه تقاضا ازتون دارم پدربزرگ بنده امروز صبح فوت شدن اگه میشه سر نمازهاتون برای ارامش روح ایشون دعا کنید که مطمنم بدجور محتاج دعاتون هستن..
  دوم اینکه اقای متوسلس اهنگ اهل نبر دانلود نمیشد مشکل از لینک هست عایا؟؟؟
  و سوم اینکه همیشه یه عده هستن که ساز مخالف میزنن و وقتی دستشون به جایی بند نیست و کاری از پیش نمیبرن تهدید میکنن مهم مردم هستن که مثه کوه پشت اقای زمانی هستن دیگه غمی نیست عاقا فوقش چی؟؟؟؟؟؟؟چیکار میتونن بکنن؟؟؟اصن کوه کی با یک خراش ساده ویران میشود؟؟؟
  فوقش اقای زمانی رو ممنوع کار میکنن اقای میرن زیرزمینی میخونن میشن عزیزدل اونایی که عاشق خواننده های زیرزمینین….خخخخخخخخخخخخ
  موفق باشید
  التماس دعا
  نحن صامدون
  یاحق

  1. مدیر

   سلام
   خدا رحمتشون کنه
   طلب آمرزش و مغفرت داریم برای ایشون
   لینک مشکلی نداره
   آقای زمانی همیشه در این موقعیت میمونند و به هواداران و مردم فهمیممون خدمت میکنند:)
   التماس دعا
   یاعلی

 17. زهرا

  من به شخصه احترام خیلی زیادی واسه آقای زمانی و راهشون قائلم.ولی مگه غیر اینه که باید مجوز داشته باشن.کجای این حرف اشکال داشت؟ آقای زمانی واسه خیلیا الگو هستن.حالا تو هر زمینه ای حتی پایبندی به قانون.
  نمیدونم شاید من درست متوجه منظور این پست نشدم.
  انشاءالله تو راهتون ثابت قدم و موفق باشید.
  نحن صامدون

  1. شکیبا

   زهرا جان من هم بانظر شما موافقم اما فکر می کنم ایشون این عکس رو منتشر کردن تا به منتقد ها بگن من هم که درباره ی ارزش های انقلاب و کشور می خونم باز هم با مخالفت مواجه هستم. متأسفم که اینو میگم گاهی مسئولان فقط سنگ جلو پای مردم می اندازن.

 18. مریم شکوری - از مشهدالرضا(ع)

  سلام مجدد. نمیدونم چرا با دیدن این پست به یاد این عبارت شهید چمران افتادم:

  شهید مصطفی چمران:
  من مسئولیت تام دارم که در مقابل شداید و بلایا بایستم، تمام ناراحتی ها را جبران کنم، رنج ها را بپذیرم، چون شمع بسوزم و راه را برای دیگران روشن کنم، به مردگان روح بدمم. تشنگان حق و حقیقت را سیراب کنم.

  ای خدای بزرگ! من این مسئولیت تاریخی را در مقابل تو به گردن گرفته ام و تنها تویی که ناظر اعمال منی و فقط تویی که به او پناه می جویم و تقاضای کمک می کنم.

  هرچند که مطمئنا آقای زمانی با چنین اعتقادی قدم تو راه گذاشتند اما پیشنهاد می کنم این عبارت شهید چمران رو تو اتاق کارشون نصب کنن تا همیشه جلو چشمشون باشه. ( منبع مطلب: کتاب ( و خدا بود و دیگر هیچ نبود: به کوشش مهدی چمران)

 19. مریم شکوری - از مشهدالرضا(ع)

  سلام. ببخشید. چرا وقتی نظر میذاریم اسمامون تو هم نوشته میشه؟ میشه درستش کنین؟ میخوایم اسم بعضی هواداران رو رو بخونیم نمیتونیم.

 20. واقعا باید تاسف خورد واسه همچین تصمیماتی که اون بالایی ها میگیرن تا کسایی که واسه این نظام و انقلاب دارن تلاش میکنند و محدود کنن.ولی همه بدونن که ما ارزشی ها (نحن و صامدونی ها) تا اخر پای حمایت از اقا حامد و حمایت از ارزش هامون هستیم.

