۰۱ اسفند ۱۳۹۲

هشت پرسش از حامد زمانی

•چه زمینه‌هایی به شما کمک کرد تا در جایی که الان هستید، قرار بگیرید؟

این طبیعتاً به شرایط اجتماعی زندگی، خانواده و شهر مذهبی میمه اصفهان که محل تولد من بود، باز می‎گردد. از همان ابتدا که چشم باز کردم، در فضایی مذهبی قرار داشتم و در خانه‌مان همیشه مراسم مذهبی دائر بود، خودم هم از ۱۰ سالگی یک هیئت سینه زنی راه انداختم که هنوز هم به کمک دوستان پابرجا است و الان به یک هیئت بزرگ تبدیل شده است. بدون شک همین حضور مداوم در چنین مراسم‎هایی باعث شد تا خواندن من شکل بگیرد و بعدش هم این توانایی در صدایم که از سوی دوستان و اطرافیانم به من گوشزد می‎شد، موجب شد تا به این موضوع تخصصی‎تر فکر کنم. در ابتدا هم به سمت قرائت قرآن کشیده شدم و دستگاه‎های موسیقی عربی را به صورت تخصصی کار ‎کردم به نحوی که در سن کمتر از ۱۷ سال، توانستم در قرائت و اذان‌گویی در مسابقات مختلف رتبه اول را کسب کنم. این تلقیق قرائت قرآن و مداحی همه باعث شد تا حامد زمانی امروز ساخته شود و در حال حاضر نیز اگر تمام حرف‎های من را بررسی کنید، وام گرفته شده از قرآن و اهل بیت است. در واقع بیشتر تأثیر را من از خانواده‎ام و فضایی که در آن بزرگ شدم، گرفته‎ام.

•از چه دوره‎ای موسیقی سنتی را شروع کردید و تحت تعلیم چه استادی بودید؟

تقریبا از ۱۰ سالگی موسیقی سنتی را آغاز کردم و تا ۱۷ به صورت حرفه‎ای آن را پیگیری کردم و از طریق یکی از شاگردان با واسطه استاد تاج آموزش دیدم.
•از چه سالی به صورت جدی وارد حوزه موسیقی پاپ شدید؟

سال ۸۳-۸۴ بود که فکر اینکه وارد سبک موسیقی پاپ شوم، در سرم افتاد و از سال ۸۴ نیز با آهنگ «زینت آسمان» که در مورد امام حسین(ع) بود کارم را به صورت جدی آغاز کردم. اما اولین باری که کارم پخش و با موفقیت همراه شد به تیتراژ برنامه «دیروز، امروز، فردا» باز می‎گردد.
•برای شروع کارتان چه کسانی از شما حمایت کردند؟ آیا خانواده‎تان با حضور شما در وادی موسیقی پاپ موافق بود؟

در اولین قدم هیچ کس از من حمایت نکرد. خانواده‎ام با فضای موسیقی سنتی مشکل نداشتند ولی از زمانی که متوجه شدند که می‌خواهم وارد حوزه موسیقی پاپ بشوم، به طور کلی حمایت‌شان را از من قطع کردند تا زمانی که مطمئن شدند که با سبک پاپ هم ‎می‌شود، مفاهیم مذهبی را منتقل کرد.
•یعنی در ابتدای کار موسیقی پاپ خانواده‎تان جز مخالفان شما بودند؟

بله. شدیدا مخالف بودند. تا زمانی که تأثیر آهنگ «زینت آسمان» را دیدند و متوجه شدند که می‌شود با آهنگ هم افراد را گریاند و تأثیر گذاشت و با این آهنگ کم کم نسبت به من مهربان‎تر شدند و حمایت معنوی‎شان را از من دریغ نکردند.
•همکاری‎های مشترکی هم با آقای هلالی داشتید، چطور کلید خورد و آیا این همکاری‎ها ادامه خواهد داشت؟

این فکر از سال ۸۵ که با آقای هلالی آلبومی را تولید کردیم، کلید خورد اما این آلبوم ۱۰ بخش بود که به دلایل خاصی منتشر نشد.
•چرا؟

آن زمان هنوز دقیق نمی‎دانستیم چه می‎خواهیم و آن موسیقی که تولید شد،‌ می‎توانست به شأن مداح و موضوع آسیب وارد کند. هنوز هم به این نتیجه نرسیده‎ایم که این کارها می‎تواند منتشر شوند. البته یک سری کارها با صدای آقای هلالی منتشر شد که برای آهنگ پیشواز معمولا استفاده می‎شود اما هنوز به طور کامل این آلبوم انتشار نیافته اشت. بسیاری از مداح‎های دیگر هم بودند که با هم همراه شدیم و کار را تولید کردیم اما هنوز این کارها منتشر نشده است و از سوی دیگر خیلی از مداح‎های معروف به من پیشنهاد دادند که حتی در کارهای سیاسی با من بخوانند. این خوشحال کننده است که موسیقی جای خودش را در میان کسانی که با موسیقی قهر بودند، باز کرده است.
•به عنوان سئوال آخر، مسیر آینده چه خواهد بود؟

هر شعری که می‎خوانم و هر شعاری که در این شعرها است، حامد زمانی باید خلاف آن را از زندگیش حذف کند. به عنوان مثال وقتی من شعار می‎دهم که خون شهدا نباید پایمال شود، پس باید حواسم باشد که قدم‎هایم را در جایی نگذارم که ممکن است،‌ برعکس این اتفاق بیفتد. این بدون شک تأثیر شدیدی بر زندگی من دارد. مخاطب‎های من تعارف ندارند و زمانی که متوجه شوند که من به این حرف‌ها پایبند نیستم، بدون شک حامد زمانی برای آنها ارزشی نخواهد داشت. نکته‎ای که همیشه مورد توجه من قرار دارد.

144 نظر

 1. راحیل

  بله دقیقا همین است. ما به عنوان مخاطبان شما با شما تعارف نداریم و زمانی که متوجه شویم که به سروده ها و خوانده هایتان پایبند نیستید، بدون شک حامد زمانی برایمان ارزشی نخواهد داشت. زنده باد عقاید شما.

