۲۰ بهمن ۱۳۹۲

حامد زمانی:در جشنواره فجر جای موسیقی ارزشی خالیست

به گزارش وب سایت رسمی به نقل از صبح توس ، حامد زمانی، خواننده ارزشی کشور با انتقاد از مورد غفلت قرار گرفتن موسیقی ارزشی و تاثیر آن بر مخاطب، افزود: به نظر بنده کم کاری های گذشته باعث شده که امروز جو غالب در دست موسیقی هایی باشد که لزوما ارزشی و انقلابی و ارزشی نیست.

وی با بیان این که در جشنواره فجر جای موسیقی ارزشی خالی است، ادامه داد: غفلت از موسیقی ارزشی در کشور به حدی است که حتی الآن در جشنواره های خودمان هم امسال بنده را راه نمی دهند.

اگر موسیقی ارزشی تبدیل به جریان شود، کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد

زمانی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که خواننده و نوازنده انقلابی تربیت کنیم و با ورود افراد جدید به این حوزه، در جهت نیل به اهداف انقلاب اسلامی گام برداریم.

وی همچنین با تاکید بر این که اگر موسیقی ارزشی تبدیل به یک جریان بشود، قطعا کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد، تصریح کرد: هجمه هایی هم که به موسیقی ارزشی در زمان حال می شود و برخی از افراد در خصوص آهنگ های ارزشی موضع می گیرند به خاطر این است که ما در گذشته در این حوزه ضعیف عمل کردیم و موسیقی را به دست بیگانگان سپرده ایم.

با موسیقی بهتر از فیلم های چند میلیاردی می توان تاثیر گذاشت

این خواننده ارزشی کشور اضافه کرد: به راحتی می توان با موسیقی حتی بهتر از فیلم های چند میلیاردی که در داخل ساخته می شود بر روی مخاطب تاثیر گذاشت.

وی ادامه داد: واقعا چرا به این موضوعات نمی پردازیم و فکر می کنیم که موسیقی برای ما نیست؟

زمانی عنوان کرد: با آهنگ هایی که بنده در حوزه سیاست تولید کرده ام، اقبال از موسیقی ارزشی بیشتر شده است اما باید توجه داشت که از چند سال پیش ما این حرف ها را می زدیم و از تاثیر گذاری موسیقی ارزشی می گفتیم اما هیچ کس گوش نمی داد.

آیا حتما باید چند سال عقب بیافتیم تا مسئولان تازه به فکر حمایت بیافتند؟

وی با طرح این سوال که آیا حتما باید چند سال عقب بیافتیم تا مسئولان تازه به فکر حمایت بیافتند، اضافه کرد: هنوز هم یک عده خودشان را به خواب زده اند و فقط شعار می دهند. الآن هم موزیک حامد زمانی تنها از طریق مردم منتشر می شود و مسئولان هیج حمایتی نمی کنند.

این خواننده ارزشی در ادامه با تاکید بر این که هنوز مسئولان آن طور که باید و شاید به وظیفه خود در قبال موسیقی ارزشی و انقلابی عمل نکرده اند، تاکید کرد: به نظر بنده نیازی هم به حمایت مسئولان نیست، موسیقی ارزشی مورد حمایت خداوند است و خود او همه کارها را به پیش می برد.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر حمایت های مقطعی هم پاسخگو نیست و باید دید واقعا برای موسیقی ارزشی چه کاری می خواهیم انجام دهیم و پس از آن برنامه ریزی و هزینه کنیم.

زمانی خاطرنشان کرد: قطعا اگر همین روال ادامه داشته باشد، حامد زمانی که یک نفر بیشتر نیست به زمین زده می شود.

زمانی همچنین با اشاره به دیدار وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: چندی پیش خدمت مقام معظم رهبری حضور یافتم؛ ایشان به بنده لطف داشتند و بنده را مورد تفقد قرار دادند.