 21. ایرانی

  سلام .
  دوستان ناراحت نشید . اینا وزارت ارررررررررررشادن !!!!!! خودشون میدونن چیکار میکنن ؟؟؟؟؟ مگه نگفتن که سوابق یه شخص مهم نیست ، به خاطر همین به تتلو مجوز دادن دیگه … خوب سوابق آقای زمانی هم مهم نیست …
  ده سال برا ایران و انقلاب خوند ، که چی ؟؟؟
  رهبر آقای زمانی رو تشویق کردن ، که چی ؟؟؟
  جوونیشو کذاشت برای این راه ، که چی ؟؟؟
  بعد از اهنگ مرگ بر امریکا سه میلیون ایمیل و کامنت حاوی تهدید و فحش داشت ، که چی ؟؟؟
  آهاااااااای وزارت به اصطلاح ارشاد : باشه ، اصن سوابق رو بی خیال . مگه نمی بینی تتلو جونت بعد آهنگ انرژی هسته ایش به راه راست هدایت نشد و رفت یه آهنگ چرت دیگه خوند !!! یعنی وضع حال و وضع سابقش هیچ فرقی نمی کنه …
  چیه چشاتو بستی ؟؟ گوشاتم نمیشنون ؟؟ جنابعالی که اینقد رو مجوز تاکید داری ، چرا برا تتلو هیچ نامه ی محرمانه ای نمیفرستی ؟؟ اونوقت برای آقای زمانی نامه میفرستی و تهدیدش میکنی !!! اصن به چه جرئتی هم چین کاری کردی ؟؟؟ ببین من داغ کنم و اعصابم خورد شه ارشاد و غیر ارشاد نمیشناسما !! این و بهت بگم : حواست باشه چیکار میکنی ، چون خدا و ائمه ، رهبر و یه ملت مثل کوووووووووه پشتش وایسادن . کسی هم به حرفات توجه نمیکنه ،اینقد نامه محرمانه بفرست که کاغذات تموم شن !!!
  اهاااااااای شما هایی که میگفتید اقای زمانی پاچه خوار دولته و دولت هواشو داره ، می بینید دولت تو این راه چقد به آقای زمانی کمک کرده !!! اصن براش از جون مایه گذاشته !!!
  آقای زمانی مام تا اخرش با هاتون هستیم ، رو ما حساب باز کنید . هیچ وقت تنهاتون نمیذاریم . مگه ما چند تا حامد زمانی داریم ؟؟؟؟؟
  این رو هم بگم : شما مجوز دارین ، مجوز از خدا ، مجوز از ائمه ، مجوز از رهبر و مجوز از خانواده ی شهداء …
  همینا هستن که مهمن نه مجوز وزارت اررررررشاد .
  ببخشید خییییییییییلی حرف زدم ، شرمنده .
  نحن صامدووووووووووووووووووون تا اخرین قطره ی خوووووووووووووووون .
  یا علی .

  1. ایرانی

   راستی یه تشکر خیلی ویژه هم از خبر گزاری تسنیم میکنم .
   سر تیتر خبرشون خیلی عالیه : قاتل انگیزه هنرمندان انقلابی .
   این جمله محشره .

  2. مدیر

   سلام
   ممنون از دلسوزی شما هواداران عیز اما این نوع حرف زدن ابدا در شان ما نیست !! و نشر اخبار کذب …اقای مقصود لو مجوزی ندارند
   موفق باشید

   1. ایرانی

    خوب آقای مدیر چیکار کنیم ؟؟؟؟؟
    چشم دیگه از این حرفا نمیزنم . ولی اینا اصلا راه آقای زمانی و آهنگای ایشون رو در نظر نگرفتن و اومدن ایشون رو تهدید کردن !!!!! اصن اینا میدونن آقای زمانی چه اهنگایی رو میخونن ؟؟؟؟
    خوب چرا ؟؟؟؟؟ واقعا چرا به خواننده ی زن مجوز میدن ولی به خواننده ای مثل آقای زمانی مجوز نمیدن ؟؟؟؟ این انصافه ؟؟؟؟؟
    بعد شرمنده من فکر میکردم آقای مقصودلو مجوز دارن . تو این سایتا خیلیا گفته بودن . وگرنه قصد شایعه پراکنی نداشتم .
    ببخشید اگه با نظرم شما رو ناراحت کردم .
    یاعلی .