 2. sanaz

  بسیار عالی….طرفدارای شما درسته که تعارف ندارن،اما تا وقتیکه تو همین راه و مسیر باشین شیش دونگ طرفداریتون و میکنن…..جوری که یه دونه طرفدار حامد زمانی در بعضی موارد گزارش شده حتی با ۲۰تا طرفدارهای معمولی برابری میکنه:-D چون اینجا همه هدف دارن،انگیزه دارن و دغدغه دارن.

 3. f@teme

  سلام.خسته نباشید.
  ازخوندن این مصاحبه دلم آروم شد خصوصا جوابی که داداش حامذ ب سوال آخر داده بودند و این که متوجه هستند مردم برای چه چیزهایی دوسشون دارن.و مثل بعضی چهره های جامعه با دیدن طرفدارانشون دچار توهم نشدن که مردم فقط به خاطر خودشون دوسشون دارن ن کارهای ارزشیشون.واااااااااااااااقعا خوشحال شدم و به خودمون تبریک میگم که حامی چنین فرد روشن بینی هستیم.همیشه زیر سایه امام عصر و پدر عزیزمون سیدعلی موفق وپیروز باشید.ماهمیشه پشتتونیم.
  درپناه حق.یاعلی

 4. حضرت ماه

  جواب سوال آخرشون رو خیلی دوست داشتم . براشون آرزوی موفقیت میکنم و دعا میکنم همیشه با همین دید به کارشون ادامه بدن.

 5. اراده ملی

  سلام
  خداقوت کاش اون کسایی این متن رو بخونن که تا موزیکی ازایشون میشنون تهمت پاچه خوار بودن به ایشون میزنن و بفهمن چقدر در اشتباه هستند و دارن ناخواسته تهمت میزنن . ولی شوهر خالم اصلا مطالبی درباره ی عقاید برادر زمانی نخوندن ولی همیشه میگن این تور آهنگ خوندن ها نشات گرفته از تربیت خانوادگی هست .
  یاعلی

 6. رضا

  با وجود مشغله زیادی که دارم، امشب بالاخره می تونم بگم تمام مصاحبه ها و اخبار مربوط به آقای زمانی رو خوندم. به چند شب کم خوابی واقعا می ارزید. قطعا میدونم اگر کسی این حرف رو به هواداری کس دیگه ای بهم می زد، حتما مسخره ش می کردم. پس بهتون حق میدم اگه شما هم آره …
  ولی نوری امروز توی دلم روشن شده و بذری جوونه زده، که اون رو مدیون آقای زمانی هستم. گرچه گفتن این حرف برای آدم مغرور و متکی به نفسی مثل من سخته ولی به گفتنش می ارزه. آقا حامد دومین کسی هست که در طول بیست و اندی سالی که از عمرم می گذره، تونسته اینقدر شور به حرکت و حس تکلیف رو در وجودم تقویت کنه.
  حلا می فهمم این سه فاکتور در کنار هم چه معجزه ای می کنه : استعداد – اعتقاد – سیاس و زیرک بودن. عزمم جزمه برم سراغ کاری که با استعداد و اعتقادم همخونی داشته باشه و از خدا میخوام همیشه کمکم کنه تا زیرکی لازم رو هم برای دفاع از اون اعتقاد داشته باشم.
  راستش رفتم که توی اینستاگرام براشون پیغام بذارم، اما الحق صفا و صمیمت اینجا، هیچ جا پیدا نمیشه.

 7. رضا

  راستی آخرین خبری که خوندم این بود : اگر امروز شما اسم “حامد” را در گوگل سرچ کنید بالاتر از هر کسی نام حامد زمانی می‌آید در حالی که قبلا نام حامد بهداد از همه بالاتر بود. حالا می خوام ببینم که میتونه بگه مرام و اعتقاد ما طرفدار نداره یا بچه حزب اللهی ها اهل تکنولوژی های روز و دنیای مدرن نیستن.

  1. حوریه21

   تازه جالبتر اینه که توی گوگل که میزنی (حامیان ح)حامیان حامد زمانی بالاتر از حامیان حسن رو حانی میاد…خیلی باحاله…فک کنم اگه همینجور پیش بره اگه تو انتخابات بعدی اقای زمانی کاندید ریاست جمهوری بشن حتما رای میارن…من که امیدوارم.

 8. بسم الله
  سلام علیکم
  احسنت…..احسنت آقای زمانی
  پاسخ هاتون حرف نداشت.
  بهترین مسیری که می تونستید برای آینده کاری خودتون و حتی تک تک اعضای این وب سایت ترسیم کنید . همین بود.
  ان شاء الله عکس شهدا را که می بینیم . عکس خواسته هاشون در مصیت نامه ها عمل نکنیم.
  یاعلی

 9. یک منتقد

  چرا آقای زمانی پنجره را جواب نمی دهند؟؟؟؟ حالا که طرفدار پیدا کردند دیگه به ما محل نمی دند؟؟؟ خوب ما هم دل داریم

 10. یک منتقد

  چرا آقای زمانی دیگه پنجر رو جواب نمیدن حالا که طرفدار پیدا کردن ما رو فراموش کردن ؟؟؟ ما هم دل داریم دیکه هر روز به امید این که نظر ما رو تایید کردن یا نه به پنجره میریم اماااااااااااا…

  1. مدیر

   سلام/با وجود این همه مشغله و تعداد زیاد اهنگ های در حال انتشار تقاضا میکنم کمی منصفانه تز برخورد کنید . با این وجود ایشون هر چند وقت یک بار به پنجره میرن و پست میذارن .. کمی همراهی و صبر خواهشن .. یا علی

 11. یک فدایی...