افتخار می کنم که ترانه هایم مورد تایید رهبری است

این خواننده ارزشی افزود: افتخار بنده این است که کارهای بنده از سوی رهبری مورد تایید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار راجع به ترانه «مرگ بر آمریکا» فرمودند که ترانه مرگ بر آمریکای شما، مرگ بر آمریکای سال ۹۲ بود؛ شنیدم که به این کار زیاد حمله کردند، بگذار حمله بکنند که اگر حمله نمی‌کردند باید عزا می‌گرفتید؛ شما هم دلسرد نشوید و یکی دیگر هم بسازید.

زمانی ادامه داد: من با توجه به تشویق مقام معظم رهبری، کار «گزینه‌های روی میز» را ساختم و دوباره به این بهانه خدمت حضرت آقا رسیدم.

این خواننده محبوب کشورمان با اشاره به فضای حاکم در این دیدار صمیمی افزود: در آن جلسه، دوستان خدمت حضرت آقا گفتند که آقای زمانی تنها هستند و نیاز به حمایت دارند و من همان‏جا عرض کردم که نه من تنها نیستم، بلکه خدا را شکر این قضیه دارد هدایت می‌شود.

سه ترانه جدید با مضمون سیاسی در دست تولید

وی افزود: برخی از خبرنگاران در خصوص دیدار بنده با مقام معظم رهبری کمی بی اخلاقی کردند و یک سری مطالبی را منتشر کردند که من دوست نداشتم منتشر شوند.

حامد زمانی در پایان با بیان این که سه ترانه جدید با مضمون سیاسی در دست تولید است، خاطرنشان کرد: این ترانه های جدید که جنجال بر انگیز هم خواهد بود، تا پایان سال رونمایی خواهد شد.

32 نظر

 1. الی

  سلام..حمایت از موسیقی ارزشی لیاقت میخواد که شامل هرکسی نمیشه..خوشبختانه در حال حاضر شما در اوج معروفیت هستید ومیتوانید ااین نوع موسیقی رو البته با کمک همون خدا واهل بیتی که خودتون در هر جایی ازشون نام میبرید به اثبات برسونید..به قول گیله مرد:صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید .

 2. مسافر

  غفلت از موسیقی ارزشی در کشور به حدی است که حتی الآن در جشنواره های خودمان هم امسال بنده را راه نمی دهند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  کار عالی یعنی همین که تو شبکه های مختلف داره کاراشون پخش میشه…
  امسال آقای زمانی با گزینه های روی میزشون غوغا کردند.انشاله واقعا این کار به جریان تبدیل بشه و سالیان بعد آهنگ های ارزشی و با متن شعر بالا و جدید زیادی پخش بشه و خواننده های دیگه تو این زمینه از هم سبقت بگیرند.
  ۲۲ بهمن تو راهپیمایی غرفه معرفی آقای زمانی و نشر سیدی آلبومشون خیلی جاش خالیه.خیلی حیف شد که آلبومشون منتشر نشد تا الان ،که بتونیم ۲۲ بهمن تبلیغ کنیم.حتی اگر اجازه غرفه هم نمیدادند خودمون پول میدادیم سیدی ها رو میخریدیم و رایگان بین مردم تو راهپیمایی تقسیم میکردیم.حیف که این فرصت رو از دست میدیم.

 3. مسافر

  بعضی سایتها یه قسمت همیاری دارند یعنی مثلا:
  علاقه‌مندان به مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی می‌توانند با مشارکت مالی در تأمین هزینه‌های سایت یا …جزو حامیان این مجموعه فرهنگی مجازی قرار بگیرند. شاید بشه یه حساب معرفی کرد تا حامیانی که دوست دارند کمک کنند و نقش داشته باشند؟؟؟؟؟…….