 22. یکی از نحن صامدونی ها

  وااااااااااااا……مگه میشه؟مگه داریم؟به خواننده خانم مجوز دادن؟؟؟؟؟یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. نفیسه

  سلام
  خواننده محبوب دل جوانان انقلابی این مرز و بوم ، سلام ! خدا قوت !
  شما مجوزتون رو از امام زمان می گیرید
  این برای شما کافیه
  ان شاءالله با قدرت و انرژی بیشتر و انگیزه متعالی تر بخونید
  منتظر آهنگ های زیبای شما هستیم
  یا علی

 24. بسیجی تازه نفس

  سلام علیکم آقای زمانی برادر من کار شما فوق العاده هست.از روزی که با شما آشنا شدم خیالم کمی آسوده شد که هنوز کسی هست که درد دین داشته باشه. دعای خیر یه ملت پشتته.سرباز واقعی امام زمان (عج )شماها هستین.نمیدونم برای مسئولین این کشور چه اتفاقی داره رخ میده که راه گم کردن!!!ان شاا… اون ها هم هدایت بشن.اجرکم عندا…

     1. ایرانی

      الهی بمیرم یعنی همین یه ماه پیش اقای زمانی تهدید شدن !!!!!
      من فک کردم این مال یه سال پیشه …
      هعععععععععععععععععععععععععی .
      نحن صامدون تا آخرین نفس …….
      یاعلی .

 25. در مسیر جنوب

  سلام.استاد رائفی پور درست گفتند به جای جذب از داخل دارن دفع میکنن. اجرای جشنواره های مختلف که تبدیل به سالن های مد و خودنمایی شده. و کنسرت هایی که آبروی اسم وزارت ارشاد اسلامی بردن. حالا آقای زمانی که حامیانشون برپایه اعتقادات و ایمان هستند شدند قانون شکن .واقعأ خجالت بکشن.
  آقای مدیر به آقای زمانی لطفأ بگید پشت شما دعای مادران شهداست پشتتون به اهل بیت و دعای پدران شهدا پشت شما و گروهتون.
  لطفأ این پیام ها رو برای وزارت ارشاد قرار بدید.
  خدا پشت و پناهتون.یازهرا

 26. هو الحامد

  سلام علیکم. درسته که مجوز داشتن برای آقای زمانی مهمه ولی برا ما طرفدارای راه آقای زمانی اصلا مهم نیست برا ما کسایی مهمن که با آهنگ زیبایی عشق چادری شدن، برامون کسایی مهمن که با آهنگ تاثریا رتبه ۲۰ کنکور شدن، برامون کیاسس مهمن که همه جوره پای ارزشاشون وایسادن و هیچ وقتم راهشونو عوض نکردن.
  سرباز های رهبر
  موندن تو راه حیدر

 27. مهدی یاور

  باسلام

  بنده خودم از حامیان راه شما هستم.
  ولی یه نکته منو متعجب کرده اونم اینکه چرا امیرحسین مقصودلو یا تتلو در پایان کلیپ خودش از گروه فرهنگی دلصدا که با مدیریت اقای زمانی هست تشکر کرده؟
  ایا حمایتی از طرف ایشون بوده و الان با توجه به متن سرکوب میشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون
  یا علی

 28. نسيم

  سلام آقای زمانی
  روزتون بخیر
  میدونم سرتون شلوغه
  حتی اینو میدونم که ممکنه این نظر رو خودتون نخونید
  ولی لطفا اگر فرصتی پیدا کردید، به وبلاگتون سری بزنید…
  آخه من پارسال نظر دادم و هنوز که هنوزه شما نخوندینش…
  من اون نظر رو برای شما نوشتم و امیدوار بودم که از این طریق حرفمو به شما بزنم…
  چه بسا جز من، کسان دیگری هم منتظر عنایت شما باشند…
  ممنون

 29. معین

  در حرمت و اشتباه بودن مجوز دادن به خوانندگی بانوان هیچ شک و شبهه ای نیست اما این دلیل نمی شود که خواننده ایران زمین(چه بسا ارزشی ترین خواننده کشور)بدون مجوز به کار خود ادامه بدهد.
  رعایت قانون مهم ترین وظیفه هریک از هنرمندان ماست چه حامد زمانی چه خواننده عاشق پیشه کشور!

  1. مدیر

   قانون برای همست و حامد زمانی از این قاعده مستثنا نیست
   اما اگر بادقت متن رو بخونید آقای زمانی گفتند با جود تلاشهای زیاد برای گفتن مجوز موفق به این کار نشدند
   این در حالیه که تعدادی از بانوان به راحتی مجوز گرفتند

 30. بهروز سرافراز

  من واقعا برای وزارت ارشاد متاسفم که به اسم اسلام بر مبنا و اصول اسلامی پا میگذاره و از طرفی اندیشه ها و حرکات برگرفته از این تفکرات ارزشمند رو سعی داره که خاموش بکنه. و واقعا نمیدونم باید به کی شکایت بکنیم و بگیم به خدا ما نمیخوایم این انقلاب رو شما ها با این تفکرات اداره کنید. خدایا در این جهان تا میتونم از اونچه ارزش و اعتقادمه دفاع میکنم و از طرفی کسانی که به این انقلاب و خون شهدا و ارزش های بزرگ اسلامی خیانت میکنن رو به تو واگذار میکنم.