  سلام.واقعا خسته نباشید.
  باز هم مثل همیشه برادر حامد پاسخ های خیلی روشن و عاقلانه ای به سوال ها دادند.واقعا ما باید افتخار کنیم از داشتن چنین فردی.
  پیش به سوی اینده ای روشن…
  یا علی

 12. سلام
  واقعا بایدآفرین گفت
  یه شخص وقتی موفقه که به هدفش ایمان داشته باشه
  آقای زمانی تا وقتی این راه شماست وارزشهامون یکیه همه ی ما پشت شماییم
  جز با تایید شما هم کاری از دستمون بر نمیاد
  و همچنین خداقوت به مدیر سایت
  یا علی مدد

 13. alireza

  سلام خیلی متشکرم از سایت عالی شما.
  حامد جان خیلی ممنونم که بااین همه سختی مسیری را انتخاب کردی که جوان های امروز رادر مسیر دین ومذهب وحفظ خاک این کشور عزیز قرار بدی .
  واماسخن اخر عاشقانه به انتظار اهنگ های جدیدت هستم.

 14. عاشق مولا

  سلام و خیییییییییییییییییییییییییییلی خسته نباشیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید
  این خسته نباشیده طولانی برای اینه که تو این روزا واقعا گل کاشتین و خیلی زحمت کشیدین.
  ممنون .عالی بود مخصوصا “هر شعری که می‎خوانم و هر شعاری که در این شعرها است، حامد زمانی باید خلاف آن را از زندگیش حذف کند.”واقعا درسته،همه ی ما باید اینجوری باشیم اگه به یکی مثلا میگیم دروغ نگو دروغ بده خودمونم باید اینو درک کرده باشیم و دروغ نگیم.
  یه سوال نه در واقع دوتا سوال دارم:یکی اینکه آقای زمانی بری ایام فاطمیه هم ترانه ای برای رونمایی دارن یا نه و یکی هم اینکه آلبومشون تا قبل از ایام فاطمیه میاد بیرون؟
  بازم ممنون
  یا علی

 15. حوریه21

  سلام.خسته نباشید.
  از پاسخی که اقای زمانی به سوال اخر دادند خیلی خوشم اومد.مرحبااااااا
  راستش توی این دور و زمونه که بعضی از هنرمندا پیدا میشن که واسه شاد کردن کاذب مردم حاضرن دست به هر کاری بزنن باید قدر هنرمندانی مثل اقای زمانی رو دونست.خدا اخر عاقبت این دنیای سینما و موسیقی مارو که ادعای مسلمونی هم دارن ختم بخیر کنه.الهی امین

 16. حیدری

  باسلام وخداقوت ان شالله باعزم راسختنون این راه راادامه بدهیدوبه عنوان یکی ازفرماندهان امام زمان قراربگیردکمااینکه اکنون ازفرماندهان جنگ نرم حضرت آقاهستید اجرتان بامادرسادات

 17. ناشناس

  دست همه بی بلا .. ان شاءالله برید کربلا
  بچه ها یه چیزی بگم گوش بدید ..(این بچه کوچولوها رو دیدید وقتی گروهی با هم بازی میکنن یدفه یکیشون میگه: ساکت ساکت میخوام یه چیزی بگم ســـــاکت 😐 همه که ساکت میشن میگه حالا بیاید با هم بدوییم 😐 الان من اونم :D)
  خیال همگی راحت شد که جناب زمانی حالشون خوب شده و از اون آنفولانزای ناجور به حمدالله به سلامتی گذر کردند و اون شب خاطره انگیز صدا و سیما رو تقریبا دیگه داریم فراموش میکنیم .. فکر نمیکنم کسی خیلی دوست داشت اون مراسم رو دوبار ببینه .. اونم ماها که استاد حرفه ایه گوش کردن آهنگها تا مرزهای گذر کرده ایم
  پس خیالمون راحته دیگه .. بدون اینکه کسی بگه حال ایشون خوبه .. سلام میرسونن 😀 ..
  حالا چرا .. چون ما تصویری شدیم 😐 یه عکس دیدیم خیالمون راحت شد .. تخت تخت .. خدارم شکر کردیم .. دیگه هم سراغ احوال ایشون و نگرفتیم 🙂
  خب دوستان تصویری هستیم درست ولی یکم متنی هم باشیم .. ایشون اعلام کرده بودند قراره تا پایان سال یعنی تا آخر این ما که سه روزش گذشت از سه آهنگ سیاسی دیگه هم رونمایی میفرمایند
  پاسخ این “جادوگر پیر زشت” هم که همه خوندیم و منتظرشیم
  پس یکم مراعات کنیم دیگه .. فرق ما با همه تو همین مسائل سادست .. حرفای پندانه و نصیحت گونه نزنم ولی یه مدت بیخیال حضور ایشون بین جمع باشیم .. ما که میدونیم همه چی روبراهه .. سر ایشون به شدت شلوغه .. بهشون خبر بدیم ما خودمون هوای پنجره رو داریم
  .. ایشون حتی اینقدر فرصت نفرمودند که نظرات پنجره رو ببندند .. پس ما با درک بالایی که داریم قوی و استوار بدون غرغر کردن و توقع هواشونو داشته باشیم که دیگه دغدغه ماهارو نداشته باشن 🙂
  باشه بچه ها !

 18. شمیرانی

  دست همه بی بلا .. ان شاءالله برید کربلا
  بچه ها یه چیزی بگم گوش بدید ..(این بچه کوچولوها رو دیدید وقتی گروهی با هم بازی میکنن یدفه یکیشون میگه: ساکت ساکت میخوام یه چیزی بگم ســـــاکت 😐 همه که ساکت میشن میگه حالا بیاید با هم بدوییم 😐 الان من اونم :D)
  خیال همگی راحت شد که جناب زمانی حالشون خوب شده و از اون آنفولانزای ناجور به حمدالله به سلامتی گذر کردند و اون شب خاطره انگیز صدا و سیما رو تقریبا دیگه داریم فراموش میکنیم .. فکر نمیکنم کسی خیلی دوست داشت اون مراسم رو دوبار ببینه .. اونم ماها که استاد حرفه ایه گوش کردن آهنگها تا مرزهای گذر کرده ایم
  پس خیالمون راحته دیگه .. بدون اینکه کسی بگه حال ایشون خوبه .. سلام میرسونن 😀 ..
  حالا چرا .. چون ما تصویری شدیم 😐 یه عکس دیدیم خیالمون راحت شد .. تخت تخت .. خدارم شکر کردیم .. دیگه هم سراغ احوال ایشون و نگرفتیم 🙂
  خب دوستان تصویری هستیم درست ولی یکم متنی هم باشیم .. ایشون اعلام کرده بودند قراره تا پایان سال یعنی تا آخر این ما که سه روزش گذشت از سه آهنگ سیاسی دیگه هم رونمایی میفرمایند
  پاسخ این “جادوگر پیر زشت” هم که همه خوندیم و منتظرشیم
  پس یکم مراعات کنیم دیگه .. فرق ما با همه تو همین مسائل سادست .. حرفای پندانه و نصیحت گونه نزنم ولی یه مدت بیخیال حضور ایشون بین جمع باشیم .. ما که میدونیم همه چی روبراهه .. سر ایشون به شدت شلوغه .. بهشون خبر بدیم ما خودمون هوای پنجره رو داریم
  .. ایشون حتی اینقدر فرصت نفرمودند که نظرات پنجره رو ببندند .. پس ما با درک بالایی که داریم قوی و استوار بدون غرغر کردن و توقع هواشونو داشته باشیم که دیگه دغدغه ماهارو نداشته باشن 🙂
  باشه بچه ها !