 4. نگار

  سلام.
  اقا مدیر میشه بگید برادر حامد در راهپیمایی ۲۲ بهمن کجا هستند که من به همراه خواهروبرادرا به اون جا بریم؟؟؟
  در ضمن انتقاد های برادرعالی بود.انتقاد هایی بود که حتما صورت خواهد گرفت.در اینده ای نزدیک.
  یا علی

 5. ارميا

  بسمه تعالى
  ۱:آقاحامد ازشمابعیده شماکه میگى مدیربرنامت خداست و اهل بیت نظردارند دیگه نگو حامدزمانى اگه ینفرباشه زمین زده میشه
  کلى خانواده شهداوجانبازین پشتتون هستند ودعاگو شما شماتنهانمیمونى
  ۲:من خودم ٢هفته پیش جدول برنام جشنواره موسیقى راچک کردم باورم نمیشداثرى ازاقاحامدنباشه واقعابراى مسئولین این امر متاسفم خداهمه رابه راه راست هدایت کنه

 6. راه روشن

  سلام معلومه که جای موسیقی ارزشی خالیه ولی این جورجشنواره ها براارزش هانیس…مرکز خودنمایه همون بهتر که کارای ارزشی این جورجشنواره ها نباشه..چون حرمت داره نباشه بهترتره…

 7. عاشق مولا

  سلام
  آقای مدیر ساعت نزدیک ۱ بامداده و هنوز خبری از گذاشتن آهنگای جدید آقای زمانی تو سایت نشده.
  پس کی میخواین بذارین؟
  ما از دیشب منتظر آهنگ “احمدی روشن” بودیم.
  ممنون میشم که هرچه زودتر برای دانلئود بذاریدش
  یا علی

 8. Aftabgardoon

  سلام
  من فکر نمیکنم آقای زمانی نیازی به حضور تو جشنواره هایی مثل فجر داشته باشه …… مطمئنم که کاملأ بر عکسه ….
  دعوت نمیکنن ؟! به درک … جهنم
  فک میکنید بود و نبود جشنواره ای که به سلیقه ی من ، نظر من ، اعتقاد من و … توجهی نمیکنه ، چقدر میتونه واسه منه مخاطب مهم باشه؟! ها؟! چقدر ؟ جوابشو خودم میدم : هیچی … یه چیزی کمتر از هیچی
  در ضمن ، خیلی از مدیران و مسؤلین ما ترسو هستن … حداقل تو زمینه کاری شما کم نیستن ، از آدم ترسو هم نمیشه انتظار حمایت داشت…
  کسی هم که خدا رو داره نیازی به این چیزا نداره
  وقتی خدا رو داری ، وقتی تو قلب مردمی ، اگه همه مسؤلین و مدیرا ، اگه همه ی دور و اطرافیات ، سنگ بشن زیر پات ، سد بشن سر راهت ، محال زمین بخوری ….. به امیرالمؤمنین (ع) ، محال … امکان نداره ،، یه بچه شیعه ، تا وقتی بچه شیعه است ، محال زمین بخوره .
  من مطمئنمم که خیلی زود ورق بر میگرده
  کمترین کاری که من مخاطب میتونم بکنم ، اینه که از جشنواره ای که بهم توجهی نداره (به جهنم که نداره) ، حمایت نکنم و قطعأ نخواهم کرد.
  اصلأ ، بی خیال … فقط باید به بی توجهی مسؤلین بی اعتنایی کرد
  راستی ، کلأ ، همگی ، خسته نباشید … هم آقای زمانی ، هم شما ، هم بقیه همکاراشون

   1. Aftabgardoon

    بله … حق با شماست ، این یه حقه
    ولی وقتی بی توجهی میکنن ، دوست دارم اصلأ نباشن … اعصاب آدم داغون میشه خب
    .
    .
    حضور که وظیفه است … خداکنه مؤثر باشه …
    البته ، اگه مؤثر بود ، که الان …. لااله الا الله