 31. ریما کوچکی

  سلام.خسته نباشید.طاعات و عبادات قبول.از وزارت ارشاد این دوره واقعا انتظاری بیشتر از این نمیره.بابا بی خیال،وقتی خدا با ماست نیازی به حمایت این افراد نداریم.مگه همون اول با هورای اینا شروع کردیم که الان خدای نکرده با تهدید الکی اینا تموم کنیم.این راه ادامه داره…
  بعد خدا ما پشتتونیم.اللهم عجل لولیک الفرج.
  یاعلی مدد.نحن صامدون

 32. نصرت خواه

  متاسفانه انقدر این برخوردهای اصطلاحا ” چوب لای چرخ گذاشتن”برای نه فقط قشر هنرمند انقلابی منش بلکه همه ی فعالان انقلابی در سیستم اداری اتفاق می افته که به هیچ نگاهی نمی شه اون رو اغماض کرد و صد البته تاثیر سوء ای که در روحیه ی جهادی و خودجوش این قشر از جامعه می زاره رو نباید نادیده گرفت….ولی ما به شخص حامد زمانی نگاه دیگری داریم و از خدا برای ایشان و دیگر همراهانشون طلب قدرت و توکل بیشتر رو خواهانیم.

 33. Maedeh221381

  ای خدا تو همین مملکت هرزار نفر هستن که مجوز دارن اما دارن یه چیزایی می خونن که ادم باورش نمی شه اینا مجوز دارن!انگاری حامد زمانی تاره اومده تو این کار وداره چرت و پرت میخونه!خوب داره واقعیت رو میگه!
  راسته میگن حقیقت تلخه!
  آقا شما اینا رو ول کن، همین راه ادامه بده هر چند به قول خودتون این راه برگشتن نداره!!
  نحن الصامدون
  یا علی

 34. maryam sadat

  سلام
  خودتون گفتید ” ما فقط برای مردم میخونیم ، هیچکسی حریف مردم نمیشه ”
  ما همون مردمیم ، هیچکس هم حریفمون نمیشه ، تا آخرش هم پای اعتقاداتمون که با اعتقادات شما مشترکه ایستادیم ….
  نحن صامدون تا آخرین نفس

 35. ریحانه

  سلام

  اصلا معلوم نیست مملکت داره از کدوم نا کجا ابادی سر درمیاره؟؟؟
  اخه این چه وضعشه مثلا وزارت ارشاده !!!؟؟؟؟ کارش ارشاد کردن جوونای متعهد و کار درستی مثل اقای زمانی ؟؟؟
  خیلی زرنگن یا خیلی میخوان گل بزنن به سر این مملکت لازم نکرده جلو پیشرفت جوونایی مثل ایشونو بگیرن به خواننده های زن مجوز ندن نزارن ساسی مانکن اهنگ بده بیرون!!!

  هععععععععععععی همینه دیگه دنیا چشم نداره رنگ عشقو ببینه ….
  ولی مهم اینه ما همیشه پشت فرماندمون ایستادیم مثل کوه و شعار نحن صامدون سر میدیم…..
  یا علی….

 36. بنت الهدي

  واقعا متاسفم…چرا باید به خواننده ای مثل ایرتتلو بها داده بشه اما با خواننده ارزشی مانند حامد زمانی چنین برخوردی بشه؟حامد زمانی هم دستش باز بود که از دین و وطنش بزنه بشه یکی مثل امیر تتلو اما بخاطر تعهد و غیرتی که داشت اینکار رو نکرد.وزلرت ارشاد باید از اینجور خواننده ها حمایت کنه مخصوصا اینکه کارهای ایشون مورد تایید رهبره.راست میگن بچه حزب اللهی ها مظلومند آقای زمانی صدای بی صداهاست،میخواین خواموشش کنید؟یه خواننده با غیرت پیدا شده که حرف دل ما رو بزنه.برادر زمانی ما پشتتون هستیم شما تسلیم نشید. نحن مقاومون تا آخرین نفس