 19. نیاز

  ببخشید من یه سوال درباره خود اقای زمانی(یه کم شخصی) پرسیده بودم درباره ازدواجشون
  حالا ندیدین که تایید نکردین یا دیگه درباره این مسائل سوال نکنیم؟

   1. شمیرانی

    ای بابا :”>
    خب ما رو ببخشید .. ولی! آقای مدیران سایت .. این چه کاریه خب آخه!
    شایدم کار خوبیه
    خوبه دیگه.. وا .. چشه مگه 😐

 20. مجید

  سلام آقای مدیر.
  یه توضیح در مورد آهنگ راز روشن میخواستم.
  قضیه ی مرتضی و مجتبی توی این متن چیه؟

  “مرتضی تا بود کارش غیر شیدایی نبود
  مجتبی میگفت دیدم غیر زیبایی نبود”

  ممنونم اگه یه توضیح کوچیک بدین.

 21. صبا

  خیـــــــــــــلی ممنون واقعا عالی بود
  حامد زمانی برای اینکه از ارزش ها و آرمان ها و از راه حق میخونه برای همه ی ما با ارزشه …
  سرافراز باشی ای سردار راه حق…

 22. یه منتظر

  سلام

  وافعاَ دمشون گرم…

  خیلی محکم و زیبا پاسخ دادن مخصوصاَدر مورد سوال آخر…

  در ضمن، آقا یا خانم مدیر(البته من تقریباَ مطمئنم شما آقایید)واقعاَ خسته نباشید…

  خدا قوت…

 23. مینا

  برای همین چیزاست که ما حامیای سرسختشون هستیم و همیشه سعی در آشنا کردن افراد بیشتری با کارای ایشون رو داریم.
  ان شاالله همه ی گروه موفق و سلامت توی این راه بمونن…..

  1. مدیر

   سلام علیکم فکر کنم بهتر هست دیگه نفرمایید عصبانی ،چون نه من و نه دوستانم هیچ زمانی عصبانی نشدیم .منتها انتشار البوم یه مقوله ی ثابت چیزی نیست که هر روز یه خبر جدید ازش بیاد عرض کردم وقتش بشه اطلاع رسانی خواهیم کرد..الحمدالله بهترن ،دعا بفرمایید . یا علی

 24. حدیث کریمی

  سلام
  آقای زمانی حامیان شما که ماباشیم الان دیگه بی برو برگرد جزء طرفدارای * سفت وسخت ترتون هستیم *….هر روز محکمتر ازدیروز ، مطمئنتر ، امیدوارتر ……الهی که عاقبت به خیر بشید .

 25. زهرا27

  سلام منم خیلی با قسمت آخر حرفاشون موافقم.البته دلم میخواد به افرادی که با آهنگای آقای زمانی یه مسیر روشنی و پیدا کردن بگم که آقاحامد یک انسانه و ممکنه امروز خوب باشه فردا بد! البته دورازجونشون.ولی آدمی زاده دیگه.پس باید این افراد از جمله خود من حواسشون باشه که راهشونو با راهنمایی آقاحامد پیدا کردن،نه بخاطر آقاحامد.پس چه آقاحامد به حرفایی که میزنه عمل کنه چه نکنه بهتره ما راهمونو ادامه بدیم.باتشکر از آقاحامد و مدیرسایت.انشالله همیشه سلامت باشید.من یکی که حسابی مدیونتونم.

 26. سلام

  سلام دوستان . حرفای ایشون خیلی جالب بود . ناراحت نشید ولی ما تا وقتی که به حرفاشون و بعه راهشون پایبند باشند طرفدارشونیم اگه خدایی ناکرده خطایی از ایشون سر بزنه که نشون دهنده ی تغییر مسیر در راه باشه ‏، ما هم دیگه نیستیم . ولی ما از هیچی نمی ترسیم و همیشه پشت ایشون هستیم
  راستی آقای مدیر آلبوم و سیستم پیامک چی شد ؟

 27. سلام، خسته نباشید…
  ان شا الله که همیشه در این راه بمونید و روز به روز موفق تر بشید….و خداوند بر برکات عمرتون بیفزاید
  همیشه دعاگوی شما هستیم…
  یا علی