 9. یک دوست

  اینکه شخصت والا و محبوبی مانند آقای زمانی در این جشنواره ها راهی نداشته از جایگاه این عزیز کم نمی کند. شأن و شعور برگزار کننده های این جشنواره ها را می رساند. کسانی که نه برای ارزش های انقلاب شان اعتباری قایل هستند و نه به تشخیص خانواده هایی که به دلیل بی محتوایی موسیقی تا کنون تمایلی به آن نداشته اند باوری دارند. این ها یک فضای بسته مادی برای خود ترسیم کرده اند و در آن فضای مبهم و محدود دور می زنند و نشخوار کننده باورهای بی اعتبار غربی هستند.
  بدون شک اگر همه عالم جمع شوند و این تپه نزدیک منزل ما را به عنوان بلندترین قله ایران معرفی کنند از عظمت و جایگاه دماوند کم نمی کند. شعور مدعیان را در نظر مخاطب زیر سوال می برد.

 10. فــآطــمــه

  سلام آقای زمانی … مشتاقانه منتظر اون چند تا آهنگ سیاسی هــســــــتـــــیــم … 🙂
  +
  این افتخار ما هواداراتون هم هست که ترانه هایی رو گوش میدیم که
  مرجع تقلید و ♥ رهبر عزیزمون ♥ هم گوش دادن و حتی تایید کردند !!!
  برادر افتخار مایی … !
  دعا کنید ما هم روزی بتونیم مثل شما برای کشورمون افتخار آفرینی کنیم …
  یا حق …

 11. ُمطیعا

  این نظر شخصی منه البته !
  حرف آقای زمانی درسته ها ولی …
  من یه را حلی دارم !
  ظاهرا جشنواره مردمی فیلم عمار شده فضای ما . ما باید با اون جشنوارمون چنان سبقتی از فجری ها بگیریم که خودشون برای بالا بردن مخاطب و کیفیت و رونق به پاهای ما بیفتن ، به التماس کردن بیفتن . که ما شرکت کنیم توی فجر .
  نگران اسم فجر هم نباید بود یا اون فضا رو زره زره فتح می کنیم یا اسمی که مربوط به ماست رو ازشون پس می گیریم . به اذن خدا و به یاری خدا.
  من به نوبه خودم این انتقاد آقای زمانی رو به هر کسی که می شناسم پیامک می کنم تا آبروی فجر بره تا فاش بشه فجر یه اسم خوشگلیه که دزدیدنش از صاحب اصلیش . نه ! نه ! انگار باید گفت فجر تحت اشغاله ! به امید آزادیش صلوات !

  1. مدیر

   سلام مم متوجه شدمکه شما دلسوزید اما انی نوع صحبت برازنده ما و مسیرمون و شخص اقای زمانی نیست …اعتراض خودمون رو ارام و با زبانی لین بیان کنیم ..ممنونم از شما یا علی

   1. ُمطیعا

    متشکرم ! بله حق با شماست !
    متوجه هستم . اما بنده در ابتدای کلام هم گفتم ، این صرفا نظر شخصی بنده است .
    فقط همین !
    یا علی !

 12. عاشق آقا

  بسم الله
  سلام علیکم
  متاسفانه اینقدر تو این زمینه کم کاری شده که حالا وقتی یک هنرمند با مضامین سیاسی و انقلابی میخونه باعث تعجب بعضی افراده!غافل از اینکه خواننده انقلابی وارزشی یعنی همین! کاملا مشخصه که آقای زمانی با بصیرت ودید روشن ارزشهای دین وانقلابمون رو سر دست گرفتن واستوار وآگاه جلو میرن.هر چی پیش میره بیشتر مشخص میشه که راه اندازی این جریان واقعا ضروریه.رسالت این جریان فقط حمایت از یک خواننده نیست بلکه حمایت از ارزشهای دین وانقلاب اسلامیه.جریان روشنگریه.جریان یادآوری و اعلام ارزشهاست با صدای رسا.به امید روزی که حامد زمانیها را در این جایگاه ببینیم که همگی آگاهانه ارزشها را فریاد کنند.
  قسمتی از فرمایشات امام خامنه ای دامت برکاته:
  “نقش نخبگان وخواص این است که این بصیرت را نه تنها در خودشون بلکه در دیگران به وجود بیارند……………………..رسا بگید ،روشن بگید ،مبین بگید آنچه را که می فهمید ،هیچ انتظار نیست ،حق هم نیست که انتظار باشه که کسی بر خلاف فهمیده ی خودش حرف بزنه ،اما اونی که فهمیدید رو بگید ،سعی هم بکنید که آنچه که فهمیدید درست باشه…..کجا هستن اون کسانی که ،اون انسانهی ای بزرگی که پیمان جانبازی بستند؟ این عمار؟…….”