  1. مدیر

   سلام
   لطفا در حمایت از آقای زمانی اسم شخص دیگه ای رو مطرح نکنیم
   هر کسی طرفداران خودش رو داره
   مورد بعدی اینکه آقای زمانی اصلا راضی نیستن از حضرت اقا برای ایشون خرج کنیم

 37. نرگس

  از
  آقای ارجمند واقعا از شما متشکرم که توی این روزهایی که نواهای امروزی کم از غربی ها نداره،،،و اقای زمانی با اخلاص و بصیرت مشغول به زبان آوردن ارزشها از طریق یکی از پر مخاطب ترین حرفه ها یعنی خوانندگی هستندو
  دل همه عاشقان ولایت را شاد کردند
  ممنونم که اینجوری ازش حمایت کردن واقعا همه ما رو شرمنده کردن با حمایتشون
  داداش حامد گلم ما پشتتیم واقعا متأسفم

 38. مهداسادات

  باید به این آقای مثلا محترم گفت که به قول خود آقای زمانی ایشون فقط برای ما مردم میخونن و هیچکس هیچکس هیچکس هیچوقت حریف ما نمیشه آقای زمانی رو ما حساب کنید ما پشتتون رو خالی نمیزاریم شماحمایت یه عده بچه سید رو دارید همه ما ازتون حمایت می کنیم…
  .
  .
  .
  دمتون گرم،دلتون قرص و ایمانتون محکم…
  یاعلی نحن قادرون

 39. محمد

  قصه نخور داش حامد کسی حرف بزنه همه میریزیم تو خیابون . آقای جنتی هم که به جای اینکه هوامونو داشته باشه …..ولش کن
  خیالت تخت پشتت گرمه با این همه هوادار
  بابا کجایی یه اهنگ جدید بخون مثل گزینه های روی میز حال کنیم.
  اینا فقط بلدن اشکای اقا رو در بیارن با این اهنگای مزخرفشون
  خدافظ

 40. بنت الهدي

  یک بار گفتم بازهم میگم: ما پشت آقای زمانی هستیمممم شدییید. ولی ببخشید ایشون نامه ی محرمانه رو توی صفحه ی اینستاگرام منتشر کردن؛ این اشکالی نداره؟ ممکنه براشون بد بشه؛ مخصوصا حالا که وزارت ارشاد هم با ایشون میونه خوبی هم نداره… امید وارم به خیر بگذره و مسئولین هم قدر ایشون رو بیشتر بدونن. انشالله
  آقای زمانی: انَّ أجرُکُم عند الله
  نحن مقاومون تا آخرین نفس…

 41. آموزش مجوز گرفتن از فرهنگ و ارشاد دولت تدبیر و امید
  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که برای گرفتن مجوز از فرهنگ و ارشاد دولت تدبیر و امید با مشکل مواجه هستید اصلاً نگران نباشید. با این راهکارهایی که معبر سایبری فندرسک در خدمت شما قرار می دهد می توانید به راحتی مجوز بگیرید.
  لینک : http://sayberi174.persianblog.ir/post/1705/

 42. یه بنده ی خدا

  سلام
  موسیقی یکی از الات شیطان است. و ممکن است مسائلی مخفی به طور خواسته یا نخواسته در موسیقی به وجود آید که بر ناخداگاه انسان تاثیر گزار است. بنابراین هر موسیقی ای باید قبل از انتشار بررسی های لازم بر روش انجام بشه.
  این ویدئو رو ببینید: http://www.aparat.com/v/C8znL

 43. بنده خدا

  اون وزارت ارشادی که بیادبه بی بی سی مجوزبده وبه کیهان اخطاربایدخودشومسئولینشویکجاباهم گل گرفت خداییش والسلام
  ببخشیدلحنم تندشدولی مجبورشدم

 44. سلام وعرض ادب
  اقای زمانی قابل احترام هستن ولی باید به این موضوع توجه بکنن که اگر احساس مسئولیت واعتقاد به نظام جمهوری اسلامی دارن وخودشون را یک متعهد به این کشور میدونن باید به قوانین این نظام احترام بزارن اخه نمیشه که یه قسمتی را قبول داشت یه قسمتی را نه بهر حال وزارت ارشاد هم از دستگاههای حکومتی است وقوانیینش هم توهمین نظام نوشته شده اقای زمانی هم بخواهد یا نخواهد تومملکت جمهوری اسلامی زندگی میکنه …………