 28. رضا

  با سلام و خداقوت خدمت مدیران سایت
  یه سوال صادقانه داشتم، یه جواب صادقانه هم می خوام.”گذاشتن کامنت با توجه به شرایط فعلی دیکه چه کمکی میتونه بکنه؟؟”
  با توجه به اینکه مضمون کامنت ها بیشتر یا تقدیر و تشکره،یا نصیحت های دوستانه، یا سوال درباره چیزهایی که بارها گفته شده در صورت وقوع، اطلاع رسانی میشه مثل آلبوم. چون :
  اولا: نصیحت و گوشزد وقتی لازم بود که ما آقای زمانی رو نمی شناختیم و نمی دونستیم چقدر به ارزش هایی که فریاد می زنن اعتقاد دارن. می گفتیم تا بدونن رک بودن با خود، مهم تر از حرف رک زدنه. ولی حالا که برادری ایشون ثابت شده و مثل این می مونه که ما حرف هایی که خودشون در قالب آثارشون به بهترین نحو زدن رو، دوباره به خودشون بزنیم.
  ثانیاً: روزهایی که آقای زمانی به حمایت ماها نیاز داشتن داره سپری میشه و به نظرم این خیلی هم خوبه. ماهم وقتی حمایت می کردیم همین قصد داشتیم. حالا ایشون و اهداف بزرگشون به حمایت نهادها و ارگانهای ذیربطی نیاز داره که دستشون برای برداشتن قدمهای بعدی بازه. ما می خواستیم ایشون بدونن اگه این کشور یه تنه تونسته جلوی دنیا بایسته به خاطر اینه که۱ – حرفش حرفیه که خدا میخواد بمونه و قدرتی از قدرت مطلق پروردگار بالاتر نیست. ۲- مردم با همه اختلاف نظرها، محکم پشتش ایستادن و کوتاه هم نمیان. پس ایشون هم اگه راهشون با اهداف متعالی اسلام و نظام هماهنگ باشه، خیالشون راحت باشه.
  ثالثاً : واقعا با مشغله زیادی که آقای زمانی پیدا کردن، و به نظر میرسه هرروز هم بیشتر میشه، آخه اصلا درسته به قول خودتون روزانه صدها کامنت گذاشته بشه که یا تقدیر و تشکره و یا نصیحت؟ آیا این کار به جای کمک، اثر عکس نداره و مانعی بر سر راه نیست؟
  از اول گفتم صادقانه چون می دونم آقای زمانی به حرفهایی مثل :”دیگه نمیام” یا ” چرا جواب ندادید پس من رفتم”اعتقادی ندارن و کاملا باهاشون موافقم. راه ما راهی نیست که این جور تعارفها رو برداره “عهدی که بستیم برگشتن نداره”مطمئنا حمایت ما از اعتقاداتمون هم به هیچ قیمتی سست نمیشه، چه صنعت ملی باشه ، چه علم اسلامی یا هنر اعتقادی؛ و دعامون هم همیشه بدرقه راه خدمتگزاران نظام اسلامیمون هست.
  طولانی شد باید ببخشید؛ اما خیلی خوبه اگه تکلیفمون رو بدونیم؛ مثلا سرزدن یا پیگیری کردن، بهتر از گذاشتن کامنت های متوالی نیست؟

  1. مدیر

   سلام میشه در نظر دهی دقت کنید لطفا؟؟؟نه اصلا بهتر یست بزرگوار اینها هیچ ربطی به هم نداذه اصلا..اصلا …یه مقداری بیشتر دقت کنید من بعد لطفا

  2. ُمطیعا

   جناب مدیر ببخشید من یه چیزی می خواستم به آقا رضا بگم . اجازه هست ؟
   آقا رضای محترم ! «همراه» و «هم رزم» گرامی ! دلسوزی و چاره جویی شما واقعا قابل تقدیره ! اما …
   اگه یه آزمایش روانشناختی رو بهتون پیشنهاد کنم انجامش می دین ؟
   یک ماه : ۱- نه از کسی تقدیر و تشکر کنید ۲-نه بگذارید کسی این کار رو باهاتون بکنه !
   و همچنین یک ماه، ۳-نه کسی رو نصیحت کنید ۴-نه بگذارید کسی این کار رو باهاتون بکنه !
   نتیجه اش رو این جا برام بنویسید .
   اگه به عنوان یک انسان سالم بعد از دریافت نکردن تقدیر و تشکر از اطرافیان ، کم انگیزه و افسرده نشدید . اگه مقدار شادمانی هاتون کاهش پیدا نکرد . اگه احساس کم ارزش بودن نکردید و اگه از شور و حال نیفتادید . اگه احساس دیده نشدن نکردید . اگه حس نکردید که تنها و بی کس هستید . اگه باز هم حس کردید که محبوب دیگران هستید . اطلاع بدید !
   نتایج غیر ممکن سه مورد باقی رو دیگه مجال نیست بنویسم براتون . معذرت می خوام . تازه اثرات منفیش روی دیگران رو هم بگذاریم کنار.
   قلب ، دل و روح گرسنه می شن احتیاج به غذا خوردن و غذا دادن به دیگران دارن . آقا رضا احساساتتون رو قفل نکنید . رد و بدل کردن تشکر و سپاس و نصیحت لازم و راه گشاست . یاری بخش ، راهنمایی کننده و شادی آوره و البته همه به نصیحت و حمایت تا آخر عمر احتیاج دارن چون انسان ممکن الخطا و ضعیفه خدا امتحانش می کنه . همه باید پشت هم باشیم . پس شادی و راهنمایی کردن رو بین خودتون و دیگران رد و بدل کنید که اگه بخاطر خدا باشه عبادت هم هست !
   با تشکر از شما و به امید تداوم حضور موثر شما برادر گرامی !

  3. nd

   با سلام خدمت شما
   اولا از جوابهای آقای زمانی بسیار بسیار خوشحال شدم
   ثانیا آقارضا به نظر بنده هم خوب نیست
   ما با کامنت گداشتن به همه می گوییم که هستیم و پی گیر کارها و صحبتهای آقای زمانی هم می باشیم

 29. عبد خدا إنشاءالله

  سلام
  پاسخ سوال آخر عالی بود
  واقعا ممنون و خسته نباشید
  زیر سایه آقا و با دعای رهبر عزیزمون همیشه موفق و سربلند باشید

 30. hobab

  لذت می برم وقتی محکم بودن آقای زمانی رو توی مسیرشون می بینم. و اینکه هر روز قویتر و بلندتر گام بر میدارن. با اعتماد به نفس بیشتر.
  اینها همه عنایات اهلبیت و شهداست به ایشون. و خدا رو صد هزار مرتبه شکر که ایشون هم خوب این رو می دونن.
  همیشه وقتی صحبتهای ایشون رو جایی می بینم یا میشنوم به یاد این دعای زیبای روز عرفه ایشون توی برنامه امروز هنوز تموم نشده میفتم که گفتن خدا ظرفیتی بده که وقتی نعمتی میده شکرگذار باشیم. یعنی ظرفیت شکرگذاری رو بده بعد نعمت رو! انصافا این جملشون برای من که یه انقلاب بود و می بینم که چقدر شکرگذارن.
  خدا بهشون عزت بده و سلامتی که راهی که در پیش گرفتن سخته…
  یا علی