 13. حوریه21

  سلام…به نظر من این جشنواره فجر اصلا لیاقت نداره که اثار اقای زمانی اتوش حضور داشته باشه.مگه همه اثاری که توی این جشنواره هستند واقعا انقلابی اند؟؟!….اصلا….این جشنواره فقط اسمش قشنگه وگرنه توش هیچی نیست.این موضوع از اثار و افراد برگزیده اون کاملا مشخصه!!
  داداش حامد…تو رو خدا دیگه انجوری نگید که اگه روال همینطور پیش بره زمین می خورید.دلمون میگیره.اقا…شما رو امام زمان(عج)حمایت میکنه.دیگه چه نیازی یه حمایت ایناس؟؟؟؟….ما هم همیشه واستون دعا میکنیم.

 14. حوریه21

  اثار اقای زمانی که نشون میده ایشون در حال حاضر انقلابی ترین هنرمند کشورند و عدم حضورشون توی جشنواره فجر به اندازه ذره ای از ارزش و شان ایشون کم نمی کنه.بلکه بی لیاقتیه مسئولان رو نشون میده.موضوعی که خیلی از اتفاقای اخیرهم اونو ثابت میکنه.

 15. nd

  سلام به همه دوستان
  تمام نظرها عالی بود
  هزاران جشواره فجر بیاد و بره وقتی هیچ تاییدیه ای از آقا نگرفته اند چه فایده ؟
  چشم ما به گفتار اماممان است
  اگر آقای زمانی همینطور در خط ولایت بمانند شک نداشته باشند که عاقبت به خیر میشوند
  انشاءالله
  یاعلی

 16. فاطمه

  سلام خدا قوت خسته نباشید من یه شعر دارم واسه امام زمان خودم گفتم واستون میذارم امیدوارم ازش خوشتون بیاد تقدیم میکنم به آقای زمانی وهمکاراش که انقد زحمت کشیدن وشبا بیخابی کشیدن البته میدونم به اندازه ی یه شاخه گلم ارزش نداره ولی من باتمام وجود اینو نوشتم وامیدوارم حداقل یه بارم آقای زمانی و همکاراشون که متاسفانه اسمشونو نمیدونم بخونین خسته نباشید
  امام زمان
  سحر شد نشد روز موعود
  چه دردیست این انتظار
  بدونت چه سرد است این هوای بهار
  باتمام استخوانهایم حسش میکنم
  سردو تاریک است
  بی بویی باد زجرم میدهد
  دوری از یار سفر کرده زجرم میدهد
  چه میدانی چقدر سخت است
  چقدر سختو چقدر تنگو چقدر تاریک شده است دنیا
  چه گویم از گل نرگس گل بابوی بی بویم
  تو بو داری نمیفهمم نمیفهمند
  گل زرد و سفیدو بی کس وتنها
  تو کس داری منم بی کس
  که گوید غایبی هستی نمیبینم نمیبینند
  چرا زردی گل نرگس؟
  بیا آقا کجایی تو
  چرا تنهای تنهایی
  چرا آقا نمی آیی
  جدت احمد اطهر تمسخر شد
  چرا آقا نمی آیی
  تو که دیدی چه کردند این ستمکاران
  به آن هنگام که در قلب غم سالم
  در عاشورای آن سالم
  چه جشن وپایکوبی شد
  خدایاچشم ها خشک شد
  زمانه اشک داری تا گل نرگس نخشکد
  بیاید ختم شیطان را بگیرد
  بخندیمو بخندیمو ز شوق آمدن بغزی بترکد در گلوهامان
  بیا نرگس که میترسم نیایی وبخشکم تا بمیرم
  نبینم روی ماهت را
  همه دانیم گنه کاریم
  ولی آقاصدای تو هدایت میکند گمراه
  اگر آیی دگر غم در جهان معنا ندارد
  بیا تا زندگی معنای شادی را بفهمد
  بداند زندگی با تو چه زیباست
  بداند که چه است این عشق مهدی
  بداند که چه گرما میدهدبر این زمستانم گل نرگس
  گل زهرا بیا ای یوسف زهرا بیا