 45. سلام
  من این نظر رو یکبار دیگه فرستاده بودم فکر کنم حذف شد.
  من خودم عضو افتخاری پلیس فتا هستم.
  ولی واقعا نباید اینگونه رفتار میکردند با آقای زمانی.
  خواهش میکنم نظر من رو حذف نکنید تا شاید دوستان بخونن و یا مسئولین ببینن و بدونن آقای زمانی چقدر طرفدار داره و همه پشت ایشون ایستاده اند.
  ممنون میشم اگه مطلب زیر رو حذف نکنید و باشه.
  فقط میتونم بگم برای وزارت ارشاد متاسفم
  این روزها میخوان به خوانندگان زن مجوز بدن و رپ رو آزاد کنن.
  حالا آقای زمانی که بهترین هارو برای این مردم و ایران میخونه باید مجوز بگیره!!!!!
  فقط میتونم بگم آقا امام زمان و اهلبیت مجوز حامد رو امضا میکنند….
  .
  .
  .

  آقای زمانی: انَّ أجرُکُم عند الله

  1. مدیر

   سلام
   ممنون از حمایت هاتون
   حضور شما حامیان باعث دلگرمی ما هست
   اما فکر میکنم اگر انتقاد رو با لحنی آرومتر بیان کنیم تاثیر بیشتری خواهد داشت.

 46. میعاد

  واقعا جای تاسف داره که بعضیا تو هوای جمهورد اسلامی نفس میکشن ولی غیرمستقیم درمقابل قهرمانهایی مثل داداش حامد موضع میگیرن که دارن واسه جایگاه اونا تهدید میشن…نحن الصامدون…

 47. نوكر اهل بيت

  سلام
  واقعا اشکم دراومد به اینم میگن وزارت ارشاد به جای اینکه از کسانی امثال آقای زمانی که دارن توی یه مسیر صحیح با وجود همه هجمه ها بااراده حرکت میکنن حمایت کنند و دستشون رو بگیرند یه سیلی هم بهشون میزنن که محکم زمین بخورند
  واقعا که متاسفم

 48. ﻧﻔﺲ

  ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺧﺪا
  ﻛﻲ ﺑﻪ اﻧﺪﻙ ﺑﺎﺩﻱ اﻗﻴﺎﻧﻮﺱ ﻟﺮﺯاﻥ ﻣﻴﺸﻮﺩ
  ﻛﻮﻩ ﻛﻲ ﺑﺎ ﻳﻚ ﺧﺮاﺵ ﺳﺎﺩﻩ ﻭﻳﺮاﻥ ﻣﻴﺸﻮﺩ
  ﻫﺮﭼﻘﺪﺭ ﻛﻪ ﻣﻴﺨﻮاﻧﺪ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﻛﻨﻨﺪ
  ﭼﻮﺏ ﻻﻱ ﭼﺮﺥ ﻣﺎ ﻛﻨﻨﺪ
  ﻣﺎ ﻛﻢ ﻧﻤﻲ ﮔﺬاﺭﻳﻢ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﭘﺸﺘﺘﻮﻥ ﻫﺴﺘﻴﻢ
  ﺩﺳﺖ ﺧﺪا ﺑﺎ ﻣﺎﺳﺖ
  ﺩﻋﺎﻱ ﻫﺰاﺭاﻥ ﻣﺎﺩﺭ ﺷﻬﻴﺪ و ﻣﻴﻠﻴﻮﻧﻬﺎ ﺟﺎﻧﺒﺎﺯ و ﻋﺎﺷﻖ ﺁﻗﺎ ﺑﺎ ﻣﺎﺳﺖ
  ﺁﻗﺎﻱ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺧﻮاﻧﻨﺪﻩ ﺭﻭﻱ ﺯﻣﻴﻦ ﻫﺴﺘﻴﺪ
  ﺣﺘﻲ اﮔﻪ ﻫﻤﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ ﻣﺤﻜﻮﻡ ﻛﻨﻨﺪ ﺑﺎﺯﻡ ﻣﺎ ﺑﺎﻫﺎﺗﻮﻧﻴﻢ
  ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ اﻳﻦ ﺭاﻩ.ﻧﺤﻦ ﺻﺎﻣﺪﻭﻥ

 49. اکبر

  حامد زمانی عزیز خوبه که یه کمی درباره اینجور نامه ها به خواننده های دیگر هم تحقیق کنی.وزارت ارشاد روال قانونی خودشو داره.با قانون که مشکلی نداری؟

ارسال دیدگاه