 31. سادات

  سلام
  من هم از جواب سوال آخری خیلی خوشم میاد حس خاصی داخل جواب سوال هست
  امیدوارم ما هم به شعار های که میدیم عمل کنیم و خلاف اون رو انجام ندیم
  خسته نباشید

 32. سلام خدا قوت خدمت تمامی دوستان
  خداروشکر ..هزاران مرتبه شکر
  مثل همیشه با صلابت- قوی و قاطع …آقای زمانی این اشت!
  انشالله همیشه پایدار باشند
  در پناه حق

 33. دوس دارم ک ب اهنگهای افای زمانی اعتقاد داشته باشیم .
  من ک دارم قدمارو با اعتماد ب اهنگاش پیش میبم.
  ب نظر من تا نیت ادما خوب باشیه پیشرفتای زیادی در پیش هست
  امیدوارم جلوی اعتماد ماها همیشه استوار بمانید.
  درپناه حق تعالی
  یاعلی

 34. دوس دارم ک ب اهنگهای افای زمانی اعتقاد داشته باشیم .
  من ک دارم قدمارو با اعتقاد ب اهنگاش پیش میبرم.
  ب نظر من تا نیت ادما خوب باشیه پیشرفتای زیادی در پیش هست
  امیدوارم جلوی اعتقاد ماها همیشه استوار بمانید.
  درپناه حق تعالی
  یاعلی

  1. حوریه21

   سلام عزیز…اگه خواستی واسه خود اقای زمانی نظر بذاری باید بری توی وبلاگ خود ایشون(پنجره ای رو به تو)
   اونجا خود ایشون به سوالات پاسخ میدن.

 35. ُمطیعا

  خیال منم راحت شد بچه ها !
  این خیلی خوبه که آقای زمانی با دقت نظرات مخاطبانشون رو می خونن و حواسشون هر روز بیشتر به راه و هدفشون متمرکز می شه نه به حواشی شهرت و معروفیت خوانندگی . و ایشون خوب می دونن که ما بخاطر چه چیز های با ارزشی هوادارشونیم .
  بچه ها چه خوب که ما مثل طرفداران یه عده از خواننده ها نیستیم ! الهی که خدا ازمون راضی باشه و فعالیت های فرهنگی ما رو هم بپذیره .
  الهی که «الله» و راهش همیشه هدف و مسیر آقای زمانی و ما باشه ! تا ابد !
  الهی آمین !

 36. والفجر

  دیدم برخی از دوستان حاضر گفتن که چه نیازی به حضور ما؟!
  درست مثل اینکه نیروهای یک سردار توی خاک ریز بگن خوب ما که پیروز شدیم و دشمن هم اعتراف کرد و خودش میگه جرأت حمله رو نداره پس ما بریم توی سنگرهامون تخت بخوابیم!
  واقعا بریم بخوابیم؟!

 37. مات خدا

  سلام….
  دوخط اخر جواب اخرتون خیالمو راحت کرد…نه تنها من قطعا همه ی حامیاتون خیالشون راحت شد…
  اقای زمانی.؟؟؟
  ممنون که انقدر باوجدانین…
  ممنون که انقدر عمیق فکر میکنین…
  به نوعی باید بگم ممنون که تا ته خط رو میبینین…
  اینجوری بهتر جلو میرین…
  ماهاهم همییییییییشه براتون دعا میکنیم…
  راستش…
  شاید گفتن نداشته باشه….ولی جمعه صبح علی اطلوع راهی راهیان نور هستیم…با جمع بچه های زیر ۳۰ سال….
  از همون اولش نیت کردم دائم برای موفقیتتون دعا کنیم….
  قول میدیم همه جوره دعاتون کنیم….
  شما هم عوضش برامون اهنگای امید بخش بخونین…که دلمون به صداتون وحضورتون گرمه….ما هواتونو داریم…شما هم پشتمونو با صداتونو وحرفاتون خالی نکنین….
  درپناه خدا وائمه و شهدامون باشین…

 38. خیلی دوس دارم ک همه بچه های ریز بینی هستید
  خوشم میا با منطق میحرفید
  امیدوارم همه موفق باشد
  سال تحویل امسال ساعت ۲۰و۲۰دقیقه و۲۰ثانیه هست
  امیدوارم امیدوارم سال خوبی در راه باشه

 39. شمیرانی

  “حق همسایگی شهید”

  سراسیمه وارد شد، گریه میکرد و میگفت من از چه کسی باید عذرخواهی کنم؟ به چه کسی باید بگم منو ببخشه؟
  میگفت: من مخالف تدفین شهدای گمنام در این محل بودم و اعتقاد داشتم با آمدن این شهدا به نزدیکی منزل ما، اینجا قبرستان میشود و قیمت خانه های ما پایین می آید….
  پسر ۱۲ ساله من مبتلا به بیماری شدید پادرد بود،به نحوی که قادر به راه رفتن نبود.
  دیشب در رؤیای صادقانه شخصی را دیدم که به من گفت:

  اگر چه شما نمیخواستی ما همسایه شما شویم،اما حالا که همسایه شدیم حق همسایگی را بجا می آوریم .
  برای شفای پسرت رو به قبله بایست و سه مرتبه بگو الحمدالله….