  1. ُمطیعا

   فاطمه جان !
   منو یاد خودم انداختی وقتی که در مورد امام حسین (علیه السلام) شعر گفتم .
   شعرت یه راست رفت توی قلبم . انگار خودم گفتمش . عجیبه !
   خدا ازت قبول کنه . و امام زمان ازت راضی باشه .
   منتظر «صله» از طرف حضرت مهدی(عج) باش نازنین .

 17. مهتاب

  جشنواره فجر از موسیقی انقلابی دعوت نکرد!
  بهتر بود زودتر اطلاع میدادید.این جو باید عوض بشه ولی نه اینکه از این جشنواره تا جشنواره های بعدی منتظر بمونیم که آیا موسیقی ارزشی از فضایی که باید، شنیده میشه یا نه.
  ویترین موسیقی فجر رو در افتتاحیه دیدیم، موسیقی اجرا شد که هیچ سنخیتی با ارزش ها نداشت!!!خواننده ای اجرا داشت که با پخش برنامه از صدا وسیما، شاهد اوضاع بودیم.
  دلیل اصلی این غفلت و نادیده گرفتن این موسیقی در جشنواره فجرمسئول و دبیر جشنواره است.امسال بیست و نهمین جشنواره هستیم و هنوز این حرف مسئولای فرهنگی که ما باید این انقلاب و ارزش های آن را به نسل های بعد منتقل کنیم در حد شعار باقی مونده.
  البته این نوع برخورد برای اولین بار نیست.جشنواره موسیقی مقاومت اسلامی هم به یک شکل دیگه اتفاق افتاد /خواننده هایی که دعوت شدن آهنگ مقاومتی نداشتن و یک شبه ساختن!فقط برای اینکه بتونن اجرا داشته باشن.آخرش هم بخشی به عنوان های جشنواره اضافه شد تا از اونها تقدیر بشه و عنوان برگزیده جشنواره مقاومت دودستی تقدیمشون شد!
  یا عدم هماهنگی زمانی که تصمیم میگیرن به همه مجوز بدن.خوبه ها ولی با چه نگاهی؟هنوزم میتونن هر ترانه ای رو بخونن؟آخه بیشتر مخاطبی دارن که کلیپشونو از شبکه های خارجی دیدن.شاید هم با این مد پیش برن که اسم ترانه سرا و موزیسین در آلبوم به اسم دیگه ای باشه و مشکل به راحتی حل بشه و مجوز بگیره.مجوزم میگیره! یا مثلا خوندن یه قطعه موسیقی ملی مذهبی در شروع کار یا در هر کدوم از آلبوم ها که مشکل اخذ مجوز پیدا میکنه.
  ما هر روز تلاش حامد زمانی برای ایجاد و حمایت موسیقی ارزشی رو دیدیم،خداروشکر کارهاشون مورد تایید رهبری هم هست.پس بهتره افراد مسئولی که در حمایت و معرفی هنر ارزشی کم کاری داشتن دست بکار بشن.

ارسال دیدگاه