  با گریه از خواب پریدم ،ذکر را گفتم،پسرم شفا گرفت،حالا آمده ام عذر خواهی کنم…

  شهدا برای ما حمدی بخوانید که شما زنده اید وما مرده

 40. ف.ش

  سلام به مدیر محترم. خسته نباشید. یک درخواست داشتم. میشه بعضی فیلم هایی که آقای زمانی در صفحه ی اینستاگرامشون قرار میدهند را در صورت رضایت خودشون در سایت رسمی هم قرار بدهید؟ من خودم در اینستاگرام عضو هستم ولی فقط با رایانه امکان دسترسی دارم و متاسفانه از آن طریق فیلم ها برایم نمایش داده نمیشود. فکر میکنم این مشکل بعضی دوستان دیگر هم باشد. ممنون از زحماتتان. یا علی

  1. ف.ش

   دوباره سلام. فکر میکنم مدیران عزیز سایت دو دسته میشوند! دسته ای که سعی میکنند حتما به نظرات دوستان پاسخ بدهند و دسته ای هم انگار خیلی دوست ندارند و یا وقت ندارند پاسخ بدهند 🙂 به هر حال ما از زحمات هر دو دسته ممنونیم ولی به دسته ی دوم پیشنهاد میکنیم که حداقل به بعضی نظراتی که سوال یا درخواستی درش مطرح شده پاسخ بدهند. مثل نظر قبلی بنده. ممنون میشوم اگر بررسی کنید چون من هم مثل خیلی دوستان دیگر دوست داریم فیلم هایی که آقای زمانی در اینستاگرام قرار میدهند رو ببینیم. امیدوارم از حرفم ناراحت نشده باشید. یا علی

   1. مدیر

    سلام / ما چند نفر هستیم اما تو یک گروه ، به دو دسته ی جدا تقسیم نمیشیم !! به سوالات مهم و جدید که پرسیده نشده باشه حتما پاسخ میدیم
    هر فضای اینترنتی با جای دیگه متفاوته /سایت هم با اینستاگرام کاملا متفاوته/ فیلم های اینستاگرام خیلی کوتاه هستند بعضی ها زیر یک دقیقه/ سعی میکنیم در اینده انشالله یک سری از فیلم ها رو در یک پست یکجا بذاریم /به هرصورت کارهای ضروری تر و پست های مهم تر از فیلم های اینتاگرا م مهم تر هستن و قطعا در اولویت … یا علی

    1. ف.ش

     ممنون از زحمات بی دریغ همه ی شما مدیران عزیز و زحمت کش سایت. همه ی شما عزیزان در حال تلاش و زحمت هستید و بنده اصلا قصد کوچک کردن زحمات شما را نداشتم. خیلی ممنونم از توجهتون. در پناه حق باشید. یا علی

 41. مسافر

  سلام.ببخشید توی یکی از سایت ها خونده بودم قراربوده ایشون در مراسم تجلیل از شهدای زنده سبزوار اجرا داشته باشند؟درسته؟ایشون نرفتند؟؟؟؟ببخشید حاشیه پردازی میشه تایید نفرمایید.خسته نباشید

 42. سلام ایشالا که همگی خوبید….
  من ازطرفدارای پشت پرده هستم!!!!اخه کنکوریم زیاد سایت نمیام فقط میام اهنگ دان میکنم و میرم ….خیلی اوکی هستینابه خدا
  من ممطمئنام دانشگاه تهران مترجمی قبول میشم ایشالااما این سقف آرزو خای من نیست
  من پیانو رو حرفه ای بلدم عالی میزنم میخوام بیام تهران با این هدف که بشم عضو گروه اهنگسازی حامد زمانی اما من که خانوم هستم نمیدوم میشه یا نمیشه اجازه میدن یا نمیدن
  دیگه گفتم بیام اینو بگم طاقت نیوردم تا بعد کنکور !

 43. حوریه21

  سلام به همرزمای گل خودم
  بچه ها من دیروز رفتم واسه اردوی راهیان نور ثبت نام کردم.گفتند قرعه کشی داره باید ببینیم اسمت در میاد یا نه….تو رو خدا دعا کنید شهدا امسال قسمتم بشه برم.خیلی دلم واسه اون بهشت خدا تنگ شده…الهی قسمت بشه که همتون برید.

  1. ف.ش

   سلام همسنگری. انشاالله که قسمتتون بشه برید. من براتون دعا میکنم شما هم قول بده اگه ایشاالله قسمتتون شد و رفتید اونجا یک دعای ویژه هم برای من کنید و سلام من و همه ی همرزم هامون رو به آن مردهای آسمونی برسونید و بگید به دعاشون نیاز داریم… یا علی

   1. حوریه21

    ممنونم بچه ها…البته من قدر این حرف ها نیستم.ولی قول میدم اگه شهدا منت سرم گذاشتن و طلبیدنم واسه همتون دعا کنم.ان شالله قسمت همتون بشه برید.یه دنیاییه واسه خودش.

 44. مجید

  آقای مدیر اگه جواب سوال رو نمیدونین راحت بگین نمیدونم اگه سوال مشکل داره ، بگید سوال مشکل داره!
  دیگه چه دلیلی داره ۴ بار یک پیغام رو حذف کنین.

  1. حوریه21

   سلام عزیزم.پایین اخرین پستی که اقای زمانی گذاشتن(ما مسئولیم) یه قسمتی هست نوشته(۲۵ پاسخ)…اونجا رو که زدی یه صفحه باز میشه که نظرات بچه ها و خود اقای زمانی اونجاست.پایین اون صفحه هم یه قسمتی هست واسه ارسال دیدگاه های جدید….راستی اقای مدیر بخش نظردهی این پست که بسته نیست!من خودم الان امتحان کردم باز بود.

 45. انتظار

  سلام.
  اقای مدیر برادر حامد که بدقول نبودن!ولی امروز قراربود بیان دانشگاه ما(علوم پزشکی تهران)مراسم اکران فیلم شیار۱۴۳ که خانواده های شهدام دعوت بودن منم که کلی ذوق کرده بودمو به همه میگفتم قای زمانی همیشه توی این مراسما شرکت میکنن!
  ولی مجریمون از اول تا اخر برنامه گفتند که اقای زمانی توراهند!!!!!
  بنده ام نگران شدم و خواستم دلیلشو بدونم و البته سوءظن هارو هم در موردشون برطرف کنم…

  1. مدیر

   سلام بله یه مشکل کوچیکی پیش اومده نتونشتن حضور پیدا کنند از شما و بر و بچه های دانشگاه علوم پزشکی عذر خواهی میکنیم . یا علی

 46. شهلا

  سلام
  اقا ی زمانی روزی ۲میلیون بار حضرت ماهتون رو گوش میکنم.زنده باشی.ازکسی شنیدم جایی گفته بودی حمایتگر کمی داری احساس کردم -شاید-خوانندگان دیگر را میگوید.
  در جوابش گفتم حامد بداند اول خدا مارا بیدار میکند بعد تازه این ماییم که گمان میکنیم گشته ایم وخدارا یافته ایم .اقا حامد برادر شریفم تا زمانی که حضرات ماه بر دنیایت میتابند تورا اربابانی است که اوامرشان مداوما بتو خواهد رسید .انها حمایت دوستانشان را به عهده دیگران نمیگذارند.خوش بخالت اینکه بتوانی کاری کنی که خدا برگردد ونگاهت بکند عرضه خاصی میخواهد.
  زیر سایه الله باشی.

 47. بسم الله
  سلام به همگی
  امروز دانشگاهمون فیلم معراجی ها رو اکران داشت. یه هفته منتظر این روز بودم.انصافا حرف نداشت. یعنی کارای آقای ده نمکی همه شون حرف ندارند. اول فیلم با خنده شروع شدو آخرش با گریه تموم شد.آخر فیلم برا تیتراژ مداحی (عشق یعنی یه پلاک)حاج محمود کریمی رو موسیقی کرده بودند. یه خواننده که صداش به آقای زمانی خیلی شبیه بود اونو خوند.موقع تیتراژ آخر تصویرو قطع کردند و فقط صداش میومد تو سالن تالار…….راستی آقای زمانی خونده بودند؟؟
  جناب مدیر. بنده میانگین یک روز در میان این جا کامنت می ذارم.اصراری به تایید ندارم.اما هر وقت خسته شدیدو به کامنتای بنده رسیدیدو از نظرتون مهم نبود تایید نکنید. یعنی خودم راضی نیستم…..تو این جا خیلی افق اهدافم بلند تر شده.زمانی برام تایید مهم بود اما الان نه………..
  یاعلی

 48. شمیرانی

  آقای مدیر شرمنده ایم قربان
  لینک قبلی که نمیدونستم آپلودش اونطوری مشکل داشت
  با اجازه اینو بذارم ببینم درسته
  اگر این شیطنتای ما برای شما یا سرور مشکلی ایجاد میکنه بفرمایید ترمز بزنیم البته نیششو 😀
  با اجازه
  jayize-marg-bar-amrika-03.flv.flv

 49. شمیرانی

  <D=
  خب! این لینک الحمدلله راحتت تره وو خدا به این آپلودر جدید طول عمر بده 🙂
  میتونید دانلودش کنید سالمه
  ویدئوی اجرای دو ا آهنگ در مراسم اختتامیه جایزه بزرگ مرگ بر آمریکا

  1. ف.ش

   نبینم دلتنگ باشی خواهری انشاالله دلتنگیت از اون دلتنگی های قشنگ باشه. از اونایی که آدمو بزرگ میکنه… به خدا نزدیک تر میکنه…
   یا علی

 50. محمد

  بسمه تعالى
  سلام علیکم
  خداراشکربخاطرجواب سوال آخر آقازمانى
  الحمدلله بقیه دوستان هم به این جواب عنایت داشتند
  متاسفانه امروز تواخبار دیدیم وندى شرمن این پیر خرفت دوباره دهن کثیفشو بازکرده و مزخرف گفته
  اشتیاق مابرا ى تودهنى اقاحامد بیشتر شد خداکنه زودترمنتشربشه
  باتشکر
  درپناه حق

 51. ر‏ ‏.رموک

  سلام‏ ‏به‏ ‏مدیر‏ ‏محترم‏ ‏ویه‏ ‏سلام‏ ‏ویژه‏ ‏به‏ ‏خودآقای‏ ‏زمانی.همه‏ ‏دوستان‏ ‏آنچه‏ ‏راکه‏ ‏باید‏ ‏روگفتن‏ ‏فقط‏ ‏یه‏ ‏نکته‏ ‏اینکه‏ ‏‏”‏آقای‏ ‏زمانی‏”‏‏ ‏بااین‏ ‏مصاحبه‏ ‏وجواب‏ ‏سوال‏ ‏آخرتون‏ ‏دلمون‏ ‏قرص‏ ‏بودبه‏ ‏راهتون‏ ‏قرص‏ ‏ترشد.خداروشکر.یاعلی

 52. یاسمن

  آفرین من تا به حال خواننده ای را ندیدم که به خاطر شروع و ادامه کارش اینقدر سختی کشیده باشد با باید همه باهم آقای زمانی را حمایت کنیم چون ایشان به خاطر وطن و مردم این کار را می کنند

 53. ناشناس

  ایشالا هیچ وقت بین حرف و عملتون فاصله ای نباشه مخصوصا در مورد همین جوابی که به سوال آخر دادین چون همیشه حرفای قشنگ زدن راحته ولی عمل بهشون بســــــیار ســـــــخت……
  حامد زمانی دوست داشتنیه چون عقایدش دوست داشتنیه. خواهشـــــــا مواظب خودتون باشین……

 54. زهرا27

  سلام و خسته نباشید.بعضی از دوستان بدجور واسه شعر رازروشن سردرگم شدن! خب شاید از اون دوتا اسم به طورمثال استفاده شده! دیگه چه فرقی میکنه کی هستن.شما اصل مطلب و بگیر

 55. ُمطیعا

  با اجازه مدیر محترممون !
  آقا مجید گرامی ! همسنگری ما ! « مرتضی» نه ! «مصطفی» !
  «مصطفی» اسم کوچک شهید احمدی روشن هست و «مجتبی» احتمالا اسم کوچک یکی از دوستان یا همکاران یا اقوام ایشون که البته قطعا ایشون رو خیلی خوب می شناختن که میگن : «دیدم غیر زیبایی نبود!»

  1. مجید

   با سلام.
   دوست عزیز اگه با دقت گوش کنید «مرتضی» میگه. من هم که شک کردم از چندین سایت متن ترانه را دیدم نوشته بود مرتضی. برای همین برام چنین سوالی پیش اومد.

ارسال دیدگاه